Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

Sylwester dla dzieci

"Sylwestrowy Bal Kopciuszka"
Zabawnie opowiedziana historia o perypetiach biednej sierotki zwanej Kopciuszkiem, która mieszka wraz ze złą Macochą i jej niedobrymi córkami. Pewnego dnia do domu Macochy dociera wieść o zbliżającym się na dworze królewskim balu, podczas którego Książę, spośród wszystkich przybyłych panien, wybierze tą jedyną i pojmie ją za żonę. Macocha wraz z córkami postanawiają podbić serce Księcia i każda z nich jest przekonana o tym, iż to ona właśnie zostanie przyszłą Królową. Kopciuszek zawsze marzył o tym, aby choć raz być gościem na takim balu. Niestety, zła Macocha postarała się, aby w ten właśnie wieczór Kopciuszek zajmował się zupełnie czym innym. I biedny Kopciuszek wybierałby groch z popiołu do samego rana, gdyby nie wizyta pewnej dobrej Wróżki. To ona wyczarowała piękną suknię, pantofelki i złotą tiarę dla Kopciuszka i sprawiła, że największe marzenie biednej sierotki, miało się za chwilę spełnić. Jednakże Kopciuszek musiał obiecać Wróżce, że z chwilą uderzenia zegara odmierzającego północ, jak najprędzej opuści salę balową i wróci do domu Macochy. A tymczasem na balu.........
Ale o tym sza! O tym co wydarzyło się dalej, dowiedzie się drogie dziewczynki i chłopcy, jeśli przyjmiecie zaproszenie na Sylwestrowy Bal Kopciuszka.
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Bilety już wkrótce w sprzedaży.

30/12/2015
  Szczegóły

Branford Marsalis w Szczecinie

10. edycja BMW Jazz Club z wyśmienitymi muzykami. Jedna z największych postaci światowego jazzu saksofonista i kompozytor Branford Marsalis będzie gwiazdą jubileuszowej edycji BMW Jazz Club. Pojawi się w nowym, zaskakującym repertuarze podczas trzech koncertów: w Szczecinie, Warszawie i Bielsku-Białej. Koncert szczeciński będzie miał miejsce 7 grudnia w Filharmonii im. Karłowicza.

07/12/2015
  Szczegóły

Imprezy i wydarzenia

WYDARZENIA
grudzień 2015 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

Branford Marsalis w Szczecinie
godz. 20:00
Filharmonia w Szczecinie
www.eventim.pl

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Sylwester dla dzieci
Sala Balowa (parter SAA), al. Wojska Polskiego 64
Bilety:20 zł ( już w sprzedaży)

31

Sylwester Miejski
godz. 21:00
Jasne Błonia
wstęp wolny

Różany Ogród Sztuki

16/06/2013, godz. 12:00, Wstęp wolny.

Ogród RóżanyPowrót Powiadom znajomego

Różany Ogród Sztuki
Przed nami 6. edycja letniego projektu artystycznego. Jak co roku Ogród Różany będzie tętnił sztuką bardzo różnorodną. Nie zabraknie muzyki, działalności plastycznej, teatralnej i międzykulturowych eksperymentów artystycznych. Przez trzy miesiące w każdy weekend, w termie od 1 czerwca do 1 września w szczecińskim Ogrodzie Różanym będą odbywały się różnorodne prezentacje muzyczne. W programie koncerty południowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz muzyków szczecińskich scen muzycznych. W ramach cyklu „Różanka dzieciom" odbędą się spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, muzyczne, a także gry i zabawy sprawnościowe. „Różanka bez barier" - to prezentacje twórczości artystów niepełnosprawnych oraz raz w miesiącu spektakl interaktywny dla dzieci tłumaczony na język migowy. Jednym ze stałych elementów projektu jest także cykl „Różane Wieczory". Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze ballady i romanse w wykonaniu zespołów europejskich.

Należy wspomnieć także, że podczas tegorocznej edycji Różanego Ogrodu Sztuki odbędzie
się 3. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Me.Ba, w tym po raz pierwszy wydarzenie poświęcone najmłodszym - Jazzowy Dzień Dziecka, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa oraz Święto Muzyki Francuskiej realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Alliance Française
w Szczecinie, pod mecenatem Konsula Honorowego Republiki Francuskiej w Szczecinie.

Parterami projektu są: Miasto Szczecin, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Wodociągów
i Kanalizacji, Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Liceum Plastyczne
w Szczecinie, Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Fundacja Akademii Sztuki, Alliance Française
w Szczecinie, Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Szczeciński, Radio Szczecin, TVP Szczecin oraz miesięcznik informacji kulturalnych Echo.

godz. 12.00
Uroczysty Koncert Orkiestry Wojskowej Szczecin pod kierownictwem kapitana Jarosława Michałko z okazji 68. rocznicy utworzenia 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie istnieje od 1945 roku. Trwale związana jest z Pomorzem zachodnim uczestnicząc we wszystkich ważniejszych uroczystościach w Szczecinie i województwie.

Muzycy orkiestry szczecińskiej, to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści. Większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego im. K. Kurpińskiego w Gdańsku oraz absolwenci cywilnych wyższych uczelni muzycznych. Ich ogromna praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie prezentuje orkiestra. Najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez szczecińską orkiestrę wojskową grand prix oraz 4 pierwszych nagród w różnych kategoriach na festiwalu orkiestr garnizonowych wojsk lądowych , który odbył się w 2010 roku w Bartoszycach, a rok wcześniej grand prix na Międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych „ Alte Kameraden 2009 „ w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu prezentowanego przez orkiestrę jest nie tylko różnorodny repertuar muzyczny obejmujący niemal wszystkie rodzaje muzyki, ale również musztra paradna, której różne układy choreograficzne dostosowane są do imprez  o charakterze przestrzennym.

Oznaczona licznymi dyplomami i nagrodami orkiestra posiada w swym dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD. Orkiestra koncertuje również poza granicami kraju.

Współpraca orkiestry z Międzynarodowym Korpusem Północ- Wschód w Szczecinie owocuje udziałem w międzynarodowych spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych zwłaszcza w Niemczech i Danii.

Od dnia 1 stycznia 2001 roku w ramach restrukturyzacji Wojska Polskiego Orkiestra 12 Dywizji została przemianowana na Orkiestrę Garnizonową w Szczecinie a w 2011 roku na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. 

Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest kpt. Jarosław Michałko a   asystentem kapelmistrza st. chor. szt. Mariusz Sekulski.

Podczas koncertu w dniu 16.06.2013 r. z racji święta 12 Dywizji Zmechanizowanej orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści.

 

Partnerzy:


Organizatorzy:Księga gości


*  Nick
*  Twoja opinia
Aby wysłać formularz, wpisz hasło z obrazka
  obrazek


Pokaż okno facebooka