Nowa książka Wojtka Rapy

12.06.2019

W cieniu mojego kapelusza, czyli… dziwne przypadki muzyka rozrywkowego – taki tytuł nosi nowa książka Wojtka Rapy. Biograficzna powieść barwnie obrazuje świat szczecińskiego rocka, w którym autor uczestniczy od początków jego istnienia. Książka będzie miała swoją premierę podczas Pleneru Literackiego na Dniach Morza.

To już czwarta książka Wojtka Rapy wydana przez Szczecińską Agencję Artystyczna. Biografia stanowi symboliczne zwieńczenie muzycznej twórczości autora. Jak sam zaznacza we wstępie do książki – jest ona próbą odtworzenia muzycznego życia w Szczecinie, począwszy od lat 50. aż do dzisiaj: Zawarte jest w niej moje dzieciństwo, odkrywanie muzyki, artyści, zespoły, długie muzyczne trasy, piękne dziewczyny, zabawy, zadymy, ale przede wszystkim nieustająca radość płynąca z grania. Chciałbym tych ludzi, tę niepowtarzalną atmosferę ocalić od zapomnienia.

Licząca ponad 200 stron biografia zawiera opis kariery muzycznej autora oraz barwny obraz rzeczywistości społecznej i politycznej od czasów PRL-u, aż do dzisiaj. Wojtek Rapa przypomina wiele sylwetek znakomitych szczecińskich muzyków, wokalistów i konferansjerów, którzy współtworzyli tutejszy rock, jazz i pop. Autor spędził wiele godzin  z dyktafonem i notatnikiem, by zebrać jak najwięcej danych od żyjących jeszcze świadków narodzin szczecińskiej muzyki rozrywkowej.

Od lat wspieramy szczecińskich twórców w utrwalaniu wiedzy o dorobku tutejszego środowiska muzycznego – mówi Dyrektor SAA, Anna Lemańczyk. – Książka Wojtka Rapy to kolejny element starań, aby ocalić od zapomnienia historię artystycznego Szczecina powojennych lat.

Premiera książki odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 18:00 na Plenerze Literackim na Łasztowni, podczas trwających wówczas Dni Morza. Spotkaniu towarzyszyć będzie minirecital Wojtka Rapy. Książka będzie również do nabycia w siedzibie SAA oraz w sprzedaży wysyłkowej.

Copyright © 2020 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE