Szczecin Jazz Festiwal

20.03.2018

1 marca w ramach Szczecin Jazz Festiwal 2018, w ścianach Trafostacji rozchodziło się piękne jazzowe brzmienie. Tym razem scenę przywitał amerykański trębacz, songwriter i producent muzyczny- Keyon Harrold. W towarzystwie między innymi amerykańskiego rapera Pharoahe Monch’a, naszego szczecińskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego i innych muzyków, oczarowali słuchaczy.

Harrold zaprezentował swój album "The Mugician” wydany w 2017r. Podczas koncertu pojawiły się takie utwory jak "Voicemail”, "The Mugician”, czy "Her Beauty Through My Eyes”. Artysta w swoich kompozycjach skupia się na uczuciach, miłości, odwadze, zapale i motywacji. Porusza również kwestie problemów na świecie jak rasizm, ksenofobia, czy biedota. Jego prezencja na scenie mówi sama za siebie: nie udaje, wczuwa się całym sobą w każdy moment muzyki. W sposób delikatny i czuły przekazuje swoją cząstkę duszy. Jest jak instrument i swoją grą poruszy każde serce.

Koncert przebiegł bardzo pomyślnie. Muzycy dali z siebie wszystko. Oprócz trąbki i saksofonu, słyszeliśmy również bas, perkusję, pianino, gitarę elektryczną i kontrabas.

Trafostacja jest miejscem jak najbardziej odpowiednim na tego typu widowiska. Oświetlenie dodawało klimatu, a nie tak duża przestrzeń, poczucie kameralności. Dodatkowo, po koncercie odbyła się sprzedaż płyt artysty. Goście mogli wziąć autograf i porozmawiać.

Osobiście udało mi się zamenić parę słów z Keyonem, a jego podejście bardzo przypadło do gustu: "Bez względu na to, czy masz wiedzę muzyczną, teoretyczną, czy też jej nie masz, możesz tworzyć muzykę. Chodzi o to, żeby przelać to co się czuje. Otworzyć się, pokazać swoje myśli i emocje. Jeśli robimy coś prosto z serca, z wielką satysfakcją, to nasza praca będzie szła zawsze w dobrym kierunku”.

To znaczy, że możemy czynić cuda! Spełnione cele są uwarunkowane konkretnym działaniem. Także jeśli jeszcze przewijasz karty facebook’a bez sensu, albo starasz się "zabić czas”, lepiej weź się do roboty! Marzenia same się nie spełnią.

Tekst: Ola Jakubowicz (Młodzi Agenci). 

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE