Finaliści FMT 2018 wybrani

05.09.2018
Już wiemy kto. Jury z Katarzyną Nosowską na czele wybrało z blisko 300. zgłoszeń, dziesiątkę finalistów XII Festiwalu Młodych Talentów. Przesłuchania konkursowe odbędą się 12 października w klubie K4. Dzień później (13 października), podczas finałowego koncertu w Netto Arenie, poznamy zwycięzcę tegorocznego festiwalu.
 
Oto finałowa dziesiątka:
 
Brodacze
Brodacze Live Act - elektroniczna eklektyka grana na żywo.   Przez dwie trasy wspierali Łąki Łan oraz grywali z Lao Che. Mieli możliwość zagrania w największych polskich salach. Uczestnicy wielu ogólnopolskich festiwali. W zgłoszeniu do nas napisali: A ja żem jej powiedziała 'Kaśka, weź Ty przyjmij tych Brodaczy na Festiwal, bo przecież chłopaki fajne są, rezolutne i muza też niczego sobie' ;)
 
Distant Nights
Distant Nights - zespół grający muzykę zainspirowaną post-punkową sceną lat 80 oraz współczesną muzyką alternatywną. Brzmienie bogate w emocje, pełne garażowego brudu, rozpierającej energii oraz historii toczących się w nieprzewidywalnym życiu. Inspiracją do tworzenia są zdarzenia, wszystko to co widać, co czuć i co przeżywa człowiek. Jego myśli, to skąd pochodzi i dokąd zmierza.
 
Dziewczęta
Świat kończył się tak wiele razy – dawno już straciliśmy rachubę. Być może los kieruje nas wówczas w jego nowe, jeszcze żywe, minimalnie różne wariacje? Może dlatego chcemy pamiętać, dlatego tęsknimy, dlatego o tym gramy?
 
The Fluorescence
Jesteśmy młodym zespołem realizującym produkcję lo-fi. Staramy się uzyskać jak najlepsze rezultaty i jakość nagrywając jedynie w domu. Gatunkowo można nas zakwalifikować do rocka alternatywnego/indie rocka z elementami psychodeliki.
 
Hope Leslie
Zespół Hope Leslie tworzy czterech młodych ambitnych muzyków: Bartosz Górny (wokal, gitary), Hubert Pilarski (gitary, instrumenty klawiszowe), Daniel Walkowiak (bas) oraz Adam Woźniak (instrumenty perkusyjne). Wyżej wymieniona czwórka komponuje razem od stycznia 2017 roku. Członkowie szukają inspiracji w gatunkach indie, alternatywa, indietronika, synthpop, dreampop czy shoegaze. 
 
Hurrockaine
Hurrockaine to wybuchowa mieszanka huraganu, rocka i energetycznej substancji wywołującej przeróżne emocje. Ekipa tworzy swoją muzę wspólnie, z pełną głową pomysłów i pasji. Grają w sposób, który trudno sklasyfikować - najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka, z domieszką brudu i nieograniczonej, rock'n'rollowej swobody. Są laureatami wielu przeglądów (pełna lista na fanpage'u). Pozdrawiają w trzeciej osobie! ;)
 
Hussain Kamil
Urodzony 1994 r. Lublin. Polska.
 
Hyper Son
Zespół powstał na początku 2018r. Inspiracją do powstania tego projektu była chęć połączenia różnych stylistyk w których zakorzenieni są poszczególni członkowie zespołu, a więc pop alternatywy, nuschoolowego hip-hopu i muzyki elektronicznej. Na brzmienie zespołu składają się mocne syntezatorowe riffy, połączenie naturalnego wokalu z autotune'owym rapem oraz połączenie organicznych bębnów z samplami perkusyjnymi.
 
Mona Polaski
Mona polaski to polski zespół młodzieżowy założony w 2018 roku w Łodzi, przez chłopaków, którzy muzykę pokochali na zabój. Poszukują dreszczy jakie wywołują piosenki oraz interesują się zagadnieniem przenoszenia się w czasie za pomocą dźwięku. Obecnie grupa kończy pracę nad swoim debiutanckim albumem.
 
PARA
Stan skupienia dwóch osób na muzyce, zespół z Warszawy to połączenie głosu Aleksandry Jabłońskiej i muzyki produkcji Jakuba Cybuli. PARA gra po Polsku, muzykę z wnętrza, Elektro pop w tym wykonaniu to para ubrana w żółte barwy  PARA istnieje od końca lutego 2018, mimo krótkiego stażu zespołu, mimo krótkiego stażu zespołu, udało na się już sporo osiągnąć i nie zamierzamy osiadać na laurach
 
Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest sesja nagraniowa i wydanie singla przez wytwórnię Kayax oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną. 
 
Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą. 
 
Przez 11. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ponad 2000 wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.
 
Przesłuchania konkursowe odbędą się 12. października w popularnym klubie muzycznym Kolumba 4. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Netto Arenie, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu.
 
Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl
Copyright © 2025 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE