Po co tu jesteś?

03.04.2018

"Po co tu jesteś?", właśnie tymi słowami rozpoczęło się spotkanie ze szczecińskim saksofonistą i producentem muzycznym, Sylwestrem Ostrowskim. Jak można było się spodziewać, nie należało ono do szablonowych odklepywań formułek, które można znaleźć w podręcznikach. 

Na początku seria pytań niczym z "karabinu maszynowego" zalała całą salę "Po co?", "Dlaczego?", powtarzane raz za razem i odpowiedzi, pierwsze skojarzenia, myśli błądzące w zakamarkach głowy, które wydostają się na świat. Nie potrzeba było dużo czasu aby każdy zgodnie mógł odpowiedzieć, "Jestem tu, bo chce się rozwijać".  

Pan Sylwester wydawał się spodziewać większości z naszych odpowiedzi, dlatego ciągnął dalej, "Czy ktoś z Was ma pasję?". Pytanie niby łatwe, a jednak zmusiło do chwilowego zastanowienia się, "Czy ja mam pasję? Czym ona właściwie jest?".  Wyjaśniliśmy wspólnie to pojęcie, a następnie wielu młodych agentów podzieliło się swoimi zamiłowaniami,  wśród nich znalazły się m.in. taniec, sztuka oraz muzyka. Dyscypliny wymagające niezwykłych pokładów kreatywności, energii oraz cierpliwości. 

Po krótkim wstępie, przyszedł czas na opowieść o tym jak sam muzyk osiągnął swój sukces. Wbrew pozorom nie przyszedł on mu z dnia na dzień, lecz był wynikiem kilku lat rzetelnej i ciężkiej pracy oraz pogoni za marzeniami. Jak tłumaczy, praca kogoś kto może zarabiać na swojej pasji, nigdy nie będzie pracą. Dlatego choćby nie wiem jak było ciężko, nie wolno się poddawać, bo jest to najgorsza opcja z możliwych. 

Prócz tego pojawiło się kilka niezwykle wartościowych rad: 

"Nie wiesz co robić? Ucz się angielskiego.", 

"Rodzice każą Ci iść na studia, które Cię nie interesują? Skończ je, ale rób wszystko żeby móc robić to co sprawia Ci przyjemność.". 

Można powiedzieć, że każdy je zna. Ale usłyszeć te słowa od człowieka, który mówi z siłą w głosie i z pełnym przekonaniem, iż podążanie za marzeniami jest czymś najwspanialszym na świecie, może odmienić myślenie i pomóc odnaleźć swoją drogę życiową. Dlatego jestem pewna, że dzień 22 marca bieżącego roku,  pozostanie w głowach wszystkich uczestników na bardzo długi czas. 

Tekst: Klaudia KiRi Okoń

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE