Szczecinianka nagrała płytę w Nashville

27.02.2019

Płyta "Woman” autorstwa Jony Ardyn, to polsko amerykański projekt muzyczny o akustycznym brzmieniu w stylu indie pop (indie od independent). Premiera singla promującego album już 8. marca. Premiera płyty 23. marca, podczas festiwalu Szczecin Jazz

Jona, prywatnie Joanna Maksymowicz-Raczyńska, mieszka w Szczecinie, gra na altówce w orkiestrze Preussische Kammerorchester w Prenzlau. Swój debiutancki album nagrała w Nashville, w sierpniu 2018. Premiera płyty 23 marca w Radiu Szczecin, godz. 20:00, w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Premiera singla pt. "Woman” promującego album 8. marca., na kanale YT Jony. W tym nagraniu uczestniczyła m.in. Angela Primm, wokalistka gospel, która występowała m.in. z Arethą Franklin czy Dolly Parton.

-"Woman” to mój debiutancki album - mówi artystka. - Jest spełnieniem moich marzeń jako wokalistki, autorki tekstów, muzyki, a nawet producentki. Poszukiwanie tożsamości muzycznej to długi proces.  Wierzę, że wszystko ma swoje miejsce i czas. Czuję, że to jest mój moment. Nagrałam go w Stanach, ponieważ Ameryka miała na mnie największy wpływ muzyczny. Jako niespełna dwudziestoletnia dziewczyna - dzięki stypendium w Instytucie Henrego Manciniego w Los Angeles poznałam takich gigantów sztuki jak Diannę Krall, Jamesa Newtona Howarda, Johna  Corigliano, Paula Newmanem, Clinta Eastwooda czy Quincy Jonesa. Wiele się od nich nauczyłam, z niektórymi współpracowałam. Mój album to kolaż myśli, nastrojów, emocji, które dla nas wszystkich są uniwersalne. Wierzę, że człowiekiem rządzą namiętności, które czasami trudno okiełznać, poukładać czy wreszcie zaakceptować. To praca na całe życie. Wierze również w to, że pomimo różnic, ludzie są do siebie podobni, właśnie dzięki emocjom…

Główny wątkiem albumu jest wielowymiarowość kobiet. Jesteśmy pełne sprzeczności. "Woman”, to album, który mówi o tym, że  kobiece piękno, dobro, wrażliwość i siła niejedno mają imię. Jesteśmy pięknie różne bez względu na nasz kształt, rozmiar i wiek. Szukam szczęścia, radości i harmonii w sobie. Słucham swojej kobiecej intuicji.

 

Wydawca: Szczecińska Agencja Artystyczna

Partner: Szczecin Jazz

Album zawiera 12 autorskich piosnek. Muzyka: Jona Ardyn, słowa: Jona  Ardyn, Andrzej Maksymowicz Raczyński.

Płytę przygotowali mi.in:

Laura Larraine Calbertson- producent płyty Judy Rodman

Rodman-vocal producer-  vocal coach  (wsytępowała mi.in z Johnnym Cashem i Rayem Charlsem)

Marc DeSisto Mastering- realizował brzmienie albumów m.in. U2, Patti Smith, Sheryl Crow, Amy Grant, Luther Vandross, Mark Knopfler.

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE