Brubecks play Brubeck

27.01.2020

Świętujemy stulecie urodzin Dave'a Brubecka

Dave Brubeck - legenda światowego jazzu - urodził się w 1920 r. i zapisał w historii tego gatunku jako jeden z największych kompozytorów i pianistów. Był też pierwszym amerykańskim muzykiem, który zagrał w Polsce po zapadnięciu "żelaznej kurtyny”. Podczas festiwalu Szczecin Jazz upamiętnimy stulecie jego urodzin.

The Dave Brubeck Quartet nagrał takie kultowe numery, jak "Take Five” i "Blue Rondo à la Turk”. W 1958 r. odbył trasę koncertową po Polsce, która przeszła do historii, jako pierwszy wyłom w cenzurze na zachodnią muzykę. Trasa rozpoczęła się w Szczecinie. Dave’owi towarzyszył wówczas młodociany syn Darius, który jest dziś stałym gościem projektów muzycznych Szczecin Jazz.

Synowie Dave’a - Darius, Chris i Dan - aby oddać ojcu hołd, założyli w 2010 r. wspólnie z Dave'em O'Higginsem zespół Brubecks plays Brubeck. W tym roku grupa świętuje stulecie urodzin Dave'a Brubecka koncertując w USA i Europie - pojawi się także na festiwalu Szczecin Jazz.

Koncert odbędzie się w sobotę 14 marca o g. 20 w studiu koncertowym Radia Szczecin. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w serwisie www.bilety.fm

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE