Family Travel Festival - Na krańcu świata z rodziną

07.06.2018

Odważni, idący pod wiatr, spełniający marzenia. Niesamowite historie 11. podróżników usłyszymy podczas Family Travel Festival.

Już 9 - 10 czerwca podczas Dni Morza, w budynku Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w sali Iluzjon odbędzie się druga edycja Family Travel Festival 2018. Będziemy  mieli okazję wysłuchać 11. pasjonujących historii o miłości do podróży po najdalszych zakątkach świata. Wstęp wolny.

Family Travel Festival to jedyny taki festiwal podróżniczy w Polsce na którym głównymi prelegentami są podróżujące rodziny. Oczywiście nie zabraknie samotnych globtroterów i zdobywców najdalszych zakątków świata. Oprócz prelekcji podróżniczych ze zdjęciami i filmami formuła festiwalu obejmie warsztaty dla najmłodszych i dorosłych wielbicieli podróżowania.

Ekipa przyjaciół NA UAZACH - Czy można przemierzyć kilkanaście tysięcy kilometrów samochodami z epoki komunizmu i to nie byle jakimi bo UAZami? Chodź wyglądają groźnie, to wyprawa nimi do łatwych nie należy i można ją uznać za sport ekstremalny. Jedna z gazet nazwała ich wyprawę "Urlopem Niewypoczynkowym". 
W te wakacje rozpoczęła się wyjątkowa przygoda grupy młodych miłośników radzieckich aut. Wyprawa UAZami "na słońca wschód” i pokonanie około dwunastu tysięcy kilometrów, nie odbyłoby się gdyby nie odwaga, aby realizować swoje pasje 
i podróżnicze marzenia, a także chęć niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Ich przygoda, a właściwie nierówna walka z kapryśnymi UAZ-ami oprócz wielu niesamowitych wspomnień przyniosła jeszcze jeden bardzo ważny rezultat - pomoc finansową na domową opiekę dla Paulinki z Tczewa. 

Robert Czerniak – rocznik 1969 r. opowie o przyjaźni ojca z synem, ich wspólnej podróży po Ameryce Łacińskiej i 10 tysięcznej rowerowej "przejażdżce" po Australii. Z zawodu cukiernik a ukończył WNGiG na UAM w Poznaniu. Jednocześnie żeglował, poznawał Arktykę i północną Afrykę. W 2008 r. przez sześć miesięcy samotnie przemierzał bezkresy Ameryki Południowej od peruwiańskiego Iquitos po Ziemię Ognistą, a także zgłębiał tajemnice Wyspy Wielkanocnej. Na kolejną wyprawę (2008–2009) tym razem przez Amazonię, przesmyk Darien, Amerykę Środkową i do Meksyku pojechał z pełnoletnim już synem Joachimem. Robert zajmuje się też psychoonkologią i bywa dziennikarzem, odpręża go jazda na rowerze, gotowanie, obcowanie ze sztuką i ogniste tango. Ze względu na nietypowe podejście do życia, oparte na różnorakich umiejętnościach i skromnej egzystencji, przyjaciele nazywają go Dzikusem.

Szymon podróżnik - opowie nam o podróży do Ameryki Południowej, która była ciągiem wolontariatów i przygód, z których jedna wywoływała kolejną. Zbieranie liści koki, boliwijskie więzienie, odkrywanie Altiplano czy paragwajskie chaco to tylko dodatek to spotkań z niesamowitymi ludźmi...

Kasia Dobrowolska – mama dwóch córek, architektka, miłośniczka natury, podróży, fotografii i chodzenia boso oraz noszenia w chuście. Kobieta kreatywna -twórczyni wielu różnych projektów, w tym ostatnio -Tribe, marki odzieżowej Od kilku miesięcy , gdy nie podrózuje oddaje się organizacji kobiecego festiwalu MAMA Gathering. Kasia opowie nam o podróży do Azji (Tajlandia, Kambodża) i Maroka. 

Krzysztof Haras - zabierze nas na wycieczkę pociągiem przez Cejlon. 
Wraz z rodziną odwiedził tym razem Sri Lankę. Po Armenii i Gruzji to ich kolejna wspólna rodzinna wyprawa z plecakami. Podróże to nie tylko ich pasją ale i często jedyny sposób na spotkania małej Julki ze swym starszym bratem Witalisem, który na co dzień mieszka i pracuje w Londynie. To będzie opowieść o kraju i ich mieszkańcach, w którym wagony kolejowe pamiętają jeszcze czasy panowania brytyjskiej korony. 

Rodzinka Mazurek, czyli Ania, Tomasz, Wiki i Eryk - Na co dzień mieszkają 
w Krakowie, który jest ich bazą wypadową. Uwielbiają poznawać nowe miejsca, zagłębiać się w tajniki lokalnej kuchni, aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W związku z tym, że góry są ich największym uzależnieniem, właśnie o nich będą opowiadać. Pokażą na swoim przykładzie, że na rozpoczęcie przygody z górami nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno i jest to jak najbardziej możliwe 
w towarzystwie dzieci. Wbrew panującej opinii, narodziny dziecka wcale nie oznaczają, że trzeba z czegokolwiek rezygnować i siedzieć z nim w domu. 
Wręcz przeciwnie, to idealny pretekst by z niego wyjść. Podróże z dziećmi są niezwykłe i inspirujące, więc warto zdobywać świat w ich towarzystwie! 

Trzej rowerzyści - dwaj Szczecinianie Piotr Dul i Bodek Macal oraz Leszek Pachulski z Sopotu - przejechali, na przełomie lutego i marca tego roku, w ramach rowerowej sztafety dookoła świata, zamarznięte syberyjskie jezioro Bajkał. 
Opowiedzą o trawersie błękitnego morza Syberii. O tym jak Batiuszka Bajkał dzielił się z nimi swoim lodem, smagał wiatrem, zasypywał ślady na śniegu. O ludziach 
o gorących sercach i o surowej przyrodzie Syberii. No i wreszcie o przedwiecznej mocy i potędze bajkalskich duchów, przed którymi najwięksi twardziele chylą 
z pokorą czoła. 

Alicja Kubiak i Jan Kurzela - od 16 lat jeżdżą razem po świecie i w sobotę, 
9. czerwca przyjadą na Family Travel Festival do Szczecina. Odwiedzili wiele krajów, ale nie interesuje ich ilość, bo zwiedzają powoli i starają się poznać dany kraj najdokładniej jak można. W szczególności skupiając się na kulturze, rdzennych plemionach, ich tradycjach i zwyczajach. Jak macie ochotę na opowieść o najbardziej oddalonych od cywilizacji zakątkach Indonezji i o ludziach, którzy tam żyją i chcecie posłuchać o białych kanibalach, którzy pomimo zaprzestania pewnych zwyczajów nadal pozostają niezwykle groźni, to zapraszamy na wykład.

SOBOTA 9 CZERWCA 2018

12.00-12.15 Rozpoczęcie festiwalu
12.15-13.15 Robert Czerniak "Podróże do granic”
13.15-14.15 Barbara Grzegorzewska "Jak spakować dzieci i wyruszyć w egzotyczną podróż ?”
14.15-15.15 Anna i Tomek Mazurek "Góry z dziećmi - czy to jest w ogóle możliwe?”
15.15-16.15 Łucja Łopacińska (13 lat) ” Świat oczami 10 -latki. Opowieść o rocznej podróży dookoła świata”"
16.15-17.15 Alicja Kubiak i Jacek Kurzela "Papua Zachodnia - ostatnie plemiona”
17.15-18.15 Romek Zańko ”Jedziemy na wycieczkę i zabieramy misia w teczkę"
18.15-18.45 Dyskusja z prelegentami
19.00-20.00 Romek Zańko ”kajakowe warsztaty na wodzie" - w trakcie organizacji

NIEDZIELA 10 CZERWCA 2018

12.00-12.15 Rozpoczęcie drugiego dnia festiwalu
12.15-13.15 Katarzyna i Marek Szewczyk " OMAN - dwa tygodnie z niemowlakiem na pustyni”
13.15-14.15 Easter Classik " Wyprawa UAZami "Na słońca wschód”
14.15-15.15 Agnieszka Sztandera "Mam dwa latka dwa i pół”
15.15-16.15 Katarzyna Dobrowolska "Słonie i wielbłądy - podróż z dziećmi przez Tajlandię i Maroko”
16.15-17.15 Bodek Macal i Piotr Dul "Bajka! WoW! Czyli zamarznięty Bajkał na rowerach”
17.15-18.15 Krzysztof Haras "Pociągiem przez Cejlon”
18.15-19.15 Szymon Podróżnik "Magia spotkania, czyli rok w Ameryce Południowej"
19.15 Zakończenie festiwalu
 

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE