Sumi Jo, Krzysztof Meisinger & Sinfonia Varsovia

22.08.2016

9 września o godzinie 19.00 w Operze na Zamku w Szczecinie wystąpi jedna z największych gwiazd operowych świata - Sumi Jo.

Jest ona jedną z najwybitniejszych sopranistek koloraturowych w historii. Jej sztuka, charyzma i zjawiskowy głos olśniewa słuchaczy na całym świecie wprawiając w zachwyt zarówno melomanów jak i krytyków muzycznych, którzy nie wahają się przyrównywać jej artyzmu do legendarnej Marii Callas. Od momentu swego debiutu u boku Placido Domingo w Balu Maskowym Verdiego pod dyrekcją Herberta von Karajana występuje na najważniejszych scenach operowych świata - od mediolańskiej La Scali po Metropolitan Opera w Nowym Jorku pracując z takimi dyrygentami jak Georg Solti, Zubin Mehta, Lorin Maazel czy Daniel Barenboim. Jej nagranie partii Królowej Nocy w Czarodziejskim Flecie W.A. Mozarta pod batutą Georga Soltiego przez wielu uznawane jest za wzorcowe. Jest dwukrotną laureatką nagrody Grammy. W 2015 roku wystąpiła w filmie "Młodość" w reżyserii Paolo Sorrentino grając tam samą siebie i wykonując Simple Song #3 Davida Langa. W 2016 roku ten utwór w jej wykonaniu był nominowany do nagrody Oscar.
U boku Sumi Jo wystąpi Krzysztof Meisinger - gitarzysta z którym Artystka współpracuje od 2014 roku. Światowa krytyka uznaje go za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero, czy Piotra Anderszewskiego. Występuje z takimi gwiazdami jak Sumi Jo, Philharmonia Quartet Berlin, Academy of St Martin in the Fields czy Filharmonia Praska. Debiut Meisingera w Filharmonii Berlińskiej w czerwcu 2014 r. zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Jego płyta "Melodia Sentimental" nagrana w słynnym londyńskim Abbey Road Studio, uzyskała entuzjastyczne recenzje w światowej prasie muzycznej. Kolejne albumy to "MEISINGER" nagrany z Filharmonią Praską, Philharmonia Quartett Berlin i Sumi Jo oraz "ASTOR" nagrany z orkiestrą Sinfonia Varsovia.
Muzykom towarzyszyć będzie Sinfonia Varsovia - jedna z najlepszych orkiestr europejskich. Sinfonia Varsovia powstała w 1984 roku. Jej organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Orkiestra występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami. Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych - dyskografia liczy ponad 260 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 roku dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. W 2014 roku Sinfonia Varsovia obchodziła Jubileusz 30-lecia swojej działalności.
Artyści zaprezentują w Szczecinie program, w którym usłyszą Państwo najsłynniejsze i najpiękniejsze dzieła twórców hiszpańskich, oraz muzykę brazylijskiego kompozytora -Heitora Villi-Lobosa.

Bilety do nabycia http://rezerwacja.opera.szczecin.pl/MSI/SeatsOrder.aspx 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE