Święto Niepodległości w 100-lecie odzyskania wolności

12.11.2018

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uświetniono w Szczecinie wieloma podniosłymi i atrakcyjnymi wydarzeniami. Miejskie uroczystości odbyły się na placu Szarych Szeregów, towarzyszył im też program artystyczny i historyczny, realizowany na głównej scenie oraz w pobliskiej siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem Prezydenta Miasta Szczecin oraz przedstawicielami władz, samorządu, wojska i wielu innych instytucji. Na scenie przed zebranymi na placu mieszkańcami miasta wystąpiły zaś znane w całej Polsce szczecińskie zespoły: Arfik i Tulia.

W siedzibie SAA można było oddać się różnorodnym zajęciom plastycznym w biało-czerwonych barwach, a także przenieść się w czasie dzięki odtwórcom historycznym prezentującym uzbrojenie wojsk polskich z okresu zaborów i walk o niepodległość. Polskie flagi wykonane z odbitych na materiale dziecięcych i dorosłych dłoni można podziwiać obecnie przed wejściem do SAA.

Zapraszamy do obejrzenia naszego fotoreportażu!

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE