Regatowym tramwajem z Tramwajowej Przystani!

01.12.2016

Codzienna podróż szczecińskim tramwajem może zamienić się w niesamowitą żeglarską przygodę! Wystarczy trochę wyobraźni i… regatowy tramwaj.

Tramwajowy przystanek przy pl. Szarych Szeregów w centrum Szczecina już niebawem zmieni się… w Tramwajową Przystań. Cumować w niej będą składy jeżdżące na różnych liniach. Spośród nich jeden będzie wyjątkowy. Regatowy tramwaj przybije do brzegu przystani w najbliższy czwartek (1 grudnia) około godz. 7.00.

Tego dnia, w godz. 7.00 – 10.00, nietypowy tramwaj-żaglowiec kursował będzie na trasie z Pomorzan do Dworca Niebuszewo i z powrotem. Przejażdżka nim, przez trzy godziny czwartkowego poranka, będzie bezpłatna. W jego wnętrzu, wśród pasażerów pędzących do pracy lub szkoły, grać będzie zespół Majtki Bosmana, zaś dobrej podróży szczecinianom życzyć będzie popularny Gryfus. Na osłodzenie pierwszego grudniowego dnia pasażerowie, którzy rozpoczną lub zakończą swoją podróż na tym niecodziennym przystanku, będą mogli skosztować marynarskich słodkości. Nie zabraknie też drobnych regatowych upominków.

Już dzisiaj zapraszamy w dziewiczy rejs regatowym tramwajem!

Po co to wszystko? Po to, aby już teraz, w szary jesienny poranek, poczuć żeglarski klimat i przygotować się do niesamowitego wydarzenia, które odbędzie się w Szczecinie w dniach od 5 do 8 sierpnia. Mowa oczywiście o wielkim finale The Tall Ships Races 2017. Pomóc nam w tym mają elementy promocyjne sukcesywnie pojawiające się w przestrzeni miejskiej.

Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na Tramwajową Przystań (a więc przystanek tramwajowy przy pl. Szarych Szeregów w kierunku pl. Grunwaldzkiego) w najbliższy czwartek (1 grudnia) przed godz. 7.00. Około godz. 7.00 wszyscy wejdziemy do regatowego tramwaju, by przy dźwiękach muzyki odbyć żeglarską podróż, zapraszając tym samym na przyszłoroczny zlot żaglowców. Zachęca do tego m.in. Szczecińska Agencja Artystyczna, która na tę okoliczność nagrała wideo-zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=8gD9MfVwxp4

_______

The Tall Ships Races 2017

Już w 2017 roku Wały Chrobrego w Szczecinie po raz kolejny wypełnią się jedyną w swoim rodzaju żeglarską atmosferą. Od 5 do 8 sierpnia podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu. Do Szczecina powrócą największe żaglowce świata – to tu odbędzie się finał The Tall Ships Races 2017 – największe w Polsce plenerowe wydarzenie przyszłego roku.

Regaty rozpoczną się w Halmstad w Szwecji. Z tego portu, 3 lipca, załogi wyruszą w swoją wielką przygodę. Pierwszy etap zakończy się w Finlandii w porcie Kotka, gdzie żeglarze odpoczną do 16 lipca. Następnie popłyną do fińskiego portu Turku. Ostatnim przystankiem w drodze do Szczecina będzie litewska Kłajpeda, skąd 1 sierpnia jednostki pożeglują na zachód. Wielki finał The Tall Ships Races odbędzie się w Szczecinie, gdzie od 5 do 8 sierpnia zagości magiczny klimat, a miasto zamieni się w żeglarską stolicę Europy. Zlot żaglowców uświetni swoim koncertem Andrea Bocelli.

Więcej: fb.com/TSRSzczecin

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE