Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

Różany Ogród Sztuki - Paweł Kluczko

To już ostatni miesiąc projektu Różany Ogród Sztuki. W każdą sobotę i niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym zapraszamy na koncerty plenerowe. W sierpniu na scenie wystąpią artyści szczecińskiej sceny muzycznej, prezentujący standardy muzyki klasycznej oraz największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.
Południowym koncertom towarzyszą wystawy plenerowe. W tym miesiącu z okazji jubileuszu 55 – rocznicy działalności zespołu Czerwono - Czarni zostanie zaprezentowana fotograficzna wystawa zdjęć zespołu oraz ich plakatów koncertowych z lat 60-tych. Wystawa stanowi zapowiedź książkowej premiery dedykowanej Czerwono-Czarnym, która ukaże się pod koniec sierpnia oraz jubileuszowy koncert, który odbędzie się 30 sierpnia w Ogrodzie Różanym.

08/08/2015
  Szczegóły

Różanka Dzieciom

Interdyscyplinarny, letni cykl edukacyjny dla dzieci i ich opiekunów, realizujący swe cele poprzez interaktywne warsztaty (z zakresu muzyki, teatru, literatury, sztuk plastycznych) spektakle oraz prezentacje twórcze. Wydarzenie będzie realizowane w każdą sobotę
od godz. 11.00 w przestrzeni ogrodu różanego przez całe lato (od 30 maja do 30 sierpnia br.). W ramach projektu odbędą się także Interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w ogrodzie różanym będzie można skorzystać także ze zbiorów książkowych Różanej Czytelni, czyli plenerowej biblioteki. Każdy kto odwiedzi różany ogród do 30 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać na miejscu książkę.
Serdecznie zapraszamy!

29/08/2015
  Szczegóły

NA SKRÓTY

Ruszył nabór do FMT

Ruszył nabór do Festiwalu Młodych Talentów

Przez cały czerwiec można zgłaszać się do konkursu muzycznego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. To już dziewiąta jego edycja. Jury przewodniczyć będzie Katarzyna Nosowska a nagrodę główną funduje wytwórnia Kayax.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Przez 8. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 1000 wykonawców z całego kraju, a w zeszłym roku pobito rekord zainteresowania – blisko 330 zgłoszeń. „Jakość zgłaszanych wykonawców do Festiwalu Młodych Talentów przeczy twierdzeniu, jakoby w polskiej muzyce nic się nie działo” - powiedziała podczas konferencji zapowiadającej tegoroczną edycję konkursu Katarzyna Nosowska, dyrektor artystyczny FMT i przewodnicząca. Oprócz niej w jury zasiądą także Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Polskie Radio), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin).

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie i promocja singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną i Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Nabór do konkursu trwa do 30 czerwca. Przesłuchania konkursowe odbędą się 18 września w szczecińskim Klubie Hormon. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Azoty Arenie. Swój udział w nim w roli muzycznych gwiazd potwierdzili już m.in. Rojek i Agyness B. Marry.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

01/06/2015
  Szczegóły

Szczecin otwarty na młodych muzyków

Ogłoszono 9. edycję szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia. Do konkursu można się zgłaszać przez cały czerwiec. Finał odbędzie się 19 września w Azoty Arenie. Podczas zapowiadającej festiwal konferencji odbyła się także premiera debiutanckiego singla zespołu Stonkatank, zwycięzcy ubiegłorocznej edycji festiwalu.

Mimo ogromnej konkurencji ze strony telewizyjnych castingów, szczeciński Festiwal Młodych Talentów ugruntowuje swoją pozycję pośród najbardziej popularnych konkursów muzycznych w kraju. W zeszłym roku pobito rekord zgłoszeń – 330 wykonawców z całego kraju. W tym roku jury i organizatorzy także liczą na dużą aktywność młodego pokolenia artystów. Nagrodą jest pakiet działań promocyjnych renomowanej wytwórni Kayax (łącznie z wydaniem singla) oraz dodatkowe nagrody pieniężne. Dodatkowym atutem jest możliwość spotkania w twórczej, niereżyserowanej atmosferze zmagań scenicznych, przy udziale profesjonalnego jury.

Podczas poniedziałkowej konferencji w Klubie Hormon przedstawiono podstawowe ramy czasowe festiwalu:
- 1-30 czerwca – przyjmowanie zgłoszeń do festiwalowego konkursu
- do 31 sierpnia – ogłoszenie listy zespołów zaproszonych na przesłuchania konkursowe
- 18 września – przesłuchania konkursowe (Klub Hormon)
- 19 września – koncert finałowy (Azoty Arena)

Zwycięzcę 9. edycji festiwalu poznamy podczas finałowego koncertu. Na scenie wystąpią także artyści reprezentujący ciekawe i nieszablonowe nurty polskiej muzyki. Potwierdzony jest już udział Artura Rojka, zdobywcy Fryderyka 2015 za najlepszy pop-album roku, oraz przebojem wchodzącej na rynek muzyczny Agyness B. Marry. Wystąpi także ubiegłoroczny zwycięzca festiwalu, zespół Stonkatank. W trakcie konferencji odbyła się premiera jego debiutanckiego singla „Give it a go”, wydanego przez Kayax. Zespół w jej trakcie dał na scenie energetyczny popis swoich muzycznych umiejętności.

Dyrektor artystyczna festiwalu i przewodnicząca jury, Katarzyna Nosowska, oceniając ilość i jakość dotychczasowych zgłoszeń konkursowych stwierdziła, że absolutnie nieuzasadnione jest stwierdzenie, że w polskiej muzyce nic się nie dzieje. Jej zdaniem jest wprost przeciwnie. Oprócz niej zgłoszonych wykonawców oceniać będą także Piotr Metz (Polskie Radio), Paweł Krawczyk (zespół Hey), Krzysztof Dominik (Kayax) i Przemysław Thiele (Radio Szczecin).

Przedstawiciele instytucji miejskich – Krzysztof Soska, zastępca Prezydenta Szczecina i Anna Lemańczyk, dyrektor organizującej festiwal Szczecińskiej Agencji Artystycznej – podkreślili wyjątkowość szczecińskiego festiwalu w sferze jego współczesnego, otwartego na młodych wykonawców charakteru, ale i też bogatej tradycji, która daje Szczecinowi palmę pierwszeństwa w organizacji masowych ogólnopolskich festiwali muzycznych.

Aktualnie informacje o Festiwalu Młodych Talentów – konkursie, prezentacjach muzycznych, nagrodach i partnerach wydarzenia – dostępne są na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.

28/05/2015
  Szczegóły

Imprezy i wydarzenia

WYDARZENIA
lipiec 2015 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

Różanka Dzieciom
godz. 11:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

Feng Szuja na Różance - koncert w ramach projektu Różany Ogród Sztuki
godz. 12:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

05

Dzień Pionierów Miasta Szczecina
godz. 12:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

06

07

08

09

10

11

Różanka Dzieciom
godz. 11:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

Różany Ogród Sztuki
godz. 12:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

Różany Ogród Sztuki - Jazzowski
godz. 18:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

12

Różany Ogród Sztuki
godz. 12:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

13

14

15

16

17

18

W najbliższą sobotę
godz. 12:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

19

Różany Ogród Sztuki
godz. 12:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

20

21

22

23

24

Różany Ogród Sztuki
godz. 18:00
Letnia Fiesta Jazzowa
Wstęp wolny.

25

Różanka Dzieciom
godz. 11:00
Ogród Różany w Szczecinie
Wstęp wolny.

Różany Ogród Sztuki
godz. 12:00
Letnia Fiesta Jazzowa
Wstęp wolny.

Różany Ogród Sztuki
godz. 18:00
Letnia Fiesta Jazzowa
Wstęp wolny.

26

Różany Ogród Sztuki
godz. 12:00
Letnia Fiesta Jazzowa
Wstęp wolny.

27

28

29

30

31

Różany Ogród Sztuki

16/06/2013, godz. 12:00, Wstęp wolny.

Ogród RóżanyPowrót Powiadom znajomego

Różany Ogród Sztuki
Przed nami 6. edycja letniego projektu artystycznego. Jak co roku Ogród Różany będzie tętnił sztuką bardzo różnorodną. Nie zabraknie muzyki, działalności plastycznej, teatralnej i międzykulturowych eksperymentów artystycznych. Przez trzy miesiące w każdy weekend, w termie od 1 czerwca do 1 września w szczecińskim Ogrodzie Różanym będą odbywały się różnorodne prezentacje muzyczne. W programie koncerty południowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz muzyków szczecińskich scen muzycznych. W ramach cyklu „Różanka dzieciom" odbędą się spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, muzyczne, a także gry i zabawy sprawnościowe. „Różanka bez barier" - to prezentacje twórczości artystów niepełnosprawnych oraz raz w miesiącu spektakl interaktywny dla dzieci tłumaczony na język migowy. Jednym ze stałych elementów projektu jest także cykl „Różane Wieczory". Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze ballady i romanse w wykonaniu zespołów europejskich.

Należy wspomnieć także, że podczas tegorocznej edycji Różanego Ogrodu Sztuki odbędzie
się 3. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Me.Ba, w tym po raz pierwszy wydarzenie poświęcone najmłodszym - Jazzowy Dzień Dziecka, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa oraz Święto Muzyki Francuskiej realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Alliance Française
w Szczecinie, pod mecenatem Konsula Honorowego Republiki Francuskiej w Szczecinie.

Parterami projektu są: Miasto Szczecin, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Wodociągów
i Kanalizacji, Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Liceum Plastyczne
w Szczecinie, Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Fundacja Akademii Sztuki, Alliance Française
w Szczecinie, Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Szczeciński, Radio Szczecin, TVP Szczecin oraz miesięcznik informacji kulturalnych Echo.

godz. 12.00
Uroczysty Koncert Orkiestry Wojskowej Szczecin pod kierownictwem kapitana Jarosława Michałko z okazji 68. rocznicy utworzenia 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie istnieje od 1945 roku. Trwale związana jest z Pomorzem zachodnim uczestnicząc we wszystkich ważniejszych uroczystościach w Szczecinie i województwie.

Muzycy orkiestry szczecińskiej, to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści. Większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego im. K. Kurpińskiego w Gdańsku oraz absolwenci cywilnych wyższych uczelni muzycznych. Ich ogromna praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie prezentuje orkiestra. Najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez szczecińską orkiestrę wojskową grand prix oraz 4 pierwszych nagród w różnych kategoriach na festiwalu orkiestr garnizonowych wojsk lądowych , który odbył się w 2010 roku w Bartoszycach, a rok wcześniej grand prix na Międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych „ Alte Kameraden 2009 „ w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu prezentowanego przez orkiestrę jest nie tylko różnorodny repertuar muzyczny obejmujący niemal wszystkie rodzaje muzyki, ale również musztra paradna, której różne układy choreograficzne dostosowane są do imprez  o charakterze przestrzennym.

Oznaczona licznymi dyplomami i nagrodami orkiestra posiada w swym dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD. Orkiestra koncertuje również poza granicami kraju.

Współpraca orkiestry z Międzynarodowym Korpusem Północ- Wschód w Szczecinie owocuje udziałem w międzynarodowych spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych zwłaszcza w Niemczech i Danii.

Od dnia 1 stycznia 2001 roku w ramach restrukturyzacji Wojska Polskiego Orkiestra 12 Dywizji została przemianowana na Orkiestrę Garnizonową w Szczecinie a w 2011 roku na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. 

Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest kpt. Jarosław Michałko a   asystentem kapelmistrza st. chor. szt. Mariusz Sekulski.

Podczas koncertu w dniu 16.06.2013 r. z racji święta 12 Dywizji Zmechanizowanej orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści.

 

Partnerzy:


Organizatorzy:Księga gości


*  Nick
*  Twoja opinia
Aby wysłać formularz, wpisz hasło z obrazka
  obrazek


Pokaż okno facebooka