Świat mody w fotografii laureata Nagrody Artystycznej

03.04.2017

Świat mody w fotografii laureata Nagrody Artystycznej

W dniu uroczystej gali wręczenia dorocznej Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, w holu szczecińskiej Filharmonii obejrzeć będzie można wystawę ubiegłorocznego zdobywcy tej nagrody, fotografa Tomasza Lazara.

Tomasz Lazar współpracuje z prasą w Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Otrzymał nagrody w konkursach BZ WBK Press Foto, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, the International Photography Award, World Press Photo, Grand Press Photo. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Szczecinie, Warszawie, Paryżu, Londynie, Tokio, Singapurze czy Nowym Jorku. Jest absolwentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.

Prezentowana w Filharmonii wystawa opowiada o świecie mody. Wiele jest Tygodni Mody na świecie, lecz tylko cztery z nich zaliczyć można do najważniejszych. To Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż. Trzy z nich odbywają się w Europie. W ich trakcie projektanci, marki odzieżowe oraz domy mody prezentują swoje najnowsze kolekcje potencjalnym kupcom i mediom. Wyznaczają trendy na najbliższe sezony. Niewiele osób ma możliwość obserwacji tego, co dzieje się po "drugiej stronie” wybiegu. Piękne modelki, modele, szybkie tempo, stres, emocje i światła budują niepowtarzalną atmosferę kuluarów mody. To wszystko obejrzeć można na zdjęciach Tomasza Lazara. Tylko dziś, 3 kwietnia, od godz. 19:00 w holu Filharmonii.

Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE