FMT: 10 kapel, o których nie słyszeliście, a które powinniście poznać

14.09.2018

Pierwszy dzień Festiwalu Młodych Talentów to przegląd nowości na polskiej scenie muzycznej. 12 października w klubie K4 usłyszymy 10 najciekawszych zespołów konkursowych wyłonionych przez jury z Katarzyną Nosowską na czele oraz projekty o wybitnie kobiecym charakterze: niXes, Rosalie. oraz DJ Facheroia. Bilety już w sprzedaży.

Muzyczny maraton rozpocznie się o godz. 18:00 od przesłuchań konkursowych. Na scenie przed publicznością i jury z Katarzyną Nosowską na czele wystąpi 10 najlepszych kapel wyłonionych spośród 300 zgłoszeń z całego kraju. 

Przyjemność jakiej doświadczam zagłębiając się w te cacka, jest z gatunku tych perwersyjnych – tak oceniła konkursowe zgłoszenia Katarzyna Nosowska. Ostateczny wybór cieszy, lecz okupiony jest godzinami stresu. Jak bez cierpienia wybrać 10 z 300??? To jak stać w cukierni z koniecznością wybrania jednego ciastka, podczas gdy kilkanaście innych kusi niemiłosiernie. 

Ostatecznie wybór padł na zespoły Brodacze (Poznań), Distant Nights (Wrocław), Dziewczęta (Kraków), The Fluorescence (Wrocław), Hope Leslie (Poznań), Hurrockaine (Katowice), Hussain Kamil (Warszawa), Hyper Son (Kraków), Mona Polaski (Łódź) oraz Para (Warszawa). Wykonawcy zawalczą o nagrody Kayaxu i Szczecińskiej Agencji Artystycznej oraz możliwość występu na finałowym koncercie dzień później w Netto Arenie.

Muzyczny wieczór zwieńczą występy niXes oraz Rosalie. niXes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Połączenie elektroniki z elementami rocka psychodelicznego powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki na rodzimym rynku muzycznym. Rosalie. to zaś najbardziej obiecująca obecnie przedstawicielka R&B, przywracająca wiarę w rozwój tego gatunku w Polsce. Tegoroczny sezon rozpoczęła od debiutanckiego albumu, który zaowocował m.in. nominacją do nagrody Fryderyka.

W tym roku Festiwal Młodych Talentów mocno zaakcentował twórczość kobiecą. W trakcie dwóch dni usłyszymy najciekawsze polskie artystki – podsumowuje program FMT dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, Anna Lemańczyk. – Równie ciekawie zapowiadają się przesłuchania konkursowe. W czasach wszechobecnych mediów społecznościowych występ na scenie przed publiką u progu kariery niesie wyjątkowe emocje. Warto to zobaczyć.

Dla uczestników wydarzenia DJ’ski set zaprezentuje też urodzona na Krymie DJ Facheroia. Usłyszymy acid house, electro czy UK garage - od typowych melodyjnych brzmień z lat 90' do ciężkich bassline'owych traków.

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia
Przesłuchania Konkursowe & kobiety mają głos: niXes, Rosalie., DJ Facheroia
12 października 2018, g. 18:00-02.00, K4
Bilety w cenie 39 zł do nabycia na stronie www.bilety.fm

PROGRAM:
18:00 Przesłuchania konkursowe
...18:00 Kamil Hussein
...18:20 Hurrockaine
...18:40 Mona Polaski
...19:00 The Fluorescent
...19:20 Dziewczęta
...19:40 Para
...20:00 Hope Leslie
...20:20 Hyper Son
...20:40 Brodacze
...21:00 Distant Night
21:20 Zakończenie przesłuchań, jury udaje się na obrady
21:30 niXes (scena)
22:30 Ogłoszenie trójki finalistów
22:45 Rosalie. (scena)
23:00 DJ Facheroia (DJ set druga sala)

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE