Czerwcowe atrakcje dla dzieci!

29.05.2017

Różanka Dzieciom 2017

"Różanka Dzieciom 2017” to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne – tłumaczone na język migowy, plener malarski, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, projekt plenerowej czytelni, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze.  
"Różanka Dzieciom” jest propozycją działań twórczych realizowanych w formule otwartej. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć w nich udział. Artystyczne wydarzenia odbywają się w każdą sobotę, od 3 czerwca do 26 sierpnia 2017 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym.  
Szczegółowy program na CZERWIEC

3 CZERWCA, sobota
INAUGURACJA oraz Jubileusz 30–lecia Grupy Artystycznej ARFIK
godz. 11.00–14.00

KONCERT
z okazji jubileuszu ARFIKA, podczas którego zabrzmią stare jak i najnowsze utwory. Gościnnie wystąpi Kostka Cukru, zespół muzyczny w skład, którego wchodzą dorosłe już absolwentki Arfika.

Animacje i warsztaty teatralne - zabawy teatralno-rytmiczne z chustą Klanza, bajkowe postacie, plątanie figurek z baloników modelinowych, bańki.

Warsztaty plastyczne - "Martwa natura, a pejzaż", czyli krótka historia pejzażu i kompozycji. Uczestnicy warsztatów wykonają pejzaż otaczającej ich przestrzeni lub przeniosą się w krainę wyobraźni, tworząc własne kompozycje przy wykorzystaniu różnorodnych techniki plastycznych.

Warsztaty twórcze z elementami literatury - czyli interaktywne czytanki promujące wspólne, rodzinne czytanie, które pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności opowiadania.

Tematyka pierwszego spotkania to "Polska literatura dziecięca w twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Warsztaty o wierszach stanowiących klasykę polskiej literatury dziecięcej. Z bogatego dorobku poetów zaprezentujemy utwory najbardziej cenione i lubiane przez dzieci. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Narożna.

10 CZERWCA, sobota
RÓŻANKA DZIECIOM oraz Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
godz. 11.00–14.00

Animacje plastyczno-teatralne - to warsztaty przybliżające kolejną dziedzinę sztuki teatralnej jaką jest pantomima. Ponadto w programie zajęć mnóstwo animacji, doskonałej zabawy i okazja do przeniesienia się w bajkowy świat kolorów i ogromnych baniek mydlanych.

Plecionki i sianoploty - czyli warsztaty i nauka jednej z najstarszych technik rzemiosła w jej tradycyjnym i współczesnym wydaniu. Spotkanie będzie okazją do poznania krok po kroku, różnorodnych technik i surowców plecionkarskich oraz realizacji autorskich projektów.

Warsztaty muzyczne oraz "Samba para Surdos” - czyli muzyczne wydarzenie integracyjne realizowane w nawiązaniu do projektu Oddziału Zachodniopomorskiego Związku Głuchych pn. "Migiem na majka”. Przeprowadzone zostaną warsztaty samby, które poprowadzi dla wszystkich uczestników grupa "Samba para Surdos”. Grupa zaprezentuje również wyniki swojego warsztatu, którego celem jest poznanie różnych gatunków muzycznych przez osoby niesłyszące i niedosłyszące.

17 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne - "Scenografowie i muzycy – czyli poznajemy teatr od kuchni". Podczas warsztatów dzieci zostaną zaangażowane w tworzenie unikatowej scenografii oraz muzyki do spektaklu baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Brzydkie Kaczątko”. Odbiorcy zajęć dowiedzą się jak wygląda teatr od kuchni i będą mieli wyjątkową okazję spotkać się i porozmawiać o teatrze z profesjonalnymi aktorami teatru dziecięcego.

SPEKTAKL INTERAKTYWNY z tłumaczeniem na język migowy pt. "Brzydkie kaczątko” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. Będzie to opowieść taneczno – teatralna zrealizowana we współpracy z dziećmi i ich opiekunami, którzy wykonają kostiumy, scenografię a także stworzą autorską muzykę do spektaklu.

24 CZERWCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty plastyczne - "Węglem, ołówkiem i piórkiem". Podczas zajęć uczestnicy wykonają własną okładkę do swojej ulubionej książki, wykorzystując różnorodne techniki i materiały plastyczne między innymi takie jak: ołówek, tusz i piórko, węgiel. Warsztaty będą poprzedzone krótkim wykładem na temat okładek książkowych oraz polskiej ilustracji.

Warsztaty teatralne - "Szewczyk Dratewka" na podstawie baśni Janiny Porazińskiej, opartej na podaniach ludowych. Warsztaty stanowią zaproszenie do twórczej drogi odkrywania w sobie talentów i odważnego, cierpliwego pokonywania trudności.
W programie zajęć: nauka poprawnego oddechu, wymowy, emisji głosu oraz praca
z tekstem.

SPEKTAKL INTERAKTYWNY z tłumaczeniem na język migowy pt. "Szewczyk Dratewka” autorstwa Janiny Porazińskiej, czyli znana opowieść o odważnym i pełnym dobra młodzieńcu, który nie mając nic do stracenia postanawia spróbować swoich sił
i wyrusza w drogę, aby uratować piękną królewnę.

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE