Sierpniowe atrakcje na Różance

01.08.2016

Sierpniowe atrakcje na Różance

Ja już więcej nie przyjdę na tę imprezę - powiedział około 90-letni pan na zakończenie Różankowej Potańcówki. Dlaczego?- pytamy. Odpowiedź: Bo za krótko! A co nas czeka w ramach Różanego Ogrodu Sztuki w sierpniu? Zapraszamy.

Zaczynamy już w piątek, koncertem. W tym tygodniu Różany Ogród Sztuki rozpocznie orkiestra rosyjskich instrumentów ludowych "Heliosis - Słoneczne Marzenia" z Krasnojarska na Syberii. W sobotę wystąpi zespół L.U.Z. Blues, niedziela zaś to koncert Trio akordeonowego " Srebrzyści Akordeoniści”.

No i oczywiście mnóstwo atrakcji dla dzieci. Zapraszamy.

5 SIERPNIA, piątek

godz. 19.00

Heliosis – muzycy z Syberii w Ogrodzie Różanym.
Na początku sierpnia przyjedzie do Szczecina 16-osobowa orkiestra rosyjskich instrumentów ludowych "Heliosis - Słoneczne Marzenia" z Krasnojarska na Syberii. Zespół tworzą młodzi ludzie, grający klasyczną muzykę rosyjską, ale także polską, niemiecką, żydowską. Wśród używanych instrumentów znajdują m.in. bałałajka, flet, domra, akordeon, bajan.

Główny koncert w Szczecinie odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 19.00 w Ogrodzie Różanym, w ramach projektu Różany Ogród Sztuki.

Ponieważ część członków zespołu ma polskie korzenie, młodzież aktywnie uczestniczy w życiu Polaków na Syberii, dając koncerty podczas różnych uroczystości. Swoją muzyką orkiestra uświetniła m.in. otwarcie festiwalu polskich filmów w Krasnojarsku, zapewniła oprawę muzyczną podczas wystaw organizowanych przez Dom Polski, dawała koncerty charytatywne na rzecz ubogich dzieci, brała udział w festiwalu Dialog Czterech Kultur w Łodzi.

Nazwa orkiestry – "Heliosis - Słoneczne Marzenia" –  nie jest przypadkowa. Jej siedzibą jest bowiem Osiedle Słoneczne w Krasnojarsku. Od 1999 roku na tym samym osiedlu istnieje katolicka parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny, prowadzona przez księdza Tadeusza Szyjkę, z którą orkiestra blisko współpracuje. Ks. Tadeusz jest inicjatorem przyjazdu i zarazem opiekunem młodzieży podczas pobytu w Polsce.

Więcej o zespole: www.oheliosis.ru

Parafia katolicka w Krasnojarsku: www.parafiaswrodziny.com

6 SIERPNIA, sobota

godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty teatralne oparte na bajce "O Zosi, która spadła z nieba". W programie warsztatów wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Warsztaty plastyczne – "Pejzaż rzeczywisty a pejzaż fantastyczny", czyli krótka historia pejzażu. Uczestnicy warsztatów, wykonają pejzaż otaczającej ich przestrzeni tj. ogrodu różanego lub przeniosą się w krainę wyobraźni, tworząc fantastyczny krajobraz. Odbiorcy zajęć zapoznają się również z różnymi technikami plastycznymi, podczas których zostaną wykorzystane między innymi takie materiały jak: ołówek, węgiel, akwarele, tempra, czy pastele.

godz. 12.00

Koncert zespołu L.U.Z. Blues. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70 tych i 80 tych. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć m.in. C. Niemena, K. Stanek, K. Sobczyk, T. Nalepy i innych.

godz. 13.00-14.00

Spektakl interaktywny pt. "O Zosi, która spadła z nieba” to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Spektakl jest zabawą w świat zwierząt i ptaków: od Zosi myszki, poprzez myszołowa, po królika, borsuka, jeża, wróbla... Jest i dąb. Przedstawienie uczy wdzięczności, dobroci i wrażliwości względem innych ludzi... Kolorowe "maski" i śpiew uatrakcyjniają teatralną zabawę.

7 SIERPNIA, niedziela

godz. 12.00

Koncert Trio akordeonowe " Srebrzyści Akordeoniści” tworzą: Czesław Lewicki, Zbigniew Kulesza i Kazimierz Czapiewski. To trzej panowie na emeryturze, którzy spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Wszyscy trzej są absolwentami Szkoły Muzycznej w klasie akordeonu. Szkołę tę ukończyli w latach 60-tych ubiegłego wieku. Ostatnio dołączyła do nich wokalistka - Natalia Glinka, która podczas niedzielnego koncertu zaśpiewa z zespołem kilka piosenek z repertuaru polskiej muzyki rozrywkowej.

13 SIERPNIA, sobota

godz. 12.00

Koncert zespołu "La Rocha" w składzie: Iwona Radin - Rutkowska - flet ,Włodzimierz Radin – Rutkowski - altówka, Krzysztof Sadłowski – wiolonczela.

13 SIERPNIA, sobota

godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty ceramiczne –"Gips, jako materiał plastyczny, czyli warsztaty wykonywania i zdobienia odlewów gipsowych". Uczestnicy po kierunkiem instruktorów wykonują odlewy gipsowe w formach mieszają gips, nalewają do form, umieszczają w formie zawieszki.

Po stężeniu gipsu prace są wyjmowane z form, malowane farbami wodnymi i lakierowane. Po wyschnięciu każdy uczestnik zabiera swoja pracę do domu. Podczas zajęć wykonany różnorodne formy między innymi: zwierzęta, maski, znaki zodiaku, motywy morskie itp.

Warsztaty teatralne - "Szewczyk Dratewka" na podstawie baśni braci Grimm

"Kot w butach”. Warsztaty stanowią zaproszenie do twórczej drogi odkrywania w sobie talentów i

godz. 13.00-14.00

Spektakl interaktywny pt. "Szewczyk Dratewka”

14 SIERPNIA, niedziela

godz. 12.00

Koncert  duetu muzycznego Duo  " Con fuoco"  w  składzie: skrzypce - Edyta Karpińska, akordeon - Oleg Wolański.

20 SIERPNIA, sobota

godz. 12.00

Recital Artura Gotza wokalisty i aktora scen Warszawy  (Teatr "6. Piętro” Michała Żebrowskiego) i Łodzi  (Teatr Nowy) pt. "Tango d’amore” z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, Marka Grechuty i Zygmunta Koniecznego.

o godz. 19.00

Kapela Czerniakowska - grupa muzyczna wykonująca utwory z obszaru folkloru warszawskiego, założona w 1968 r przez Sylwestra Kozerę obecnie kierownika artystycznego Kapeli, ale także znakomitego muzyka, aranżera , autora tekstów. Zespół przemierzył tysiące tras koncertowych w Polsce i za granicą, rozsławiając folklor warszawski na całym świecie.

20 SIERPNIA, sobota

godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty origami - podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru   oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, czy też zakładki do książek.

Warsztaty design – "Koszulka, torba”, czyli warsztaty zdobienia toreb i koszulek. Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać markery, specjalne farby i inne akcesoria do zdobienia tkanin. W kolejnym etapie namalowane obrazki będą zaprasowywane i utrwalone na tkaninach przez prowadzących warsztat.

Kto nie chciałby się choć raz zmienić w Szalonego Kapelusznika? Kapelusznika Białej Królowej i dobrego znajomego Alicji z krainy czarów. Był niezłym "dziwakiem”. Barwną postacią. Charakteryzował się przede wszystkim tym że każda jego zmiana nastroju była widoczna w jego ubiorze i na jego twarzy. Przyjdź ! Zabierzemy Cię w krainę czarów. Wspólnie stworzymy szalone i "zakręcone” kapelusze które będą odzwierciedleniem Twojego nastroju ! Specjalnie przygotowałyśmy formy kapeluszowe na które naniesiesz wzory i elementy dekoracyjne. Ciekawe jesteśmy Waszych fantazji. Do zobaczenia!

Warsztaty teatralne  oraz tworzenie scenografii do spektaklu.

Warsztaty archeologiczne - dzieci i dorośli poznają pracę archeologa oraz sami będą mogli uczestniczyć "w  mini wykopaliskach" przygotowanych przez studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu

godz. 13.00-14.00

Spektakl interaktywny pt. "Alicja w krainie czarów" na podstawie powieści Lewisa  Carrolla

21 SIERPNIA, niedziela

godz. 12.00

Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie koncertu muzyka poważna wielkich kompozytorów, m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka, jak i muzyka popularna i filmowa.

26 SIERPNIA, piątek

godz. 18.00

Dwa światy z muzyką – koncert w ramach Baltic Neopolis Festival II Międzynarodowy Festiwal Muzyki

Dwa światy – a nawet więcej! Oto przed nami utwór czeskiego kompozytora, napisany w Ameryce Północnej, związany z tamtejszymi tradycjami muzycznymi. W programie także kwartet smyczkowy autorstwa argentyńskiej kompozytorki w wykonaniu zespołu związanego z pierwszą stolicą Portugali – Guimarães. Wiele światów, bogactwo kultur, egzotyczne współbrzmienia – zapraszamy na tę niezwykłą opowieść smyczkową, która połączy dwie półkule naszego globu…

W programie utwory:

Antonin Dvorak Kwartet smyczkowy F-dur "amerykański”, opus 96

Claudia Montero Cuarteto para Buenos Aires

Artyści:

Guimarães String Quartet w składzie: Emanuel Salvador- skrzypce, Alvaro Pereira- skrzypce, Emilia Goch – Salvador – altówka, Catarina Gonçalves - wiolonczela

27 SIERPNIA, sobota

godz. 12.00

Spektakl muzyczny pt."Urodziny - czyli wehikuł czasu”. Spektakl jest wesołą, muzyczną podróżą w lata 60, 70 i 80 XX wieku.  Ciekawy scenariusz, scenografia i autentyczne rekwizyty przenoszą widzów o pół wieku wstecz. Efektowne układy choreograficzne doskonale ilustrują i uzupełniają prezentowane utwory.

W programie spektaklu znajduje się ponad 20 najpopularniejszych piosenek i utworówz tamtych lat. Wszystkie utwory wykonywane są w autorskich aranżacjach muzycznych  z towarzyszeniem tria akordeonowego "Srebrzyści Akordeoniści” o niepowtarzalnym i oryginalnym brzmieniu.

27 SIERPNIA, sobota

godz. 11.00 – 13.00

Warsztaty teatralne – "Rola maski w teatrze starożytnym". W części wykładowej uczestnicy poznają historię teatru starożytnego i rolę podstawowego stroju ówczesnego aktora maski. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli przygotować autorską maskę, która zostanie wykorzystania w kolejnym etapie działań w prezentacji krótkich etiud, opartych na tekstach dziecięcego.

Warsztaty muzyczne - "Szczeciński bigbeat". Tym razem tematem muzycznych warsztatów będzie polska muzyka lat 60tych, która była pierwszym protestem czasów PRL. Zajęcia mają za zadanie zapoznanie uczestników z historią polskiego rock'n'rolla, akcentując ważny wkład Szczecina w rozwój tego gatunku muzycznego. Sądzimy że warsztaty będą też doskonałym pretekstem do wspólnej muzycznej zabawy dzieci i ich dziadków. Warsztaty poprowadzi Wojciech Rapa, znany szczeciński muzyk, członek legendarnej grupy Czerwono Czarni, pedagog muzyczny, autor książek o historii big beatu "Mocne uderzenie po szczecińsku"i "Prawdziwa historia Czerwono Czarnych".

godz. 13.00-14.00

Spektakl interaktywny pt. "Przygody Krawca Niteczki”, który oparty jest na bajce Kornela Makuszyńskiego pt: "O tym jak Krawiec Niteczka został królem ”. Głównym bohaterem jest niezwykle chudy krawiec zwany Niteczką, który wyrusza w świat by zostać królem.

Po drodze spotykają go niezwykłe przygody, a sam napotyka na przeszkody, z którymi jednak wspaniale sobie radzi. Udaje mu się także zacerować swoją ogromną igłą niebo, dzięki czemu Miasteczko Tajdarajda zostaje uratowane przed potopem.

godz. 19.00

Potańcówka na zakończenie lata – prowadzenie zespół Klezmafour

Muzyka Klezmafour to folkowy wehikuł na turbodoładowaniu, którym chłopaki przemierzają muzyczny świat, od Polski, poprzez Rumunię, Bługarię, Turcję, Syrię i Indie. Czerpiąc z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące.Brzmienie tradycyjnych instrumentów doprawiają dużą dawką elektroniki, co w połączeniu z ich koncertową energią daje mieszankę wybuchową. A skrzypek poza graniem i skakaniem zaczął śpiewać!

28 SIERPNIA, niedziela godz. 12.00

"Żołnierska historia Polski pieśnią pisana” – w wykonaniu muzyków szczecińskich: Małgorzata Jarmoc – wokal, Wojtek Rapa – wokal, gitara akustyczna, Andrzej Szpak – wokal, Tomasz Szpak – instrumenty perkusyjne, Leszek Fryk – instrumenty klawiszowe.

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE