FMT: Trudny wybór jury

11.09.2017

Wytypowanie 10 wykonawców spośród 400 do przesłuchań konkursowych szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów to nie lada wyzwanie. Zapytaliśmy jury Festiwalu Młodych Talentów o ocenę zgłoszonego materiału. Z odpowiedzi jurorów wyłania się zgodny wniosek – dobrej twórczości było znacznie więcej, jak na wąską pulę dziesięciu miejsc w przesłuchaniach konkursowych.

Katarzyna Nosowska – przewodnicząca jury: Ten moment, kiedy po raz pierwszy zakłada się słuchawki by odpakować dary od Was - tradycyjnie dreszczogenny! Mnóstwo dźwięków, tony słów - nie do wzięcia na raz. Kilka dni tylko z Wami. Potem walka ze sobą, by z tak wielu świetnych wybrać dziesiątkę, bo regulamin tak nakazuje. Dalej nieznośne oczekiwanie na typy innych jurorów i pragnienie by pokrywały się z moimi... I wreszcie te nazwiska, te nazwy... Do zobaczenia jesienią!!! Pozostałym kłaniam się nisko i dziękuję.

Piotr Metz (Trójka): Festiwal Młodych Talentów to konkurs nastawiony od początku na jakość, a nie na ilość uczestników. W tym roku o wysokim poziomie zgłoszeń świadczy duża jednomyślność jurorów w wyborze szerokiej czołówki, z której wyłoniono ostateczny skład. Warto też podkreślić obecność polskich tekstów - co często jest pięta achillesową innych konkursów - a w FMT honorowane jest osobną nagrodą.

Piotr Rokicki (Radio Szczecin): Jest takie powiedzenie: od przybytku głowa nie boli. Tym razem nie zgodziłbym się. Myślę, że mógłbym wybrać trzydziestkę interesujących wykonawców.

Paweł Krawczyk (HEY): Jak co roku z wielkim niepokojem i zarazem ekscytacją podchodziłem do przesłuchiwania nadesłanych propozycji. Ich ogromna ilość nie ułatwiała zadania, jednocześnie czyniąc je niezmiernie wciągającym. Dziękuję wszystkim artystom za tę możliwość. Jestem bardzo zbudowany faktem, że spośród takiej liczby znakomitych artystów udało się wyłowić tych kilku wybitnych. Z wielką radością oczekuje październikowego finału.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 13 października w studiu koncertowym Radia Szczecin. To doskonała okazja, by oderwać się od wirtualnego świata i przeżyć spotkanie z prawdziwą muzyką - dobrą, polską muzyką. Wstęp wolny! Wieczór uświetni nam występ Buslava, zdolnego reprezentanta młodego pokolenia, nominowanego do tegorocznych Fryderyków w dwóch kategoriach - tu wstęp biletowany, ale warto być! Po koncercie ogłoszony zostanie wstępny werdykt jury, czyli wskazanie trzech wykonawców, którzy zagrają nazajutrz w Arenie Szczecin przed występem T.Love. Wszelkie przydatne informacje znajdziecie na profilu FMT na FB oraz na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

(Na zdjęciu - przesłuchania konkursowe FMT 2015 w Klubie Hormon, dziesiątki metrów kabli i setki pomysłów w głowach młodych artystów)

Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE