Wraca projekt „Polska – znaki szczególne"

22.05.2019

Poznaj Polskę poprzez plakat, teatr, film, taniec, muzykę,  przedmioty codziennego użytku i miejsca. "Polska – znaki szczególne" to projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej dotyczący polskich charakterystycznych znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie. Dzięki dotacji z ministerstwa, projekt będzie kontynuowany w tym roku. Polska ma bardzo silne poczucie tradycji, historii i przywiązania do lokalnego środowiska. Właśnie to połączenie zmian i postępu przy jednoczesnym dużym szacunku dla swoich korzeni sprawia, że Polska jest tak wyjątkowa.

Projekt "Polska – znaki szczególne” ma wpisany w swój cel proces edukacyjnego poszukiwania wykorzystujący energię JUNIORA i doświadczenie SENIORA. W drugiej edycji jest wpisana kontynuacja i pogłębianie wiedzy dotyczącej tożsamości narodowej poprzez tematy związane z polską kulturą min. film, plakat, teatr, przemysł np. motoryzacyjny, meblowy oraz naszymi tradycjami. Cały proces obejmuje warsztaty, wizyty studyjne, wykłady. Można rzec, że w każdym aspekcie życia zdobywamy i potem posiadamy tożsamość narodową. Koncepcja projektu jest spójna z celami strategicznymi i priorytetami zadania KULTURA DOSTĘPNA.

Wszystkie aktywności będą odbywać się w systemie zajęć weekendowych, w wyznaczone soboty w kolejnych miesiącach w roku. Mamy wspaniałych partnerów, którzy razem z nami realizują program i wspierają w działaniach w projekcie.

ZAPRASZAMY JUŻ W MAJU!

25. maja, sobota

Muzeum Techniki i Komunikacji  godz.11.00

Wizyta studyjna , prelekcja i prezentacja

POLSKI ROWER

Uczestników zaprosimy do naszego partnera Muzeum Techniki i Komunikacji, na wykład o historii jednośladów – rowery, które znajda się na mini prezentacji to : jednoślady firmy ROMET (m.in. Wigry, Jaguar, Karat, Pelikan),  przedwojennych polskich firm - Opatowski, Krzemiński i Kamiński. Tematyką będzie wpływ roweru  na codzienne życie oraz jego rola w przemianach społecznych oraz jego ewolucja techniczna.

Współorganizatorami będzie NIOL, również nasz partner - jako zarządca Roweru Szczecińskiego zaprasza na dziedziniec Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie będzie stanowisko prezentujące proces naprawy roweru. Oprócz już uzgodnionych aktywności planowane są: konkurs wiedzy na temat przepisów o ruchu drogowym, konkurs wolnej jazdy, czyli zawody na najwolniejszy przejazd rowerem na wyznaczonej trasie. Nagrodami w konkursach będą gadżety Bikes.

W sobotnim spotkaniu studyjnym w Muzeum Techniki i Komunikacji - liczba miejsc jest ograniczona do 40 osób. Osoby chętne prosimy o  rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej  po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu.

 Na działania na dziedzińcu organizowane przez operator Szczecińskiego Roweru Miejskiego - NiOL wstęp wolny.

Czerwiec

2. czerwca, niedziela

Różany Ogród godz.11.00

Warsztaty

POLSKIE TKANINY

Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów z zeszłorocznej edycji, aby na nich tkać przeskalowane- może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…

16. czerwca, niedziela

Ogród Różany,  godz.11.00

Warsztaty

POLSKA EKOLOGIA – ECOTORBY

Szyjemy torby, które w kolektywie z warsztatami haftu będą ozdobione haftem krajeńskim.

29. czerwca, sobota

Opera na Zamku,  godz.11.00

OPERA – zapraszamy do Opery na Zamku, gdzie  zwiedzimy  z przewodnikiem przestrzeń muzycznych konstelacji. Oprowadzanie wejście K, przez duży dziedziniec, w godz. 11.00-13.00

W sobotnich spotkaniach studyjnych, w czerwcu jest to wizyta w Operze na Zamku- liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób. Osoby chętne prosimy o  rezerwację mailowo: polska_znaki@saa.pl lub zgłoszenie się do siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej  po odbiór przypinek identyfikując udział w danym spotkaniu.

Program na kolejne miesiące pojawi się wkrótce. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na stronie saa.pl oraz na FB.

 

Copyright © 2021 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE