Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia 2023. Startuje nabór

15.06.2023

Czekamy na zgłoszenia do konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów - Nowa Energia.  Po raz szesnasty muzyczne talenty spotkają się w Szczecinie. Na uczestników czekają nowości. Zwycięzcę poznamy w październiku. Nabór do konkursu trwa do 8 lipca.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 6. października 2023 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 7. października, podczas koncertu finałowego. 

Zakwalifikowanych do finału poznamy online 12 września 2023 r. na profilach Festiwalu Młodych Talentów i Szczecińskiej Agencji Artystycznej na Facebooku, wyniki zostaną także opublikowane na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl.

Nagrody w Konkursie 

Na zdobywcę Grand Prix czeka dystrybucja cyfrowa singla (gotowego do publikacji) oraz związane z tym działania promocyjne, oraz przedstawienie twórczości zwycięzcy w roli supportu (jeżeli posiada 30 min. materiał muzyczny oraz doświadczenie koncertowe) przed koncertem artysty reprezentującego firmę Kayax.

Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. 

Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. 

Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

Przez 16. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4300 wykonawców z całego kraju. 

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE