Zjazd Młodych Gwiazd 2019. Młodzi śpiewają Kondratowicza

18.02.2019

Janusz Kondratowicz, bohater tegorocznej edycji Zjazdu Młodych Gwiazd napisał prawie dwa tysiące piosenek z czego ponad 200, to dzisiaj klasyka polskiej muzyki rozrywkowej. Jedną z nich jest utwór "Zakochani są wśród nas", którą wyśpiewała na festiwalu opolskim i sopockim w 1965 roku szczecinianka i patronka Grand Prix Zjazdu - Helena Majdaniec.

Zjazd Młodych Gwiazd to ogólnopolski konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych adeptów sztuki wokalnej historię polskiej piosenki, najlepsze wzorce tekstowo-muzyczno-wokalne oraz wymianę doświadczeń opiekunów i wykonawców. Bohaterem i inspiracją podczas tegorocznej edycji ZMG dla młodych artystów będzie Janusz Kondratowicz.

IV edycja Zjazdu Młodych Gwiazd odbędzie się w dniach 5-7 lipca.  W tym roku, po raz pierwszy młodzi artyści będą konkurować w dwóch kategoriach:

kategoria młodsza: 13-16 lat;

kategoria starsza: 17-25 lat (druga kategoria walczy o Kryształowy Kamerton ZAKR-u).

Przesłuchania obu kategorii odbędą się 6 lipca, zaś Koncert Galowy – 7  lipca na scenie ”Różanego Ogrodu Sztuki” przy ul. Pawła Jasienicy 6. W Koncercie Galowym wezmą udział wszyscy uczestnicy.

Przez promocję polskiej piosenki młodzi artyści mają szansę poznać dorobek kluczowych twórców polskiej muzyki popularnej. Otrzymają także możliwość kontaktu z ważnymi osobami krajowej branży muzycznej, którzy mogą pomóc w ich karierze wokalnej.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który znajduje się na  stronie www.saa.pl oraz na fb Zjazdu Młodych Gwiazd.

Nabór zgłoszeń trwa do 31 marca br.

REGULAMIN

OŚWIADCZENIE

KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

Copyright © 2020 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE