Weekend na Różance

10.07.2017

Urodziny Szczecina i druga edycja festiwalu Zjazd Młodych Gwiazd, te wydarzenia odbywały się w ubiegły weekend w Ogrodzie Różanym.  Na mieszkańców czekało wiele atrakcji, między innymi koncerty, warsztaty twórcze dla dzieci, potańcówka i wielki festiwalowy finał.

Sobota, 8 lipca 2017 roku, była dniem wielu niespodzianek dla  przybywających na świętowanie Urodzin Szczecina. Z tej okazji przygotowano 200 kg tort. Kiedy starsi słuchali koncertów, dzieci korzystały z animacji teatralnych i zabaw. Było wspólne kolorowanie, budowanie statków z orgiami, tworzenie wielkiej morskiej ilustracji. Kolejną atrakcją były warsztaty taneczne i wokalne, a  tam chętni uczyli się polskich tańców.  Wspólna nauka i tańce przyniosły wiele radości najmłodszym gościom. Dodatkowo dla miłośników sztuki zorganizowano dwie wystawy "Herby Szczecina” i "Szczecin artystycznie”. Świętowanie zostało zakończone urodzinową potańcówką, lecz nie był to koniec wrażeń dla mieszkańców miasta w ten weekend.

W niedzielę 9 lipca, odbył się finał II edycji Zjazdu Młodych Gwiazd. W miniony weekend Szczecin stał się stolicą polskiej piosenki. W tym roku młodzi zmierzyli się z repertuarem Ireny Jarockiej. "Nie wrócą te lata”, "Gondolierzy znad Wisły”, "Odpływają kawiarenki”, któż z nas nie zna takich przebojów ? Liczna publiczność szczelnie wypełniła  Ogród Różany.  Do Szczecina przyjechali  wokaliści z całej Polski, zaśpiewali największe polskie przeboje i walczyli o cenne nagrody. Grand Prix Zjazdu Młodych Gwiazd oraz Nagrodę im. Heleny Majdaniec otrzymała Julia Chmielarska.

- To moje pierwsze Grand Prix zdobyte na festiwalu. Bardzo się cieszę, tym bardziej, że nie spodziewałam się, że wygram. Przyjechałam tu dla zabawy i dla przygody. -przyznała Julia, której serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

 

Copyright © 2018 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE