Szczecin Jazz 2019 - Przesuwamy granice tego co niemożliwe

26.11.2018

Kenny Garrett, 100. lecie Arta Blakey'a z The Jazz Messengers, celebryci i światowe gwiazdy. Szczecin Jazz 2019 się zbliża.

Po 3. niezwykle udanych edycjach Szczecin Jazzu, przyspieszamy starając się "wskoczyć" do światowej czołówki. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 16-30 marca 2019 r.

Jazzowy mainstream

Świetny program muzyczny, projekt miejski, edukacja, wyjście w miasto. To założenia jakie nam przyświecają przy tworzeniu festiwalu – mówił Sylwester Ostrowski dyrektor artystyczny Szczecin Jazz, podczas konferencji zapowiadającej kolejną edycję wydarzenia – SJ to platforma promocji miasta, jak również współpracy pomiędzy artystami i celebrytami. Jazz nie boi się mariażu. Szczecin lubi inspirować.

Jak zwykle najlepsi światowi jazzmani a wśród nich mega gwiazda tego gatunku saksofonista Kenny Garrett.  Nie zabraknie również akcentu na 100. urodziny legendy jazzowej perkusji Art Blakeya. 

Po szczecińsku, czyli najlepiej

Ten projekt jest całoroczny – powiedziała Anna Lemańczyk dyrektorka Szczecińskiej Agencji Artystycznej – Od ostatniego festiwalowego koncertu udało się wydać trzy płyty, muzycy byli w trasach koncertowych. Każdy kolejny festiwal nas zaskakuje, jest to najbardziej rozwijający się projekt w naszym mieście – mówił Krzysztof Soska zastępca prezydenta Szczecina – I ta edycja zapowiada się interesująco.

Szczecin Jazz to przede wszystkim bardzo ważna misja społeczna. To festiwal miejski który oddziałuje na nasze miasto poprzez akcje społeczne, koncerty edukacyjne i promocje szczecińskich muzyków. Cały festiwal jak zawsze poprzedzimy happeningami a pierwszym festiwalowym koncertem będzie oczywiście Jazz dla dzieciaków.

Gdzie nie spojrzysz gwiazdy

Szczecin Jazz jest trendy. Dowiedliśmy tego wiele razy i nie poprzestajemy w tym zamyśle. Realizujemy wspólne 2. produkcje. Jedna z gwiazdą kina, aktorką Kasią Warnke drugą z najpopularniejszym portalem informacyjnym Onet.pl. Efekty obu projektów będzie można zobaczyć i usłyszeć oczywiście na Szczecin Jazz.

Szczecin kojarzy mi się z nowościami, nowatorskie, prospołeczne. – mówiła Kasia Warnke –  Zaskoczeniem było zaproszenie do występu podczas ubiegłej edycji, zaskoczeniem, że ten występ się spodobał. Zastała zaakceptowana. Pojawiło się pytanie: może warto zrobić coś więcej? Napisałam słowa, wymruczałam muzykę, spędziliśmy trzy dni w studiu nagraniowym z muzykami. Efekt? Premiera piosenki podczas SJ 2019.

Mega gwiazda na Szczecin Jazz 2019? Tak! Jedna z największych gwiazd soulu i rnb da koncert na finał Szczecin Jazz 2019. Która? Powiemy już niebawem.

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE