Zobacz nasz kanał na YouTube
ZOBACZ NASZ KANAŁ YT
wybierz obraz tła
LOSOWE TŁO

SAA.pl POLECA

MUZYCZNE 50-LECIE

DINOZAURY SZCZECIŃSKIEGO BIG BEATU
MUZYCZNE 50-LECIE BARBARY I ZBIGNIEWA WŁODARCZYK

9 października 2014 roku o godzinie 18 w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej "Mała Scena Festiwalowa" - odbędzie się benefis szczecińskich muzyków Barbary i Zbigniewa Włodarczyk. W muzycznym programie wystąpią oprócz benefisantów przyjaciele: Wojtek Rapa - muzyk prowadzący imprezę, odpowiedzialny również za scenariusz koncertu, Janusz "Kanapa" Jędrzejewski - gitara basowa, Ryszard Nazdraczew- gitara, wokal, Sławomir Jankiewicz- wokal, Bolesław Sobolewski - drums oraz młodzi artyści szczecińskich scen: Jakub "Fiszka" Fiszer - drums, Maciej Podsiadło- wokal.

Barbara i Zbigniew Włodarczyk to szczecińskie muzyczne rodzeństwo związane z mocnym uderzeniem od lat 60-tych. Są doskonale znani starszym szczecińskim fanom muzyki rockowej i nie tylko. Przybliżę czytelnikom ich muzyczne sylwetki. Barbara to stylowa wokalistka śpiewająca doskonale rock, pop, jazz. Debiutowała w latach 60-tych na scenie szczecińskiego klubu studenckiego PINOKIO w zespole "ŚWIĘCI", który wywodzi się z kawiarni SORENTO.W tym samym okresie Basia nagrywa z Świętymi piosenki swoich ówczesnych idoli: Cili Blac, Katarzyny Sobczyk i Sławy Mikołajczyk dla Szczecińskiego Polskiego Radia. Wspólnie ze Świętymi bierze udział w filmie dokumentalnym o młodzieży szczecińskiej. Film realizowała Telewizja Berlińska. Muzyczne sceny nagrywane były w klubie PINOKIO i na Wałach Chrobrego w Szczecinie. W następnym etapie muzycznym wokalistka pojawia się u boku swojego brata, Zbyszka w zespole "ZJAWY", by zdobyć nagrodę na Szczecińskiej Wiośnie Orkiestr rok 1966. W późniejszym okresie Barbara z powodzeniem śpiewa w nocnych lokalach szczecińskich takich jak: Dom Marynarza, Dom Rybaka, Tango, Kaskada i inne. Na swoim, artystycznym koncie posiada też liczne wyjazdy modne wśród muzyków w lakach 70-tych do Jugosławii, Danii, Niemiec. W roku 2009 spełniają się sny Basi. Dzięki mojej rekomendacji Basia zostaje piosenkarką swoich idoli tj. Czerwono-Czarnych. Debiut ten ma miejsce w gmachu opery szczecińskiej. Z Czerwono-Czarnymi śpiewa do dzisiaj koncertując po całym kraju, gdzie śpiewa z powodzeniem utwory śp. Karin Stanek i Katarzyny Sobczyk. Barbara dysponuje tzw. czarnym głosem, ma ciągle młodzieńczą witalność, tryska energią i siłą sceniczną. Obecnie można ją usłyszeć w szczecińskich lokalach Mars i Wspomnienie.

Brat Barbary, Zbigniew "Bitels" Włodarczyk to z całą pewnością najstarszy ciągle aktywny big-beatowiec w Szczecinie. Debiutował jako gitarzysta i wokalista wraz z Heniem Fabianem w szczecińskiej grupie" NIEZNANI"- były to wczesne lata 60-te. W kawiarni SORENTO załapał wśród kolesiów ksywę " Bitels" ponieważ był wiernym fanem THE BEATLES oraz do bólu uczęszczał na seanse filmowe, gdzie czwórka z Liverpulu występowała w filmie " A HARDDAY'S NIGHT. Po rozpadzie zespołu NIEZNANI wraz z Henrykiem Fabianem , który później zasłynie jako wokalista Czerwono-Czarnych wyruszają do trójmiasta wraz z zespołem "TONY" gdzie na organach gra Ryszard Poznakowski. Tak, tak - to ten, który w tatach 70-tych zasłynie jako szef Czerwono-Czarnych i Trubadurów. Kolejny etap gitarowego szaleństwa " Bitelsa" to w pełni profesjonalna kapela DIXIELENDERS, później "BEZ-ATU", liczne koncerty z "FILIPINKAMI" oraz wielomiesięczna trasa z bohaterami serialu " Czterej pancerni i pies". Bitels w latach 90-tych jest pomysłodawcą i współautorem serii wspaniałych koncertów " Dinozaury Szczecińskiego big- beatu" i "Muzycznych Zaduszek" . W roku 2011 występuje w dokumentalnym filmie przypominającym początki big-beatu w Szczecinie. Rok później realizuje marzenie swojego życia występując u boku Czerwono -Czarnych na jubileuszowej gali z okazji 50-lecia Festiwalu Młodych Talentów .

Oboje artyści jak i muzyczni przyjaciele serdecznie zapraszają na swój benefis 50-lecia pracy twórczej.

Bilety do nabycia są w Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

09/10/2014
  Szczegóły

Festiwal Młodych Talentów Nowa Energia

Finał FMT odbędzie się 24 i 25 października w Arenie Szczecin. Pierwszego dnia będą miały miejsce przesłuchania konkursowe wykonawców wyłonionych spośród nadesłanych we wrześniu zgłoszeń. Drugiego dnia na fanów dobrej muzyki czeka istny maraton muzyczny, w ramach którego usłyszeć będzie można nieprzeciętnych wykonawców. Specjalnie dla FMT w solowym repertuarze wystąpi Katarzyna Nosowska. Swoje najnowsze tegoroczne albumy zaprezentują:Fisz Emade, Pustki i Król. Produkcje te znajdują się w czołówce rankingów muzycznych tego roku. Na scenie pojawią się także jedni z najpopularniejszych w kraju szczecińskich wykonawców: Łona, Webber & The Pimps. Tego też dnia ogłoszony zostanie również zwycięzca festiwalowego konkursu.

24/10/2014
  Szczegóły

NA SKRÓTY

Zamówienia Publiczne

Wszelkie informacje i materiały dotyczące zamówień publicznych przeprowadzanych przez Szczecińską Agencję Artystyczną znajdują się w zakładce BIP.

19/10/2011
  Szczegóły

Szczecin Przyjazny Rodzinie

Zgodnie z Uchwałą nr XXI/588/12 Rady Miasta Szczecin z dnia 16 lipca 2012 r. w sprawie wprowadzenia na terenie miasta Szczecin programu SZCZECIN PRZYJAZNY RODZINIE, Szczecińska Agencja Artystyczna informuje, że jako miejska instytucja kultury honoruje karty programu Szczecin Przyjazny Rodzinie na biletowane wydarzenia, których jest organizatorem.
Poniżej cennik biletów dla posiadaczy karty.

01/09/2012
  Szczegóły

Imprezy i wydarzenia

WYDARZENIA
październik 2014 prev
Nd
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So

01

02

03

04

05

06

07

08

09

MUZYCZNE 50-LECIE
godz. 18:00
Mała Scena SAA, al. Wojska Polskiego 64
Bilety: 20 zł

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

Festiwal Młodych Talentów Nowa Energia
godz. 17:00
ARENA SPORT Hala widowiskowo - sportowa, ul. Szafera 3/5/7
Wstęp wolny.

25

Festiwal Młodych Talentów Nowa Energia
godz. 16:00
ARENA SPORT Hala widowiskowo - sportowa, ul. Szafera 3/5/7
Bilety: przedsprzedaż 40 zł (płyta), 50 zł (miejsca siedzące), od 20.10.2014 r. 60 zł (płyta)

26

27

28

29

30

31

Różany Ogród Sztuki

16/06/2013, godz. 12:00, Wstęp wolny.

Ogród RóżanyPowrót Powiadom znajomego

Różany Ogród Sztuki
Przed nami 6. edycja letniego projektu artystycznego. Jak co roku Ogród Różany będzie tętnił sztuką bardzo różnorodną. Nie zabraknie muzyki, działalności plastycznej, teatralnej i międzykulturowych eksperymentów artystycznych. Przez trzy miesiące w każdy weekend, w termie od 1 czerwca do 1 września w szczecińskim Ogrodzie Różanym będą odbywały się różnorodne prezentacje muzyczne. W programie koncerty południowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego oraz muzyków szczecińskich scen muzycznych. W ramach cyklu „Różanka dzieciom" odbędą się spektakle teatralne, zajęcia plastyczne, muzyczne, a także gry i zabawy sprawnościowe. „Różanka bez barier" - to prezentacje twórczości artystów niepełnosprawnych oraz raz w miesiącu spektakl interaktywny dla dzieci tłumaczony na język migowy. Jednym ze stałych elementów projektu jest także cykl „Różane Wieczory". Podczas tegorocznej edycji usłyszymy najpiękniejsze ballady i romanse w wykonaniu zespołów europejskich.

Należy wspomnieć także, że podczas tegorocznej edycji Różanego Ogrodu Sztuki odbędzie
się 3. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy Me.Ba, w tym po raz pierwszy wydarzenie poświęcone najmłodszym - Jazzowy Dzień Dziecka, realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa oraz Święto Muzyki Francuskiej realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Alliance Française
w Szczecinie, pod mecenatem Konsula Honorowego Republiki Francuskiej w Szczecinie.

Parterami projektu są: Miasto Szczecin, Zakład Usług Komunalnych, Zakład Wodociągów
i Kanalizacji, Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Liceum Plastyczne
w Szczecinie, Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Fundacja Akademii Sztuki, Alliance Française
w Szczecinie, Katedra Italianistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Szczeciński, Radio Szczecin, TVP Szczecin oraz miesięcznik informacji kulturalnych Echo.

godz. 12.00
Uroczysty Koncert Orkiestry Wojskowej Szczecin pod kierownictwem kapitana Jarosława Michałko z okazji 68. rocznicy utworzenia 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. 

Orkiestra Wojskowa w Szczecinie istnieje od 1945 roku. Trwale związana jest z Pomorzem zachodnim uczestnicząc we wszystkich ważniejszych uroczystościach w Szczecinie i województwie.

Muzycy orkiestry szczecińskiej, to bardzo dobrze wyszkoleni instrumentaliści. Większość z nich to wychowankowie Wojskowego Liceum Muzycznego im. K. Kurpińskiego w Gdańsku oraz absolwenci cywilnych wyższych uczelni muzycznych. Ich ogromna praca i zaangażowanie przyczyniły się do osiągnięcia wysokiego poziomu jaki obecnie prezentuje orkiestra. Najlepszym tego dowodem jest zdobycie przez szczecińską orkiestrę wojskową grand prix oraz 4 pierwszych nagród w różnych kategoriach na festiwalu orkiestr garnizonowych wojsk lądowych , który odbył się w 2010 roku w Bartoszycach, a rok wcześniej grand prix na Międzynarodowym festiwalu orkiestr dętych „ Alte Kameraden 2009 „ w Gorzowie Wielkopolskim.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu prezentowanego przez orkiestrę jest nie tylko różnorodny repertuar muzyczny obejmujący niemal wszystkie rodzaje muzyki, ale również musztra paradna, której różne układy choreograficzne dostosowane są do imprez  o charakterze przestrzennym.

Oznaczona licznymi dyplomami i nagrodami orkiestra posiada w swym dorobku nagrania radiowe, audycje telewizyjne oraz wydane płyty CD. Orkiestra koncertuje również poza granicami kraju.

Współpraca orkiestry z Międzynarodowym Korpusem Północ- Wschód w Szczecinie owocuje udziałem w międzynarodowych spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych zwłaszcza w Niemczech i Danii.

Od dnia 1 stycznia 2001 roku w ramach restrukturyzacji Wojska Polskiego Orkiestra 12 Dywizji została przemianowana na Orkiestrę Garnizonową w Szczecinie a w 2011 roku na Orkiestrę Wojskową w Szczecinie. 

Obecnie kapelmistrzem orkiestry jest kpt. Jarosław Michałko a   asystentem kapelmistrza st. chor. szt. Mariusz Sekulski.

Podczas koncertu w dniu 16.06.2013 r. z racji święta 12 Dywizji Zmechanizowanej orkiestra zaprezentuje program składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze podczas koncertu towarzyszyć będą solistki i soliści.

 

Partnerzy:


Organizatorzy:Księga gości


*  Nick
*  Twoja opinia
Aby wysłać formularz, wpisz hasło z obrazka
  obrazek


Pokaż okno facebooka