Dzielimy się Pasją!

28.03.2018

22 marca odbyło się już 20-ste spotkanie. Spotkanie o bardzo ciekawym temacie jakim jest pasja. Spotkanie z Sylwestrem Ostrowskim (Dyrektorem Artystycznym Szczecin Jazz Festiwal), który swoim wyjątkowym podejściem do życia i opowiedzianymi przeżyciami, zawrócił Młodym Agentom w głowach.

"Kim jesteście? Dlaczego tu przychodzicie?; Kto z was ma hobby? Czym jest hobby?; A kto z was ma pasję i czym ona jest?” Takimi pytaniami pan Sylwester rozpoczął z nami rozmowę. Na pierwszy rzut oka bardzo proste, ale po chwili przechodzące w takie z lekkim zakłopotaniem. Każdy z nas bez wątpienia jest człowiekiem. Chcemy w życiu spełnić marzenia, osiągnąć coś, co da nam satysfakcję, radość, energię; odkryć jaka droga będzie dla nas odpowiednia. A najlepiej, żeby to co lubimy robić, połączyć z pracą. Wtedy jest świetnie. Niektórzy mogą twierdzić, że taki zabieg jest niemożliwy, natomiast inni, tacy jak pan Sylwester, wierzą w to, że cierpliwość, zaangażowanie i oddanie, pomogą w zdobyciu niemożliwego.

"Pasja nie przychodzi od razu. U jednych pojawi się w wieku 6 czy 9 lat i będzie trwać do końca życia, inni odkryją ją po 30tce. Wymaga ona bardzo wielu wyrzeczeń i poświęcenia. Żeby nie było tak kolorowo, będziemy przez to mieli dużo problemów. Bardzo dużo rzeczy będzie nam stawało na drodze, ale od nas zależy jak podejdziemy do tej sprawy, jaką decyzję podejmiemy.

Jeśli chcemy coś robić, nie ma sensu być gdzieś, gdzie nie możemy tego rozwijać. Zamiast słuchać babci i dziadka, że fajnie by było jakbyś poszedł na studia medyczne, a ty tak naprawdę wolisz śpiewać, zacznij działać. Zacznij działać już teraz. Jak zaczniesz teraz, później nie będziesz żałować. Masz 19 lat, a za 5 lat porządnej praktyki, będziesz śpiewać na skalę światową. Musisz tylko COŚ zacząć robić.

Jak nie wiesz co, ucz się angielskiego albo obsługi komputera. Te dwie rzeczy, na pewno się przydadzą.

Świat rozwija się technologicznie, a język angielski pozwala na nawiązywanie relacji z osobami z zagranicy. Te umiejętności pomogą w stu procentach w rozwijaniu swoich zainteresowań. Jak nie przydadzą się teraz, to na pewno za jakiś czas będziesz miał okazję porozmawiać z kimś z innego kraju.

Ważne jest po prostu, żeby nie siedzieć bezczynnie z myślami ‘co ja mam teraz robić’'.

Człowiek z pasją, oprócz tego, że uczy się podejmować decyzje i poświęca się, przeżywa też mnóstwo niezapomnianych chwil. Dzięki temu, że się czymś interesujemy, wpadamy w konkretne środowisko.
W każdym środowisku spotkać możemy ludzi. Kto wie, może w przyszłości, osoba X będzie chciała cię wziąć do super projektu, albo poleci cię nowo otwartej instytucji jako świetnego człowieka do współpracy Relacje między ludźmi są naprawdę ważne i dobrze jest po prostu rozmawiać i być otwartym człowiekiem. Inna bardzo istotna kwestia w znalezieniu swojej pasji? Nigdy nie jest za późno. Można mieć 10, 20, 35 lat i rozpocząć w swoim życiu coś, co będzie już trwało przez resztę dni. Człowiek nigdy nie jest za stary na to, żeby się czegoś nauczyć. Pozwól się sobie rozwijać. Nie marnuj czasu na zbyt częste myślenie. Rób cokolwiek. Poznawaj. Doświadczaj. Nie ograniczaj się. Nikt za ciebie życia nie przeżyje.”

Spotkanie z Sylwestrem Ostrowskim było z pewnością bardzo motywujące i naładowane pozytywnymi emocjami. Wydaje mi się, że po takiej rozmowie z doświadczonym muzykiem i człowiekiem, każdy powinien zadać sobie 3 ważne pytania: Kim jestem? Czy jestem szczęśliwy/a? Co sprawia mi przyjemność? Potem zastanów się. Czy to co robisz jest tym, co Ty chcesz robić? Podejmuj decyzje za siebie samego. Niech osoby trzecie nie ingerują w Twoją drogę życiową. Nie przejmuj się opinią innych. Działaj!

Tekst: Ola Jakubowicz

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE