Niezwykłe poznawanie Polski

24.10.2017

Projekt "Polska – Znaki Szczególne” dotarł już do ostatniego wydarzenia. Jego temat - "Polskie kolory”- nawiązuje do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Niecodzienne warsztaty cieszyły się dotąd żywym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych uczestników. Zachęcamy więc do zgłaszania się na finalne spotkanie.

Warsztaty pt. "Polskie kolory” rozpoczną się 4 listopada o godz. 11.30 od zwiedzania Centrum Dialogu Przełomy, a skończą częścią warsztatową w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego.

Partner projektu - Muzeum Narodowe w Szczecinie - daje nam jedyną w swoim rodzaju okazję, by móc o polskich kolorach porozmawiać w przestrzeniach, gdzie artefakty są na wyciągnięcie ręki. W Centrum Dialogu Przełomy poznamy wiele faktów z naszej historii, a na Wałach Chrobrego porozmawiamy o symbolach – znaczeniu, jakie mają one dla najstarszych i najmłodszych uczestników projektu. Taka rozmowa to prolog do wykonania własnoręcznie w parach niezwykłego godła. Każda para otrzyma element układanki, jaki ze starannością trzeba będzie okleić. Po złożeniu wszystkich elementów otrzymamy duże godło Polski w formie gobelinu. Stworzony w ten sposób gobelin będzie można obejrzeć w siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej podczas wydarzeń towarzyszących obchodom Święta Niepodległości w dn. 11 listopada.

Wydarzenie kierowane jest do juniorów i seniorów. Udział jest bezpłatny, należy jedynie dokonać zgłoszenia na adres e-mail: polska_znaki@saa.pl do piątku 3 listopada 2017 r. do godz. 16.00. Relacje z minionych odcinków projektu "Polska – Znaki Szczególne” znajdują się na stronie www.saa.pl

Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE