„Polska – znaki szczególne”. Kontynuujemy nowatorski program edukacyjny!

06.03.2019

Poznaj Polskę poprzez smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty codziennego użytku i miejsca. "Polska – znaki szczególne" to projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej  dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie. Dzięki dotacji z ministerstwa, projekt będzie kontynuowany w tym roku.

Smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty użytkowe, film, zdjęcie, miejsce, książka – choć nie do końca jesteśmy tego świadomi, te wszystkie rzeczy także dają nam codziennie poczucie bycia Polakiem. Odkryjemy je na nowo podczas twórczych i interesujących warsztatów. Do uczestnictwa zaproszeni są dziadkowie z wnukami, rodzice i opiekunowie z dziećmi, w interesujących prelekcjach i warsztatach. Wydarzenie będzie skierowane do osób w wieku 50+ i dzieci do 13 roku życia.

Szczecińska Agencja Artystyczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu " Polska – znaki szczególne”. Polska ma bardzo silne poczucie tradycji, historii i przywiązania do lokalnego środowiska. Właśnie to połączenie zmian i postępu przy jednoczesnym dużym szacunku dla swoich korzeni sprawia, jest tak wyjątkowe. Projekt "Polska – znaki szczególne” ma wpisany w swój cel proces edukacyjnego poszukiwania wykorzystujący energię młodego JUNIORA i doświadczenie starszego SENIORA.

W drugą edycję jest wpisana kontynuacja i pogłębianie wiedzy dotyczącej tożsamości narodowej poprzez tematy związane z polska kulturą min. film, plakat, teatr, również z przemysłem np. motoryzacyjnym, meblowym oraz naszymi tradycjami. Projekt obejmuje warsztaty, wizyty studyjne, wykłady.

Cały proces obejmuje bezpłatne warsztaty i wizyty studyjne w miejscach, obiektach instytucji kultury, instytucjach artystycznych oraz narodowych zasobów dóbr kultury. W związku z doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektu "Polska – znaki szczególne” w 2017 r. mamy możliwość zaoferowania oryginalnej, spójnej i adekwatnej do potrzeb i oczekiwań zarówno partnerów jak i odbiorców koncepcji na tegoroczną edycję. Wszystkie aktywności będą odbywać się w systemie zajęć weekendowych, w  wyznaczone soboty w kolejnych miesiącach w roku. Planowane rozpoczęcie spotkań odbędzie się w okolicach kwietnia br.

Copyright © 2021 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE