ODKRYJ KSIĄŻKĘ NA NOWO

Plener literacki
Data
30.06.2017 - 02.07.2017
Edycje

Już dziś zapraszamy wszystkich na plener literacki ODKRYJ KSIĄŻKE NA NOWO, który odbędzie się na Jasnych Błoniach w Szczecinie w dniach 30 czerwca - 02 lipca. Plener literacki to impreza towarzysząca Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej dla Autorki GRYFIA.

ODKRYJ KSIĄŻKĘ NA NOWO nawiązuje do projektu "Get Caught Reading” – kampanii prowadzonej  w krajach UE. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa przez ogólnie dostępne Media. Jej pomysłodawcą jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori) w Polsce partnerem jest Polska Izba Książki.

Kampania – znana i popularna w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii – przyjmuje założenie, że czytanie to przyjemność. Nakłania do sięgnięcia po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata kultury, filmu, mediów… 

W założeniach Plener jest imprezą kulturalną o charakterze otwartym i masowym, łączącym elementy kiermaszu książki z programem imprez towarzyszących oraz udziałem popularnych polskich autorów. Pomimo eksponowania literatury "lekkiej, łatwej i przyjemnej", Plener wpisuje się w szczeciński kalendarz promocji literatury i czytelnictwa. Planowana jest prezentacja oficyn wydawniczych, które zaoferują swoje książki czytelnikom. Uczestnicy Pleneru będą mogli wybierać między literaturą piękną, obyczajową, podróżniczą, historyczną, licznymi publikacjami związanymi z miastem­ gospodarzem oraz literaturą dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy będą mogli porozmawiać z ulubionymi autorami, zdobyć ich  autografy  na  zakupionych  egzemplarzach  oraz  uzupełnić  swoje  zbiory o atrakcyjne książki na lato i na długie jesienne wieczory. Obok namiotów z ekspozycją wydawców znajdzie się scena, na której odbywać się będą spotkania z autorami. Znane osoby będą czytać utwory literackie, wystąpią artyści i muzycy. Miłośnicy książek będą  mogli skorzystać z przygotowanych  miejsc siedzących, które ułatwią im aktywny udział w spotkaniach z autorami i obejrzeć występy na scenie lub poczytać zakupione książki.

Copyright © 2017 Szczecińska Agencja Artystyczna
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE