Teatr Letni w Szczecinie. Efektowne testy oświetlenia. Zobacz zdjęcia!

23.03.2022

Za nami pierwsze testy oświetlenia Teatru Letniego w Szczecinie po przebudowie. I chociaż to tylko 30 proc. możliwości, to i tak robi ogromne wrażenie.

Widowiskowe testy oświetlenia Teatru Letniego

- Mi opadła szczęka. Nie mogę oderwać wzroku. Najpiękniejsza scena w Polsce! - komentował Piotr Krzystek, prezydent Szczecina

Przebudowa Teatru Letniego. Wieści z budowy

To jeden z wielu testów iluminacji Teatru Letniego, które do przeprowadzenia ma wykonawca inwestycji. Iluminacja obiektu składa się z około 600 opraw oświetleniowych świecących w stronę pokrycia dachu. Każda oprawa ma możliwość indywidualnego sterowania.

Wczorajsze próby pozwoliły sprawdzić system na 30% jego możliwości i tylko przy użyciu podstawowych kolorów. W pełni gotowy system umożliwi tworzenie iluminacji statycznych oraz dynamicznych w dowolnym kolorze.

Iluminacja to jeden z elementów skomplikowanego systemu scenotechniki, która będzie działać na obiekcie. Dodatkowo amfiteatr wyposażony jest w instalację oświetlenia podstawowego składającego się z około 350 opraw świecących na widownię. One również posiadają możliwość indywidualnego sterowania oraz regulacji temperatury barwy od zimnej po ciepłą. W stopniach widowni zainstalowane są oprawy przeszkodowe w ilości około 220 sztuk.

Ponadto amfiteatr wyposażony jest w rozbudowaną instalację technologii scenicznej składającą się min. z 70 wciągarek, na których można wieszać oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, oraz scenografię. Do wciągarek doprowadzone są przewody zasilające oraz sterujące co daje możliwość szybkiego montażu i podłączenia oświetlenia oraz nagłośnienia organizatorowi imprezy.

Do wykonania powyższych instalacji użyte zostało około 60km przewodów elektrycznych. 

Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest w połowie tego roku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ: Teatr Letni w Szczecinie. Efektowne testy oświetlenia

Wielkie otwarcie Teatru Letniego i Szczecińskie Dni Otwarte

Na pierwsze koncerty zapraszamy 29 lipca 2022! 

W piątek wystąpią szczecińskie zespoły a na finał widowsko "LOREM IPSUM SHOW", szczeciński spektakl muzyczny. 

Nie mniej atrakcji czeka was 30 lipca. Już w południe zapraszamy na cześć rodzinnę, familijną. Później występy, koncerty i na finał widowisko muzyczne "Było tak już raz”.

Więcej informacji i program: Teatr Letni. Oto termin otwarcia! Na początek Szczecińskie Dni Otwarte

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE