Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

50 lat a może mniej. Benefis Wojciecha Rapy z okazji 50-lecia twórczości muzycznej

Wojciech Rapa to znany i ceniony od lat reprezentant szczecińskiego rock'n'rolla. Człowiek wielu talentów: wokalista, gitarzysta, basista, kompozytor i dziennikarz muzyczny. W latach 60-tych i 70-tych grał w popularnych zespołach, m.in. w Wawelach, współpracował z pionierami polskiego mocnego uderzenia: Katarzyną Sobczyk, Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Reginą Pisarek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem, Edwardem Hulewiczem oraz członkami zespołów NO TO CO i Czerwone Gitary. Obecnie oprócz autorskich projektów muzycznych usłyszeć go można w funkcjonującej do dziś legendzie polskiego big-beatu - zespole Czerwono-Czarni.

W 2014 r. ma miejsce 50-lecie jego twórczości artystycznej. Z tej okazji na Małej Scenie wystąpią przyjaciele Wojtka Rapy, reprezentanci wielu pokoleń szczecińskiej sceny muzycznej: Barbara Włodarczyk, Wilento/Orłowski, L.U.Z. Blues, Maciej Kazuba, Maciej Strycharczyk, Kosma Kozłowski, Zbigniew Ciesielski, Janusz „Kanapa” Jędrzejewski, Jarosław Kania, Jarosław Rapa, Jakub „Fiszka” Fiszer, Lech Turkowski, Darek „Kaziu” Kamiński, Ryszard „Elvis” Wiercimak, Andrzej Szpak, Tadeusz Żyjewski, Bolesław Sobolewski, Mateusz „Mateo” Lazar, Janusz Weiss i inni wykonawcy. Imprezę poprowadzą: Bogdan Bogiel i Bogdan Matławski.

24/04/2014
  Szczegóły

NA SKRÓTY

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin za rok 2012

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin za rok 2012 otrzymał najsłynniejszy szczeciński duet muzyczny Adam Zieliński (Łona) oraz Andrzej Mikosz (Webber).

16/03/2013
  Szczegóły

Uroczystość wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Szczecin oraz nadanie tytułu Mecenasa Kultury za rok 2013

27 marca 2014 r. w TRAFO Trafostacji Sztuki odbyła się Gala wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Szczecin oraz nadanie tytułu Mecenasa Kultury za rok 2013 r. Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Szczecin otrzymała Natalia Szostak, szczecińska artystka wizualna, absolwentka San Francisco State University w Kalifornii na kierunku malarstwo i rysunek. Laureatka konkursu organizowanego przez X-Power Gallery w Los Angeles. Studentka grafiki na szczecińskiej Akademii Sztuki. Nominowanymi do nagrody byli także prof. Bohdan Boguszewski - szczeciński dyrygent, dyrektor muzyczny Uniwersytetu Szczecińskiego, założyciel Orkiestry Academia, projektodawca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum non Profanum oraz Krzysztof Niewrzęda - szczeciński poeta, prozaik, eseista, zdobywca wielu nagród krajowych i zagranicznych, współzałożyciel i współpracownik kwartalnika EleWator, redaktor polskiego pisma literackiego Bundesstrasse. Tytuł Mecenasa Kultury za rok 2013 otrzymała firma EPA Sp. z o o., działająca na rynku od 25 lat, oferująca produkty i usługi związane z elektroniką morską, systemami IT oraz projektami farm wiatrowych.

31/03/2014
  Szczegóły

Imprezy i wydarzenia

WYDARZENIA
kwiecień 2014 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

Jona Ardyn & Me.Ba Jazz Ensemble (Włochy/Dania/Polska)
godz. 19:00
Studio koncertowe S-1, ul. Niedziałkowskiego 24
Chcesz wejść na koncert? Przyślij sms o treści koncert na numer 72069

05

Silje Nergaard (Norwegia)
godz. 20:00
Trafostacja Sztuki, ul. Św. Ducha 4
Biletów brak!

06

Maya
godz. 18:00
Mała Scena SAA, al. Wojska Polskiego 64
Wejściówki i zaproszenia

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

50 lat a może mniej. Benefis Wojciecha Rapy z okazji 50-lecia twórczości muzycznej
godz. 18:00
Mała Scena SAA, al. Wojska Polskiego 64
Bilety: 20 zł

25

26

27

28

29

30

Różany Ogród Sztuki

16/06/2013, godz. 12:00, Wstęp wolny.

Ogród RóżanyPowrót Powiadom znajomego

Różany Ogród Sztuki
Przed nami 6. edycja letniego projektu artystycznego. Jak co roku Ogród Różany będzie tętnił sztuką bardzo różnorodną. Nie zabraknie muzyki, działalności plastycznej, teatralnej i międzykulturowych eksperymentów artystycznych. Przez trzy miesiące w każdy weekend, w termie od 1 czerwca do 1 września w szczecińskim Ogrodzie Różanym będą odbywały się różnorodne prezentacje muzyczne. W programie koncerty południowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz muzyków szczecińskich scen muzycznych. W ramach cyklu „Różanka dzieciom" odbędą się spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, muzyczne, a także gry i zabawy sprawnościowe. „Różanka bez barier" - to prezentacje twórczości artystów niepełnosprawnych oraz raz w miesiącu spektakl interaktywny dla dzieci tłumaczony na język migowy. Jednym ze stałych elementów projektu jest także cykl „Różane Wieczory". Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze ballady i romanse w wykonaniu zespołów europejskich.

Należy wspomnieć także, że podczas tegorocznej edycji Różanego Ogrodu Sztuki odbędzie
się 3. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Me.Ba, w tym po raz pierwszy wydarzenie poświęcone najmłodszym - Jazzowy Dzień Dziecka, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa oraz Święto Muzyki Francuskiej realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Alliance Française
w Szczecinie, pod mecenatem Konsula Honorowego Republiki Francuskiej w Szczecinie.

Parterami projektu są: Miasto Szczecin, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Wodociągów
i Kanalizacji, Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Liceum Plastyczne
w Szczecinie, Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Fundacja Akademii Sztuki, Alliance Française
w Szczecinie, Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Szczeciński, Radio Szczecin, TVP Szczecin oraz miesięcznik informacji kulturalnych Echo.

godz. 12.00
Uroczysty Koncert Orkiestry Wojskowej Szczecin pod kierownictwem kapitana Jarosława Michałko z okazji 68. rocznicy utworzenia 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie istnieje od 1945 roku. Trwale związana jest z Pomorzem zachodnim uczestnicząc we wszystkich ważniejszych uroczystościach w Szczecinie i województwie.

Muzycy orkiestry szczecińskiej, to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści. Większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego im. K. Kurpińskiego w Gdańsku oraz absolwenci cywilnych wyższych uczelni muzycznych. Ich ogromna praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie prezentuje orkiestra. Najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez szczecińską orkiestrę wojskową grand prix oraz 4 pierwszych nagród w różnych kategoriach na festiwalu orkiestr garnizonowych wojsk lądowych , który odbył się w 2010 roku w Bartoszycach, a rok wcześniej grand prix na Międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych „ Alte Kameraden 2009 „ w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu prezentowanego przez orkiestrę jest nie tylko różnorodny repertuar muzyczny obejmujący niemal wszystkie rodzaje muzyki, ale również musztra paradna, której różne układy choreograficzne dostosowane są do imprez  o charakterze przestrzennym.

Oznaczona licznymi dyplomami i nagrodami orkiestra posiada w swym dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD. Orkiestra koncertuje również poza granicami kraju.

Współpraca orkiestry z Międzynarodowym Korpusem Północ- Wschód w Szczecinie owocuje udziałem w międzynarodowych spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych zwłaszcza w Niemczech i Danii.

Od dnia 1 stycznia 2001 roku w ramach restrukturyzacji Wojska Polskiego Orkiestra 12 Dywizji została przemianowana na Orkiestrę Garnizonową w Szczecinie a w 2011 roku na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. 

Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest kpt. Jarosław Michałko a   asystentem kapelmistrza st. chor. szt. Mariusz Sekulski.

Podczas koncertu w dniu 16.06.2013 r. z racji święta 12 Dywizji Zmechanizowanej orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści.

 

Partnerzy:


Organizatorzy:Księga gości


*  Nick
*  Twoja opinia
Aby wysłać formularz, wpisz hasło z obrazka
  obrazek


Pokaż okno facebooka