Zjazd Młodych Gwiazd Szczecin 2017

Młodzi śpiewają Jarocką
Data
07 - 09.07.2017
Edycje

"Motylem jestem”, "Wymyśliłam Cię”, "Odpływają kawiarenki” m.in. z tymi przebojami Ireny Jarockiej zmierza się uczestnicy II Zjazdu Młodych Gwiazd - Szczecin 2017.

II Zjazd Młodych Gwiazd - Szczecin 2017,  to kontynuacja ubiegłorocznego pomysłu. "Złota Dziesiątka" walczy w konkursie o Nagrodę im. Heleny Majdaniec. Konkurs odbędzie się w dniach 7-9 lipca br.

Warto zaznaczyć, że w konkursie mogą wystąpić jedynie laureaci festiwali międzynarodowych i ogólnopolskich. W tym roku młodzi zmierzą się z repertuarem Motyla Polskiej Piosenki - Ireny Jarockiej. Któż z nas nie zna takich przebojów jak "Nie wrócą te lata", "Gondolierzy znad Wisły", "Odpływają kawiarenki"?

Niewątpliwie Jarocka była jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Warto więc Jej repertuar ocalać od zapomnienia. "Polska młodzież, śpiewa polskie piosenki" to hasło w zalewie anglojęzycznego nazewnictwa, jest bardzo potrzebne. Szczecin, to kolebka polskiego bigbitu. To tutaj swoje kariery zaczynali: Niemen, Sobczyk, Frąckowiak, Majdaniec i wielu innych. Trzeba o tym przypominać, tak samo jak o tym, że polska piosenka może mieć piękną melodię i znakomity tekst.

Zjazd Młodych Gwiazd, to nie konkurs jednodniowy. Starannie dobrane jury ma pomóc adeptom sztuki wokalnej. I tak się dzieje Wiktoria Tracz, zeszłoroczna laureatka konkursu, nagrała już premierową piosenkę do tekstu Krzysztofa Dzikowskiego, Julia Chmielarska z piosenką Jerzego Petersburskiego Jr. wystąpiła w krajowych preselekcjach konkursu Eurowizji Junior 2016. Laureatka Grand Prix - Julia Trojanowska także nie zasypia gruszek w popiele, obecnie szykuje autorski materiał na płytę. Piosenki specjalnie dla niej napisali: Jerzy Petersburski Jr., Krystyna Piotrowska i Rafał Podraza.

- Zadaniem Jury - mówi Maria Szabłowska - jest pomagać. Uważam, że Zjazd Młodych Gwiazd ma bardzo udany zestaw. Każdy z nas, na swoim polu, może pomóc. Krzysiek, Jurek, Krystyna czy Rafał napiszą piosenki, a ja czy Dorota - pokażemy je słuchaczom dzięki radiu.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

KARTA ZGŁOSZENIA_DOC

Copyright © 2017 Szczecińska Agencja Artystyczna
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE