Przed nami wielkie święto jazzu!

09.06.2017

Wielokrotny laureat nagrody Grammy w Szczecinie

Jako specjalny hit, organizatorzy festiwalu Szczecin Jazz 2017 zaplanowali koncert Wyntona Marsalisa wraz z Jazz at Lincoln Center Orchestra i  NFM Filharmonią Wrocławską.

Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis and NFM Filharmonia Wrocławska 15 czerwca 2017 (czwartek) g. 20.00 Filharmonia w Szczecinie wstęp: 180 – 290 PLN Bilety dostępne: https://goo.gl/AZTGQU

Wynton Marsalis - trębacz i kompozytor. Członek znanej muzycznej rodzinny Marsalisów. Jeden z najbardziej popularnych muzyków na świecie. Mówi się o nim, że jest pierwszym jazzmanem, który posiadł wszystkie odmiany gatunku – od nowoorleańskich korzeni, przez bebop, aż po jazz nowoczesny. Był członkiem zespołu Arta Blakeya "Jazz Messengers”, współpracował również z Herbie Hancock, Sarah Vaughan, Dizzy Gillespie, Sweets Edison, Clark Terry, Sonny Rollins, Ron Carter, Tony Williams czy London National Philharmonic Orchestra.Wynton gra na jedynej w swoim rodzaju trąbce wykonanej przez Dave’a Monette’a. Została ona zaprojektowana specjalnie dla leworęcznego Marsalisa i jest pokryta personalnymi grawerami. Wynton Marsalis jest wielokrotnym laureatem nagrody Grammy w kategoriach jazz i muzyka klasyczna oraz zdobywcą Nagrody Pulitzera za album Blood On The Fields.

 

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE