Sierpień wśród róż dla dzieci

27.07.2018

A wiecie, że są dzieci wychowane na różankowych zabawach? Tak mówią rodzice. Mówimy na nie: różankowe dzieci. W sierpniu, drugim miesiącu wakacji, w ramach projektu Różanka Dzieciom na najmłodszych czeka moc atrakcji.

4 sierpnia, sobota godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty projektowania paternu – wzoru inspirowanego bajką o rybaku i złotej rybce "Rybak na dnie morza” Agnieszki Taborskiej, ilustrowanej przez Józefa Wilkonia. Wierszowanie i rymowanki – czytanka i warsztaty na podstawie wierszy polskich poetów. Na czytankę interaktywną zapraszamy już o godz. 11.00.

Scenariusz i scenarzysta - spotkanie z osobą piszącą sztuki teatralne, a także warsztaty sztuki słowa i roli słowa w teatrze. Celem jest pogłębienie świadomości ciała (umiejętności posługiwania się gestem, dźwiękiem, ruchem).

Spektakl pt.: "O krasnoludkach i sierotce Marysi "  – przedstawienie interaktywne oparte na baśni Marii Konopnickiej, opublikowanej po raz pierwszy w 1896 roku. Utwór pisany prozą poetycką z obszernymi wierszowanymi fragmentami.

11 sierpnia, sobota godz. 11.00 – 14.00

Polskie tańce na dworze króla – warsztatowe spotkanie poświęcone muzyce i tańcom dworskim. Tańce rozpoczynają się o godz. 11.00.

Jak z bajki - dzieci wraz z opiekunami wykreują z filcu charakterystyczne elementy bajkowych postaci.

Origami – japońska sztuka składania papieru.

Czytanka interaktywna "Bahar znaczy Wiosna". Agnieszka Ayşen Kaim opowiadaczka ze Stowarzyszenia "Grupa Studnia O.” i autorka książki spotka się z dziećmi.  Historia wykorzystuje relacje z podróży posłów polskich do Konstantynopola, tradycyjne wschodnie anegdoty. Bohaterami są młoda kaligrafka z dawnej Turcji, Bahar i jej Mistrz Abdal oraz młody Król Lechistanu.

18 sierpnia, sobotavgodz. 11.00 – 14.00

Kwiaty i wycinanka – spotkanie z kulturą kurpiowską. Podczas wydarzenia uczestnicy nauczą się wykonywania tradycyjnych kurpiowskich kwiatów z bibuły oraz poznają historię wycinanki kurpiowskiej.

Warsztaty ceramiki artystycznej  – nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, lepienie i rzeźbienie "z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie wykonanych obiektów.

Podróż z historią, tańcem, muzyką – warsztaty "Muzyczny wehikuł, czyli rzecz o muzyce dawnej”, we współpracy z zespołem tańca dawnego "La Danza Antica” MDK w Lęborku oraz Fundacją Muzyki Dawnej w Szczecinie.

25 sierpnia, sobota godz. 11.00 – 14.00

Zaczarowane drzewo – warsztaty łączące kolaż i malarstwo.

Baśniowy świat baletu – warsztaty baletowe inspirowane tematyką baśniową i fantastyczną.

Ogród – warsztaty artystyczno-ogrodnicze, tworzenie instalacji w przestrzeni publicznej. Zastanowimy się nad relacjami zachodzącymi w środowisku naturalnym, wymienimy się obserwacjami, odpowiemy na pytanie: jaka jest nasza więź ze światem roślin i zwierząt?

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE