Serca i Antonina zwycięzcami FMT 2021

11.10.2021

Trio z Wrocławia, zespół Serca i Antonina decyzją jury zdobył nagrodę Grand Prix 15. Festiwalu Młodych Talentów!

To była jedna z najbardziej kolorowych i różnorodnych edycji festiwalu od lat.

W piątek usłyszeliśmy 10. finalistów, wybranych z ponad 300. zgłoszonych muzyków.

- Potraficie wzbudzić szacunek i jestem pewna, że odniesiecie sukces – mówiła Katarzyna Nosowska, przewodnicząca jury do finalistów. - Nigdy w życiu nie zwątpcie. Jak nie dziś, to jutro, jak nie drzwiami to oknem.

Do sobotniego finału wybrano trzy zespoły:

  • Dressed As Humans z Warszawy,
  • Elektro Mahatma z Kalisza
  • i wrocławski zespół Serca i Antonina.

I właśnie ekipa znad Odry, Serca i Antonina wygrała tegoroczną edycję festiwalu.

Nagrodą dla zdobywcy Grand Prix festiwalu jest wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu "My Name Is New” i związane z tym działania promocyjne i public relations, oraz bonusy finansowe ufundowane przez Szczecińską Agencję Artystyczną.

Serca i Antonina,Wrocław

Serca to duet elektroniczny powstały z połączenia dwóch odległych światów. Tworzących go producentów w składzie Radek Baranowski i Kamil Jagiełło dzieli ogromna przestrzeń. Artyści na co dzień tworzą muzykę alternatywną i… punk rockową. Ich wspólnym językiem jest język bitów, onirycznych sampli i brzmień syntezatorowych. Do współpracy przy premierowym materiale Serca zaprosili wokalistkę – Antoninę, z którą momentalnie złapali wspólne fale. Efektem jest wspólna EP pt. "Egzotyczne sny”, która jest dostępna we wszystkich serwisach cyfrowych.

 

15. Festiwal Młodych Talentów odbył się w dniach 8-9 października br. w Szczecinie. Gwiazdami festiwalu byli Tymek i Zalewski.

 

 

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE