Dziś pierwszy dzień Festiwalu Młodych Talentów!

21.10.2016

Startujemy z finałem 10. edycji naszego festiwalu. O godz. 16.30 w Klubie Hormon rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Przed jury, któremu przewodniczy Katarzyna Nosowska, stanie 10 wykonawców z całego kraju wystąpi. O tym, kto wygra, dowiemy się nazajutrz w Azoty Arenie.

Do konkursu zgłosiła się z całego kraju i zza granicy rekordowa w historii festiwalu ilość wykonawców - blisko 500, z których jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk (HEY), Piotr Metz (Trójka), Przemysław Thiele (Radio Szczecin) i Krzysztof Dominik (Kayax), wytypowało dziesięciu najciekawszych twórców: Anviled (Wrocław), Artur Kryvych (Kraków), Atem (Toruń), Confetti (Warszawa), Kolory (Mikołów), Loth (Wrocław), MA (Szczecin), Mery Spolsky (Warszawa), Romantic Fellas (Kraków), Sztokholm (Bydgoszcz)

Nagrodami w konkursie jest: zorganizowanie sesji nagraniowej i wydanie singla przez Wytwórnię Kayax, nagrody finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną: dla zwycięzcy 5 tys. zł, dla zdobywcy 2. miejsca – 3 tys. zł a 3. miejsca – 2 tys. zł. oraz nagroda finansowa w wysokości 2,5 tys. zł od Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu za najlepszy tekst do utworu wykonany w języku polskim. Nagrodą od Moozon Publishing będzie podpisanie umowy publishingowej, umożliwiającej umieszczenie utworów wybranego uczestnika konkursu w produkcjach filmowych i multimedialnych.

Program przesłuchań:

16.30 Sztokholm

16.50 Romantic Fellas

17.10 Mery Spolsky

17.30 Lothi

17.50 Kolory

18.10 Confetti

18.30 Artur Kryvych

18.50 Atem

19.10 Anviled

19.30 Ma

O godz. 20.00 jury udaje się na obrady.

Dla miłośników dobrej muzyki przygotowaliśmy niespodzankę – koncert Ukeje, którym promuje swój nowy, drugi już album zatytułowany ụzọ. Nazwa krążka pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza "Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi… Album dotyka spraw ważnych i prawdziwych, a każdy słuchacz odbierze go po swojemu poprzez własną wrażliwość. Koncert rozpocznie się o godz. 20:30. Zaś ok. 21.15 jury ogłosi wstępne wyniki przesłuchań, typując finałową trójkę wykonawców.

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE