Rowerem na Regaty!

07.09.2016

Blisko 700 km, około 50. rowerzystów, w 5 dni.  Wyjazd, Rowerem na Regaty TTSR Szczecin 2017,  startuje już w środę!

Grupa spotka się w środę wieczorem (7.09.2016) o godz. 21.30 na parkingu przy RTV Euro AGD w pobliżu Dworca PKP Szczecin Turzyn, skąd busami uda się do Czech aby rano w Górach Izerskich rozpocząć wyprawę rowerową.

W przyszłym roku, w dniach 5-8 sierpnia, w Szczecinie odbędzie się finał regat The Tall Ships Races Szczecin 2017. Na to wydarzenie można do stolicy Pomorza Zachodniego przylecieć samolotem, udać się samochodem czy też pociągiem, przypłynąć. Ale można też przyjechać na rowerze, nawet z najodleglejszych miejsc.

Uczestnicy IV wyjazdu rowerowego szlakiem Odra – Nysa, z gór do Szczecina, a w zasadzie do samego Morza Bałtyckiego, chcą, sami przemierzając blisko 700 km, pokazać, że jest to możliwe. I już warto teraz zaplanować i wpisać do kalendarza podróży rowerowych na 2017 rok, przyjazd do Szczecina. Właśnie na finał regat.

Rowerem wzdłuż dwóch rzek, Odry i Nysy.

Rowerzyści będą podczas swojej wyprawy promować Szczecin i zapraszać napotkanych rowerzystów oraz mieszkańców innych regionów Czech, Niemiec oraz Polski do odwiedzenia stolicy Pomorza Zachodniego, podczas przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races Szczecin 2017.  

To już IV wyjazd rowerowy "Szlakiem Odra – Nysa do Szczecina z Gryfusem”.

Grupa wyruszy w czwartek 8 września rano z miejscowości Nová Ves nad Nisou

w Czechach. Rowerzyści w cztery dni pokonają dystans 560 km. W tym roku część uczestników pojedzie dalej, bo aż nad Bałtyk. Licznik pokaże wtedy przejechanych około 700 km. Po drodze grupa miłośników turystyki rowerowej odwiedzi m.in. Görlitz, Guben, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn. Rowerzyści będą mogli delektować się pięknem uroczych, bogatych w zabytki miejscowości ale także podziwiać wiele obszarów chronionych o bogatym świecie zwierząt i roślin.

 

Kontakt do organizatora wyjazdu:

Paweł Malinowski, pawel.malinowski@pamal.com.pl , +48 501 085 857

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE