Czerwiec z Różanką!

29.05.2017

Różany Ogród Sztuki
10. edycja
2 czerwca – 27 sierpnia 2017 r.
Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Koncerty południowe
Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. W czerwcu na scenie wystąpią uczniowie, studenci oraz artyści szczecińskiej sceny muzycznej. W repertuarze znajdą się standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.
 
Południowym koncertom towarzyszą wystawy prac plastycznych. W tym miesiącu zaprezentowana wystawa pn. "Galeria wierszy laureatów I i II ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Józefa Bursewicza”, przygotowana przez Związek Literatów Polskich Oddział  w Szczecinie.
 
Różankowe potańcówki
Uwielbiane przez szczecinian potańcówki w Ogrodzie Różanym, wracają z początkiem lata w nowej odsłonie. Tego lata będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie też polskiej muzyki, czyli niepowtarzalnych kompozycji Niemena, Skaldów, Czerwono – Czarnych, Trubadurów i oczywiście uwielbianych przez szczecinian Filipinek.
Dla wszystkich wielbicieli potańcówek mamy dobra wiadomość, tym roku tańczymy częściej i dłużej!
W czerwcu: w sobotę 10 i 24 czerwca w godz. 17.00-20.00.

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród w terminie od 2 czerwca do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY do Różanej Czytelni każdego dnia!

2 CZERWCA, piątek
godz.12.00
Dzień Włoch pośród róż. Buongiorno regaty!
Blisko 400 dzieci i młodzieży ze szczecińskich szkół i przedszkoli zaprezentuje się w repertuarze piosenki włoskiej. Wydarzenie rozpocznie uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego Włoch "Fratelli d'Italia”, ponieważ w tym dniu obchodzone jest Święto Republiki Włoskiej. Podczas imprezy zaprezentowany zostanie utwór gwiazdy muzycznej tegorocznego finału regat TTSR Andrei Bocellego pt. Con te partiro, następnie poszczególne grupy zaśpiewają przygotowany utwór w języku włoskim lub o tematyce żeglarskiej.

3 CZERWCA, sobota
godz. 12.00
Jubileusz – 30 – lecie zespołu Arfik
Szczeciński zespół ARFIK już trzydziesty rok tętni śpiewem, tańcem i śmiechem, pod opieką jego twórcy - Ryszarda Leoszewskiego i Barbary Stenki.
Arfik to grupa, od maluchów, do poważnych pań i panów. Podczas jubileuszowego koncertu zabrzmią utwory powstałe w pierwszych miesiącach istnienia zespołu, a także te najnowsze. Zaśpiewa też grupa Kostka Cukru, dorosłe absolwentki Arfika.

4 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00
Koncert uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wystąpią zespoły Akordeonowe pod opieką Bogdana Górnika i Kwartet Smyczkowy pod opieką Ireny Olejnik.

godz. 16.00
Koncert pt. "Nuty i strofy na różanej pięciolinii”  - program realizowany w ramach II Szczecińskiej Wiosny Poezji przez Związek Literatów Polskich w Szczecinie.

10 CZERWCA, sobota
godz. 12.00
Koncert chóru dziecięcego Politechniki Szczecińskiej Don Diri Don pod dyrekcją Anny Strycharczyk. Don Diri Don zaprezentuje zróżnicowany i bogaty repertuar. W programie zarówno klasyczne pieśni chóralne, pieśni ludowe, jak i piosenki popularne.

godz. 17.00 – 20.00
Różankowa Potańcówka "Viva Las Vegas”  
Podczas pierwszej zabawy przeniesiemy się w czasie do tego, co w muzyce tanecznej najlepsze: lat 60 i 70. Będzie można usłyszeć słynne przeboje z popularnych musicali, takich jak: "Grease” czy "Dirty Dancing” oraz porywającego rock’n’rolla. Piosenki niezapomnianego, króla rock’n’rolla Elvisa Presleya wykona zespół Elvis is back. Zabawę poprowadzi Dj "Meluzyna” - Kasia Brzozowska. Nie zabraknie konkursów  i deszczu baniek mydlanych. Dla najlepiej przebranych osób niespodzianki!

11 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00
Hejnał Szczecina na 50 trąbek! – muzyczny happening
Młodzi, szczecińscy trębacze przygotowują się i niecierpliwie odliczają już pozostałe dni do najważniejszego tegorocznego wydarzenia jazzowego w naszym mieście – koncertu Wyntona Marsalisa. Podczas wydarzenia trębacze wspólnie wykonają hymn Szczecina oraz zagrają koncert jazzowy.

17 CZERWCA, sobota
godz. 12.00
Koncert kwartetu smyczkowego, kwartetu skrzypcowego i trio dętego - uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Małgorzaty Gajewskiej-Makulec, Karoliny Uźniak-Guni i Edyty Moroz.

18 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00
Koncert zespołu jazzowego - uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Łukasza Juźko.

24 CZERWCA, sobota
godz. 12.00
Jazz & Soul - koncert w wykonaniu uczniów Wokalistyki Jazzowej, Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem Jolanty Szczepaniak – Przybylińskiej.

godz.17.00- 20.00
Różankowa Potańcówka
Potańcówka na swingowo, jazzowo i rock 'n rollowo, czyli dźwięki, które poruszają wszystkich niezależnie od wieku i wprawy tanecznej. W autorskiej selekcji Moniki Petryczko nie zabraknie tuzów takich brzmień jak choćby Benny Goodman, Frank Sinatra czy Ray Charles. Na playliście znajdą się także polscy twórcy evergreenów. Nic tylko tańczyć.

25 CZERWCA, niedziela
godz. 12.00
Koncert uczniów Społecznych Szkół Muzycznych prowadzonych przez Szczecińskie Towarzystwo Kształcenia Artystycznego w Szczecinie. Wystąpią dzieci jak i osoby dorosłe uczące się w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia, w Społecznej Szkole Muzycznej II stopnia i w Szkole Muzyki "Preludium". Podczas koncertu zostaną zaprezentowane wykonania indywidualne i zespołowe utworów klasycznych i rozrywkowych.

 

Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE