Znamy finalistów FMT 2019!

12.09.2019

Z ponad 300. wykonawców jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej, wybrało finałową 10.! Kto wygra 13. edycję konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia.? Okaże się to 19. października. Finalistom gratulujemy!

Najwięcej zgłoszeń nadesłano z Warszawy (71), Wrocławia (25) i Szczecina (20). Z Poznania wpłynęło 19 zgłoszeń, a z Krakowa - 14. Ponad połowa, to wykonawcy z dużych miast, ale też są z nami artyści z zagranicy reprezentujący: New York, Londyn, Mińsk i Odessę. Zgłoszeni artyści wykonują przeróżną muzykę; pop, rock, muzykę alternatywną, grunge, heavy metal, rap, funk, pop, soul, jazz, bosa nova, reggae, blues, R&B, folk, Hard rock, Indie rock, psychodelia… i wiele wiele innych. Wszystkim artystom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

A o to finaliści:

AlphaDog / Poznań

Hardrockowe ale przy tym niezwykle melodyjne brzmienie z Poznania. Zespół dzielił dotąd scenę m.in z Acids Drinkers, Lipali oraz został zaproszony by towarzyszyć Illusion podczas ich trasy z okazji 25-lecia istnienia. Występował na cenionych festiwalach, jego utwory emitowane były w Antyradiu, Trójce, Czwórce. Obecnie AlphaDog pracuje nad nowym wydawnictwem.

www.facebook.com/AlphaDogOfficial

Duke of P Street / Warszawa

Pod tym pseudonimem kryje się Olanrewaju Majiyagbe - Nigeryjczyk z urodzenia, Polak z zamiłowania, śpiewający księgowy, ojciec trójki dzieci. Jego ulubionym nurtem muzycznym jest soul, r'n'b i reggae, które umiejętnie wplata w swoje utwory, nadając im unikatowe brzmienie. Zawsze uśmiechnięty otwarty do ludzi na swoich koncertach łatwo nawiązuje kontakt z publicznością.

www.facebook.com/dukeofpstreet

Eyelids / Zabrze       

Electropopowy duet, jednak z odwagą eksperymentujący z różnymi gatunkami muzycznymi. Daga i Tom debiutancki materiał nagrali całkowicie domowymi sposobami, w mieszkaniu na 18-tym piętrze jednego z katowickich wieżowców. Twórczość Eyelids to opowieść a zarazem podróż w najgłębsze i najbardziej intymne myśli młodych artystów. 

www.facebook.com/eyelidsband

Frankenstein Children  / Ząbkowice Śląskie

Zespół rockowy rodem z niewielkich miejscowości pośród sudeckich lasów i gór. Uczestnicy cenionych festiwali. Mają na koncie już dwie płyty długogrające – ostatnia została nagrana w drewnianym domku w Bieszczadach. W jednym z wywiadów powiedzieli: "Chcemy się dzielić tym, co czujemy i co przeżywamy, niezależnie, czy to radość czy smutek”.

www.facebook.com/fchband

PANIE / Łódź

Zespół graną przez siebie muzykę zwie psychohardpopem. W jednej z recenzji czytamy o "zimnofalowej odmianie rocka, oszczędnej w formie, nieco hałaśliwej, z przemyślanymi piosenkami”. Wbrew nazwie PANIE tworzą sami mężczyźni: Erdman – śpiewak operowy, Graczyk – pisze gry wideo, Patolski - korpo-szczur. Z pokorą niosą brzemię gigantów psychohardpopu.

www.facebook.com/paniepaniepanie

Spear / Warszawa

Rockowy band z równie mocnym wokalem - Martę Maliszewską usłyszeć można już było w takich programach jak "The Voice of Poland” czy "Bitwa Na Głosy”, w którym doszła do finału u boku Krzysztofa Cugwskiego jako najlepszy wokal edycji. W chwili obecnej zespół posiada kilkanaście własnych anglojęzycznych utworów. Trwają właśnie prace nad ich polskimi wersjami.

www.facebook.com/spearpoland

Tony White / Łódź

Raper i producent muzyczny pochodzący z Łodzi. Jest autorem muzyki i tekstów do wszystkich swoich utworów. Niezależność i swoboda twórcza pozwoliły mu na wypracowanie własnego stylu. W 2017 roku ukazała się jego pierwsza EPka “Kiedyś wyjadę”, pół roku później wypuścił singiel “Tak jak chciałem”. Obecnie pracuje nad nowym materiałem. 

www.facebook.com/t0nywhite

Wasabi / Tarnów

Tarnowska grupa rockowa funkcjonująca od 2014 roku. Zespół ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, kilka wideoklipów, materiał EP i wiele nagród ogólnopolskich konkursów i festiwali. Wasabi jako jedyni polscy artyści wystąpili na wielkim niemieckim Bochum Total Festival, gościli również na scenie radiowej Trójki i Czwórki oraz w programie "Dzień Dobry TVN”.

www.facebook.com/band.Wasabi

Wołanie / Warszawa

Zespół Wołanie nie wydał wcześniej, żadnej piosenki, nie nagrał żadnej wideosesji, nie zagrał żadnego koncertu, nie mają nawet strony ani Facebooka. Za to nagrał płytę "o pomoc”, która była bardzo wyczekiwaną premierą wśród undegroundowej sceny warszawskiej, a która jest szczerą opowieścią o dwudziestokilkoletnich chłopcach, który dorastają w dużym mieście.

www.soundcloud.com/wolanie

Wszyscy Jemy Chmury / Olsztyn 

A oto historia zespołu przedstawiona przez perkusistę zespołu: - Nasze drogi skrzyżowały się 2014 r. w szkole. Jako ówczesny uczeń gimnazjum nigdy nie spodziewałem się, że pewnego dnia, dwóch szanowanych licealnych muzyków, wyjdzie do mnie z pytaniem o wspólny występ na koniec roku. Po szybkim zmoczeniu majtek, przystałem na propozycję. W końcu po miesiącach żmudnych przygotowań i samym występie, Krzysiek i Mateusz zaproponowali wspólne granie na stałe.

www.facebook.com/wszyscyjemychmury

Przesłuchania konkursowe odbędą się 18. października 2019 r. w Starej Rzeźni w Szczecinie. Weźmie w nich udział powyższa 10. Zwycięzcę poznamy dzień później podczas finałowego koncertu w Netto Arena, który będzie miał okazję wystąpić na profesjonalnej scenie z gwiazdami festiwalu. A  gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu będą uczestniczki II. edycji projektu "Women’s Voices – Kobiety ratują planetę”: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Julia Pietrucha, Mela Koteluk, oraz Paulina Przybysz.

Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia "Women’s Voices – Kobiety ratują planetę” 19.10.2019, Netto Arena,:

Szczegóły dotyczące koncertu: https://bit.ly/2ReGyjb

Odkryj muzykę na nowo! Festiwal Młodych Talentów, miejscem dla Ciebie.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Przez 12. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się ok. 3000. wykonawców z całego kraju. Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska, jedna z najbardziej cenionych artystek w kraju.

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE