Kto z Nagrodą, a kto Mecenasem?

30.03.2017

Kto z Nagrodą, a kto Mecenasem?

Już w najbliższy poniedziałek (03.04) poznamy odpowiedzi na pytania: kto otrzyma Nagrodę Artystyczną a kto zostanie Mecenasem Kultury? A wszystko to podczas uroczystej gali, podczas której wystąpi Urszula Dudziak.

Podczas tegorocznej uroczystości odbędzie się koncert Urszuli Dudziak z zespołem, z udziałem szczecińskiej wokalistki Jony Ardyn. Galę poprowadzi znany prezenter telewizyjny – Artur Orzech. Koncert będzie częścią Gali na której poznamy szczecińskich artystów nominowanych do Nagrody Artystycznej za rok 2016 w dwóch kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne i za całokształt działalności artystycznej oraz Mecenasa Szczecińskiej Kultury za rok 2016. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii Tomasza Lazara, ubiegłorocznego laureata Nagrody Artystycznej.

Wyjątkowy koncert podczas Gali wręczania Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2016 odbędzie się3 kwietnia 2017 r., godz. 19.00, Filharmonia w Szczecinie. Bilety na galę można nabyć na www.bilety.fm

Urszula Dudziak - czołowa postać współczesnej wokalistyki. Występowała i nagrywała wspólnie z takimi sławami, jak m.in.: Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Ron Carter, Michael Brecker, Flora Purim, Nina Simone, Carmen McRae, Dee Dee Bridgewater, Sting czy Lionel Hampton. Niezwykła osobowość, z jeszcze bardziej niezwykłą historią, niecodzienną skalą głosu, swobodą i perfekcją intonacji oraz oryginalną techniką wokalną, które pozwoliły Jej zyskać opinię artystki niezwykle oryginalnej i kreatywnej. Każdy z koncertów to wyjątkowe wydarzenie. Artystka oczarowuje publiczność swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności oraz niezrównaną energią którą obdarza zgromadzoną publiczność.

Joanna Maksymowicz - Raczyńska znana również jako Jona Ardyn to altowiolistka, muzyk sesyjny, a z zamiłowania wokalistka. Jona odnajduje się w wielu stylistykach muzycznych, i taka jest też jej muzyka. To mozaika wszystkich jej inspiracji oraz fascynacji, którym nadaje własną treść i sens. Nie można jej określić jednym słowem. Jej twórczość to połączenie wielu gatunków muzyki, który tworzy spójny "portret kobiecy". Począwszy od lirycznych, kobiecych ballad, poprzez rytmiczne funky, folk, jazz, pop, kończąc na epickich piosenkach o miłości.

Rekomendacje do tytułu Mecenasa Kultury:

– Jolanta Drąszkowska – Prezes Neptun Developer Sp. z o.o.

– Lesław Siemaszko – właściciel firmy Siemaszko

Rekomendacje do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w kategorii za istotne osiągnięcie artystyczne w 2016 roku:

– Maria Dąbrowska (aktorka)

– prof. dr hab. Lex Drewiński (artysta sztuk wizualnych)

– Andrzej Foryś (artysta plastyk)

– Agnieszka Wilczyńska (wokalistka jazzowa)

Rekomendacje do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w kategorii za całokształt:

– Baltic Neopolis Orchestra

– prof. dr hab. Lex Drewiński

– Andrzej Foryś

Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE