Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

Muzyczne Zaduszki

Szczecińskie muzyczne zaduszki to pomysł znanych szczecińskich artystów - Wojtka Rapy i Zbigniewa " Bitelsa" Włodarczyka.
Dotychczas odbyło się 6 edycji koncertów wspominających nieżyjących szczecińskich muzyków, jak również znanych krajowych i zagranicznych wykonawców.

4 listopada bieżącego roku tradycyjnie wspominać i przypominać utwory znanych muzyków będą między innymi: Barbara Włodarczyk, Zbigniew Włodarczyk, Andrzej "Endy" Szpak, Jerzy Świtała, Maciej Podsiadło, Formacja L.U.Z- BLUES pod wodzą Ryszarda Nazdraczewa, Grzegorz Szczepaniak, Janusz " Kanapa" Jędrzejewski, Jakub " Fiszka" Fiszer. Nad całością koncertu czuwać będzie Wojtek Rapa, znany muzyk będącym w stałym składzie legendarnego zespołu ery big-beatu Czerwono-Czarni. Zaduszkowy koncert poprowadzi Zbigniew Włodarczyk.

Podczas koncertu zaplanowana jest wystawa fotograficzna i prezentacja pamiątek muzycznych związanych ze znaną, zmarłą niedawno piosenkarką pochodzącą ze Szczecina - Ireną Bychowiec.

Bilety w cenie 20 zł wraz z VAT do nabycia w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

04/11/2014
  Szczegóły

W NAJBLIŻSZYM CZASIE

Muzyczne Zaduszki

NA SKRÓTY

Zamówienia Publiczne

Wszelkie informacje i materiały dotyczące zamówień publicznych przeprowadzanych przez Szczecińską Agencję Artystyczną znajdują się w zakładce BIP.

19/10/2011
  Szczegóły

Video relacja z 22. Finału WOŚP

Za nami 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do obejrzenia video relacji z imprezy plenerowej organizowanej w ramach finału na pl. Orła Białego w Szczecinie, przygotowanej przez portal Bezpieczni Razem, realizowany przez Wydział Informatyki Urzędu Miasta Szczecin.

15/01/2014
  Szczegóły

Imprezy i wydarzenia

WYDARZENIA
październik 2014 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

MUZYCZNE 50-LECIE
godz. 18:00
Mała Scena SAA, al. Wojska Polskiego 64
Uwaga! Biletów brak!

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

Festiwal Młodych Talentów Nowa Energia
godz. 17:00
ARENA SZCZECIN Hala widowiskowo - sportowa, ul. Szafera 3/5/7
Wstęp wolny

25

Festiwal Młodych Talentów Nowa Energia
godz. 16:00
ARENA SZCZECIN Hala widowiskowo - sportowa, ul. Szafera 3/5/7
Bilety: 60 zł (płyta), 70 zł (miejsca siedzące - trybuna)

26

27

28

29

30

31

Różany Ogród Sztuki

16/06/2013, godz. 12:00, Wstęp wolny.

Ogród RóżanyPowrót Powiadom znajomego

Różany Ogród Sztuki
Przed nami 6. edycja letniego projektu artystycznego. Jak co roku Ogród Różany będzie tętnił sztuką bardzo różnorodną. Nie zabraknie muzyki, działalności plastycznej, teatralnej i międzykulturowych eksperymentów artystycznych. Przez trzy miesiące w każdy weekend, w termie od 1 czerwca do 1 września w szczecińskim Ogrodzie Różanym będą odbywały się różnorodne prezentacje muzyczne. W programie koncerty południowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz muzyków szczecińskich scen muzycznych. W ramach cyklu „Różanka dzieciom" odbędą się spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, muzyczne, a także gry i zabawy sprawnościowe. „Różanka bez barier" - to prezentacje twórczości artystów niepełnosprawnych oraz raz w miesiącu spektakl interaktywny dla dzieci tłumaczony na język migowy. Jednym ze stałych elementów projektu jest także cykl „Różane Wieczory". Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze ballady i romanse w wykonaniu zespołów europejskich.

Należy wspomnieć także, że podczas tegorocznej edycji Różanego Ogrodu Sztuki odbędzie
się 3. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Me.Ba, w tym po raz pierwszy wydarzenie poświęcone najmłodszym - Jazzowy Dzień Dziecka, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa oraz Święto Muzyki Francuskiej realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Alliance Française
w Szczecinie, pod mecenatem Konsula Honorowego Republiki Francuskiej w Szczecinie.

Parterami projektu są: Miasto Szczecin, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Wodociągów
i Kanalizacji, Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Liceum Plastyczne
w Szczecinie, Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Fundacja Akademii Sztuki, Alliance Française
w Szczecinie, Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Szczeciński, Radio Szczecin, TVP Szczecin oraz miesięcznik informacji kulturalnych Echo.

godz. 12.00
Uroczysty Koncert Orkiestry Wojskowej Szczecin pod kierownictwem kapitana Jarosława Michałko z okazji 68. rocznicy utworzenia 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie istnieje od 1945 roku. Trwale związana jest z Pomorzem zachodnim uczestnicząc we wszystkich ważniejszych uroczystościach w Szczecinie i województwie.

Muzycy orkiestry szczecińskiej, to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści. Większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego im. K. Kurpińskiego w Gdańsku oraz absolwenci cywilnych wyższych uczelni muzycznych. Ich ogromna praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie prezentuje orkiestra. Najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez szczecińską orkiestrę wojskową grand prix oraz 4 pierwszych nagród w różnych kategoriach na festiwalu orkiestr garnizonowych wojsk lądowych , który odbył się w 2010 roku w Bartoszycach, a rok wcześniej grand prix na Międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych „ Alte Kameraden 2009 „ w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu prezentowanego przez orkiestrę jest nie tylko różnorodny repertuar muzyczny obejmujący niemal wszystkie rodzaje muzyki, ale również musztra paradna, której różne układy choreograficzne dostosowane są do imprez  o charakterze przestrzennym.

Oznaczona licznymi dyplomami i nagrodami orkiestra posiada w swym dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD. Orkiestra koncertuje również poza granicami kraju.

Współpraca orkiestry z Międzynarodowym Korpusem Północ- Wschód w Szczecinie owocuje udziałem w międzynarodowych spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych zwłaszcza w Niemczech i Danii.

Od dnia 1 stycznia 2001 roku w ramach restrukturyzacji Wojska Polskiego Orkiestra 12 Dywizji została przemianowana na Orkiestrę Garnizonową w Szczecinie a w 2011 roku na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. 

Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest kpt. Jarosław Michałko a   asystentem kapelmistrza st. chor. szt. Mariusz Sekulski.

Podczas koncertu w dniu 16.06.2013 r. z racji święta 12 Dywizji Zmechanizowanej orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści.

 

Partnerzy:


Organizatorzy:Księga gości


*  Nick
*  Twoja opinia
Aby wysłać formularz, wpisz hasło z obrazka
  obrazek


Pokaż okno facebooka