Szczecin Jazz 2023. Ruszamy! Oto pierwsze gwiazdy. Przedsprzedaż biletów w specjalnych cenach

30.11.2022

Nadchodzi 8. edycja festiwalu Szczecin Jazz. Choć pierwsze koncerty w marcu 2023 r. to już dziś prezentujemy pierwsze gwiazdy. Rusza także przedsprzedaż puli biletów w specjalnych cenach. Festiwal odbędzie się od 8 do 16 marca 2023 r.

Tradycyjnie Festiwal Szczecin Jazz otworzy projekt "Jazz dla dzieciaków”. Poprowadzi go szczecińska pianistka i wykładowczyni Akademii Sztuki Joanna Gajda. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mietek Szcześniak.

Następnie czekają nas dwie premiery: po raz pierwszy w Polsce ChadLefkowitz-Brown i po raz pierwszy w Szczecinie Jazzmeia Horn

Chad LB to saksofonowy fenomen. Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami.

Jazzmeia Horn z kolei należy do najbardziej ekscytujących wokalistek w jazzie, trzykrotnie nominowana do nagrody Grammy. To tylko cześć tego co dla Was przygotowaliśmy w ramach Szczecin Jazz 2023. 

Jazz dla dzieciaków - Joanna Gajda & Mietek Szcześniak

  • 2.03.2023 g. 18.00 
  • Sala Kameralna, Filharmonia w Szczecinie
  • Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 49 PLN. Kupisz na bilety.fm!

Tradycyjnie Festiwal Szczecin Jazz otworzy projekt "Jazz dla dzieciaków”. Poprowadzi go szczecińska pianistka i wykładowczyni Akademii Sztuki Joanna Gajda. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mietek Szcześniak. Szykuje się tylko dawka pozytywnej energii, ale również głęboki ukłon w stronę pierwszych edycji koncertów. Przypomnijmy, że w 2016 roku Mietek Szcześniak i Joanna Gajda wystąpili dla najmłodszych w szczecińskiej filharmonii ze specjalnie przygotowanym repertuarem.

U boku Joanny Gajdy i Mietka Szcześniaka zagrają: na saksofonie Borys Janczarski, na kontrabasie Bartosz Świątek, a na perkusji Sebastian Frankiewicz. Pojawi się też chór złożony z uczniów podstawowych szkół muzycznych. W tym roku na koncert, który będzie równocześnie interaktywnym spektaklem, złoży się 12 piosenek - standardów jazzowych z wesołymi, polskimi tekstami. Pozwoli to na zabawę, ale jednocześnie da młody odbiorcom poczucie traktowania na serio. Piosenki, choć oczywiście będą bazowały na dziecięcych tekstach, to pokażą jazz w najprawdziwszym wydaniu z niebanalną warstwą muzyczną i dynamiką.

Jazzmeia Horn 

  • 12.03.2023 g. 20.00 
  • Opera na Zamku w Szczecinie
  • Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 119 PLN. Kupisz na bilety.fm!
  • Po raz pierwszy w Szczecinie Jazzmeia Horn!

"Jazzmeia Horn należy do najbardziej ekscytujących młodych wokalistek w jazzie. Łączy wszystkie cechy legendarnych wokalistek takich jak Betty Carter, Sarah Vaughan, and Nancy Wilson" - The New York Time

Jazzmeia Horn  wygrała Newark's 2013 Sarah Vaughan International Jazz Competition. Dwa lata później ugruntowała swoje miejsce jako gwiazda jazzu po zajęciu pierwszego miejsca w Thelonious Monk International Vocal Jazz Competition. W 2017 roku, w ramach nagrody Monk Competition, wydała swój debiutancki, pełnowymiarowy album, A Social Call, nakładem Concord Records.

Płyta zebrała pochwały, w tym nominację do Grammy; Horn wystąpił również na ceremonii Grammy. Powróciła w 2019 roku ze swoim drugim albumem, Love & Liberation, który zawierał cover "Green Eyes" Erykah Badu. Otrzymał również nominację do Grammy za Najlepszy Jazzowy Album Wokalny. W 2020 roku Horn wydała swoje pierwsze big-bandowe nagranie, nominowane do Grammy Dear Love, na którym pracowała z 15-osobowym zespołem Noble Force.Jazzmeia jest jednym z wyrazistszych  głosów we współczesnym jazzie, a jej koncerty to niesamowite muzyczne widowiska. 

Chad LB 

  • 16.03.2023 g. 20.00 
  • Sala Kameralna, Filharmonia w Szczecinie
  • Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 99 PLN. Kupisz na bilety.fm!

Po raz pierwszy w Polsce! Chad Lefkowitz-Brown czyli "saksofonowy fenomen"!

Tak właśnie  New York Daily News nazwał Chad LB. Koncertował na całym świecie z takimi gwiazdami jak Chris Botti czy Taylor Swift. Występował jako solista w premierowych zespołach takich jak Juilliard Jazz Orchestra, a wcześniej był ważnym członkiem nagrodzonej wieloma nagrodami GRAMMY Afro Latin Jazz Orchestra.

W wieku zaledwie 31 lat Chad stał się jednym z pierwszych jazzowych headlinerów swojego pokolenia, gromadząc w mediach społecznościowych b ponad 250 000 fanów na różnych platformach.  Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami.

Chad już w wieku 11 lat był uznawany za cudowne dziecko jazzu w wieku 11 lat. Trafił pod skrzydła George'a Reeda, który był znany z tego, że wspierał takie legendy jak TeddyWilson, Buddy Tate i Marian McPartland. Chad kontynuował edukację w Brubeck Institute, prestiżowym programie stypendialnym stworzonym przez legendę jazzu Dave'aBrubecka. Podczas studiów w tym instytucie regularnie występował z Brubeckiem i był członkiem Brubeck InstituteJazz Quintet.

Chad otrzymał wiele wyróżnień podczas swojej kariery szkolnej, w tym  DownBeat Magazine Student Music Awardsw takich kategoriach jak "Najlepszy solista jazzowy" i "Najlepszy oryginalny utwór."

 

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE