Dni Morza_Sail Szczecin 2016 - Scena Szantowo-Folkowa!

10.06.2016

Scena Szantowo-Folkowa zostanie postawiona na Łasztowni. W piątek zdominowana będzie przez szczecińskie kapele.

  • 10 czerwca 2016 r. (piątek)

Stary Szmugler (koncert w godz.17.00-17.45)
Stary Szmugler powstał w 2002 roku. Założony przez członków grupy 'Kilwater' inspirował
się muzyką z dawnych pokładów a poszukiwanie nowych kierunków muzycznych pchnęło zespół w kierunku grania muzyki określanej jako 'folk-rock'. Stary Szmugler uczestniczył w wielu ogólnopolskich imprezach plenerowych (np Dni Morza), koncertował w pubach tematycznych
i tawernach na terenie całego kraju a także zaliczył udane występy w Szwecji, Niemczech
i Belgii. Od 2008 roku w 7mio osobowym składzie (flety i flażolety), zespół nie przestaje koncertować i tworzyć a także wyszukiwać tradycyjnych melodii i piosenek aby odświeżyć je
i zaprezentować na nowo.
www.staryszmugler.art.pl

CHANGO (koncert w godz. 18.00-18.45)
CHANGO to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, K BLEAX, Jan Gałach Band, UKEJE, Big Fat Mama) owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym "MONO vs. STEREO” (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland)
Klip: https://youtu.be/n5Ee0jjpBV4?list=PL1Lm9olWSvpgy1i8vmWipgaXURsSvyb5R
Skład:
Szymon Drabkowski (Big Fat Mama)
Maciek Kałka (Łona, Weber & The Pimps)
Borys Sawaszkiewicz (Jan Gałach Band, UKEJE, K-BLEAX)
Kuba Fiszer (Free Blues Band, Chorzy na Odrę, Big Fat Mama)

Muzycy CHANGO osobno jak i razem występowali między innymi na:
- Woodstock Festival 2014, 2013, 2009 [PL]
- Memphis International Blues Festival 2014 [USA]
- Rawa Blues Festival 2007, 2013 [PL]
- Heineken OPEN'ER Festival 2012 [PL]
- International Hip Hop Kemp Festival 2012 [CZ]
- Lviv Jazz Festival 2011 [UA]
- Fringe Festival 2011 [GB]
- Coke Live Music Festival 2011 [PL]
- Montreux Jazz Festival 2010 [CH]

Kwartet miał ostatnio okazję występować u boku Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar), oraz zagrali wspólny koncert z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król). Wielokrotnie współpracowali także z Markiem Kazaną.
http://www.chango.pl/

Bubliczki (koncert w godz. 19.00-20.00)
Bubliczki to grupa siedmiu młodych, niezwykle zdolnych muzyków wywodzących się z kaszubskich Brus i Szczecina. Ich muzyka to doskonała mikstura muzyki folkowej – głęboko zakorzenionej w Polsce – z inspiracjami zaczerpniętymi z Półwyspu Bałkańskiego. Zespół zadebiutował albumem “Opaa!” w roku 2010, choć wcześniej już uzyskał rozgłos zdobywając nagrody na folkowych festiwalach w naszym kraju:
“Nowa Tradycja 2009″ – festiwal Polskiego Radia – pierwsze miejsce,
“VIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Górskiej i Folkowej” – pierwsze miejsce.
Bubliczki wystąpiły w 2013 r. także w programie Must Be The Music; dzięki swojej charyzmie i wyśmienitej grze dotarli aż do półfinału.
We wrześniu 2013 r. ukazał się nakładem Dobrzewiesz Nagrania, drugi studyjny album Bubliczków: “Trubalkan“ – 10 utworów stanowiących 47 minut wyśmienitej, autorskiej muzyki. Kompozytorem muzyki na całym albumie jest Mateusz Czarnowski, lider zespołu (wokal, akordeon). Na albumie pojawiły się utwory zaśpiewane w języku kaszubskim i języku polskim. Część z nich czerpie w oryginalny sposób z muzyki ludowej, pozostałe utwory napisał dla zespołu frontman ekipy Chorzy – Olek Różanek.
http://dobrzewiesz.net/artysci/bubliczki/

  • 11 czerwca 2016 r. (sobota)

Sklep z Ptasimi Piórami (koncert w godz. 13.00-13.45)
Sklep z Ptasimi Piórami jest zespołem poszukującym i twórczym zarówno w sferze muzycznej jak i literackiej. Tworzy i nagrywa nowe piosenki, prezentuje swoje programy w teatrach i klubach całej Polski. Najczęściej można go usłyszeć w szczecińskim Teatrze Kana, ale ostatnio koncertował także we francuskim Lille, w Wiedniu, w warszawskich Teatrze Małym i Teatrze na Woli, poznańskim klubie Pod Pretekstem, Ambasadzie Polskiej w Berlinie, studiu Polskiego Radia Gdańsk i na słynnych Bieszczadzkich Aniołach w Cisnej. Ryszard Leoszewski, lider grupy, jest również kojarzony z autorskim projektem "Ulica Mandelsztama”. W ramach tego projektu zaśpiewał z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych szczecińskiej Opery na Zamku, słupskiej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica i bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej swoje kompozycje do wierszy Osipa Mandelsztama. W wersji "sklepowej” te same pieśni zostały utrwalone i wydane na koncertowym albumie zespołu.
http://www.sklepzpp.pl/

Formacja (koncert w godz.14.00-14.45)
Kwartet wokalno-instrumentalny, wykonujący głównie własne utwory, w których ważną rolę odgrywają - wielokrotnie nagradzane - teksty, w większości o tematyce marynistycznej. Brzmienie dud, fletów, akordeonu, czy mandoliny (a także gitar i kontrabasu) sytuuje Formację w szeroko pojętym nurcie folkowym - słychać wyraźne inspiracje muzyką ludową - od celtyckiej, przez słowiańską, aż po skandynawską. Najkrócej twórczość Formacji określić można jako "piosenki z wybrzeża i morskie opowieści”.
http://formacja.info/
 
Bossa na Boca (koncert w godz. 15.00-15.45)
Oryginalna Brazylijska Bossa Nova i Samba!
Projekt będący efektem wieloletnich fascynacji kulturą muzyczną Ameryki Południowej a w szczególności popularną muzyką Brazylii. Dlatego też, gorące sambowe rytmy i liryczne bossa novy to wizytówka ich twórczości. W repertuarze zespołu możemy odnaleźć kompozycje takich klasyków muzyki brazylijskiej jak Tom Jobim, Joao Gilberto, Johnny Alf, Paulo Sergio Valle, Carlos Lyra i wielu innych. Zróżnicowany charakter utworów od szybkich i żywiołowych po melancholijne, liryczne ballady sprawia, że ich odbiór dostarcza wiele przyjemności nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.
http://www.bossanaboca.pl

EKT Gdynia (koncert w godz. 16.00-16.45)
EKT- Gdynia doskonale potrafi łączyć rockowe brzmienie i spokojną , stonowaną balladę. Potrafi bawić i wzruszać zróżnicowaną wiekowo publiczność. Grono fanów zespołu to zarówno kilku letnie dzieci, jak również młodzież i dorośli. Aktualnie zespół EKT- Gdynia tworzą: Jan Wydra – gitara, śpiew lider zespołu, Jacek Fimiak – instr. perkusyjne, śpiew, Krzysztof Kowalewski – gitara elektryczna Marcin Ritter - gitara basowa, Kamil Szewczyk – gitara basowa, Marek Remiszewski – manager zespołu. http://www.ekt.kn.pl/

Dominika Żukowska i Andrzej Korycki (koncert w godz. 17.00-17.45)
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - duet, którego atutem są niepospolite, znakomicie do siebie dobrane głosy oraz bogactwo nastrojów, zawarte w tekstach i melodiach wykonywanych na scenie. Znani dobrze publiczności przede wszystkim za sprawą twórczości Andrzeja (ballady żeglarskie), jak również dzięki wspaniałej interpretacji piosenek Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej (Ballady na dwa serca).
http://www.korycki.com

Svjata Vatra (koncert w godz. 18.00-18.45)
Svjata Vatra to projekt muzyczny oparty na estońsko-ukraińskim zespole grającym muzykę świata – world music. Zespół opracował także muzyczny dokument "Püha Tuli" (Święty ogień), który został wyemitowany w telewizji Estonii i Ukrainy oraz zaprezentowany na wielu festiwalach m.in.  w Estonii, Finlandii, Ukrainie i Polsce. Na jesieni 2015 roku, Svjata Vatra świętował swoje 10. urodziny z zupełnie nowym materiałem, wydanym na płycie "Vabadus". Rocznicowa trasa koncertowa obejmowała takie kraje jak: Finlandia, Łotwa, Litwa, Polska, Ukraina, Węgry, Kanada i oczywiście Estonia http://www.svjatavatra.com/

Dikanda (koncert w godz. 19.00-20.00)
Dikanda to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody  - w tym "Płyta roku” niemieckiego czasopisma "Folker” przyznana w 2005 roku za "Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością. Zespół tworzą: Ania Witczak - śpiew, akordeon, Andrzej Fiś Jarząbek - skrzypce, śpiew, Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne, Piotr Rejdak – gitary, Grzegorz Kolbrecki - kontrabas, Kasia Bogusz - śpiew, Szymon Bobrowski - trąbka
http://dikanda.com/#

  • 12 czerwca 2016 r. (niedziela)

Qftry (koncert w godz.13.00-13.45)
Grupa funkcjonuje od 1995 roku i w tym czasie zdobyła wiele nagród.
Do najbardziej cenionych przez zespół należą chyba laury za "Wierność szancie klasycznej" , które zdobywali wielokrotnie . Qftry to głównie wykonania a capella, aczkolwiek ostatnio dają się też poznać jako znakomici instrumentaliści. Zespół z Polic i okolic (tak o sobie piszą). Znakomite wykonania   utworów tradycyjnych (czasem okraszone polskimi tekstami zespołu) zadowolą z pewnością najbardziej wymagające gusty. Inspiracje czerpią głównie z folku bretońskiego. Zespół nagrał dwie płyty i koncertował wielokrotnie na terenie całej Europy.
http://www.qftry.art.pl/

The Nierobbers (koncert w godz. 14.00-14.45)
"Młody”, obiecujący zespół rodem z Elbląga, muzykujący "tu” oraz "tam” nie bez satysfakcji. Grupa zrodzona "drogami natury” podczas wspólnych męskich rejsów kilku kolegów. Poruszamy się w klimacie pieśni kubryku, ale również poezji śpiewanej, jak i własnej skromnej twórczości. Dobre przyjęcie słuchaczy podczas muzycznych spotkań spowodowało decyzję o pokazaniu się szerszej publiczności.
https://www.facebook.com/The-Nierobbers-195289430648736/

Cafe Rico (koncert w godz. 15.00-15.45)
CAFE RICO to szczecińskie trio w składzie Ryszard Słowicki, Przemysław Igiel i Maciej Marcinowski, grające szeroko pojęte World Music. Ich muzyka to intuicyjne improwizacje na bazie własnych tematów, spontaniczne z natury, inspirowane dźwiękami Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Jeszcze do niedawna duet, dziś już trio, swoją muzykę tworzy od kilku lat. Grające szeroko pojęte World Music. Improwizują zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej ( śpiew zwany inkantacją )na bazie własnych kompozycji, czerpiąc inspiracje z różnych kultur muzycznych świata. Koncertują w Polsce i mają w najbliższych planach, koncerty na terenie Niemiec i Austrii. We wrześniu 2013 r. ukazała się ich debiutancka płyta  "Pagal Nala” ("Szalony potok”). Premiera krążka odbyła się  w audycji Wojciecha Ossowskiego "Nocturn” w Programie Drugim Polskiego Radia. Utwory artystów prezentowane były także na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz w radiowych stacjach internetowych. Druga płyta "Cafe Rico" ukazała się w 2014 r. Wydanie dwóch płyt CAFE RICO było możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszanie Media Dizajn. W Internecie można odnaleźć muzykę artystów, wpisując w wyszukiwarkach na YouTube, SoundCloud, Muzzo.pl  frazę "CAFE RICO”.

SKŁAD CAFE RICO
Ryszard Słowicki - śpiew, gitara akustyczna, darbuk, instrumenty perkusyjne
Maciej Marcinkowski - sax (sopran, alt) klarnet, duduk, sopiłka
Przemysław Igiel - bębny afrykańskie : conga, djembe
https://www.facebook.com/CAFE-RICO-356196591159872/info/?tab=page_info

Majtki Bosmana (koncert w godz. 16.00-16.45)
Grupa MAJTKI BOSMANA powstała podczas pewnej upiornej zimowej nocy, kiedy wiatr targał żaglami, a dusze potępionych żeglarzy wyły gdzieś pomiędzy niezamarzniętymi falami pobliskich jezior Pojezierza Wałeckiego. Wtedy to grupka sześciu jurnych, zdrowych i dorodnych samców postanowiła przeciwstawić się nie tylko złej aurze i potępionym duszom, ale i ogólnemu swojemu zgnuśnieniu, oraz niezbyt ciekawemu, nawet depresyjnemu, nastrojowi, który narastał w nich przez całą zimę.
Wiedząc, że gdzie śpiew tam dobrzy ludzie są – poczęli śpiewać. Zrazu nieśmiało, potem z coraz większym zapałem. A gdy już rozochocili się na całego, chwycili za instrumenty. I nagle okazało się, że wspólny śpiew i granie nie tylko im ulgę i radość przynosi (oraz leczy z depresyjnych nastrojów), ale i ludziom dookoła bardzo przypada do gustu. A że cała szóstka zwłaszcza śpiewami morskimi zachwycona była, powstał i pomysł powołania do życia prawdziwej szantowej grupy. Przy okazji na jaw wyszło, że jeden z mężczyzn wyróżniał się nie tylko posturą, ale i poczuciem humoru oraz wielkim pokładami morskich opowieści do snucia. On więc obwołany został bosmanem, a pozostali panowie, jak na dobrym okręcie przystało, w role majtków się wcielili. http://www.majtkibosmana.pl/

Bloco Pomerania (koncert w godz. 17.00-17.45)
Bateria de Samba Bloco Pomerania to potężna, brazylijska maszyna perkusyjna prowadzona przez wykładowcę Akademii Sztuki w Szczecinie Rafała Krzanowskiego.
Ekspresja i energia rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy, pozwala poczuć mocny zbiorowy puls – zapewniają muzycy. - Takie właśnie reakcje publiczności towarzyszą naszym występom na licznych festiwalach, paradach I koncertach. Obok koncertów scenicznych Bloco Pomerania propaguje występy w formie muzyczno- tanecznej parady, w którą  wciągana jest publiczność, podobnie jak dzieje się to w Brazylii. Zespół często stawia  czoło nowym i nieoczekiwanym wyzwaniom. To  gwarantuje  niepowtarzalność każdego występu i daje nową inspiracje do dalszego rozwoju. Liczymy kilkadziesiąt osób i na tym polega nasza wyjątkowość, gdyż właśnie we wzajemnym zgraniu leży cały kunszt tego gatunku zwanego w Brazylii "Samba Batucada”. https://www.facebook.com/BlocoPomerania/

Laboratorium Pieśni (koncert w  godz. 18.00-18.45)
Grupa śpiewa tradycyjnie, w wielogłosie pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie,
a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów
(m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.
Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone
z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej. Zespół został laureatem festiwalu FAMA 2014, gdzie otrzymał NAGRODĘ TRYTON ufundowaną przez Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza dla NAJWIĘKSZEJ OSOBOWOŚCI FESTIWALU. Zespół jest również Stypendystą Miasta Gdańsk w roku 2015.
http://laboratoriumpiesni.pl/

Ryczące Dwudziestki (koncert w godz. 19.00-20.00)
Ryczące Dwudziestki – zespół wokalno-instrumentalny założony w 1983 roku w Bytomiu przez należących wówczas do I Drużyny Wodnej miejscowego hufca ZHP muzyków. Ryczące Dwudziestki wykonują głównie utwory należące do gatunków muzyki folk oraz szant. Zespół wypracował nowy styl śpiewania szant, preferując głównie wykonania czysto wokalne
z tradycyjnym dla szant rozdziałem partii wokalnych na poszczególne barwy głosu.
Nazwa zespołu stanowi nawiązanie do pasa wód oceanicznych zwanego ryczącymi czterdziestkami, natomiast liczba dwadzieścia pochodzi od wieku członków zespołu w chwili jego powstawania. Zespół ma na koncie m.in. współpracę z Markiem Szurawskim, liderem zespołu Stare Dzwony oraz olsztyńskim zespołem Shannon grającym muzykę celtycką. To właśnie z połączenia Ryczących Dwudziestek z zespołem Shannon w 2005 roku powstał projekt Ryczące Shannon. Wartą odnotowania jest płyta Rejs na Czystą Wyspę zawierająca piosenki przeznaczone dla najmłodszych słuchaczy, promująca ochronę środowiska w ramach akcji "Czysty Kraków".
http://www.ryczace20.pl/

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE