Baltic Tall Ships Regatta 2015

Najpiękniejsze i najbardziej znane żaglowce świata w Szczecinie
Data
12 - 15.06.2015
Galeria
Edycje

W trakcie  regat bałtyckich przy szczecińskich nabrzeżach cumowało pięćdziesiąt jednostek. Wśród nich nie zabrakło majestatycznych żaglowców – Daru Młodzieży, Siedova, Fryderyka Chopina, Jean de la Lune, Mercedesa i Sztandarta.

Ponadto już po raz 10. przenieśliśmy się w czasie. Uczestnicy finału regat mieli bowiem okazję podziwiać swoiste pływające muzea oraz żywe nośniki licznych tradycji i historii morskich – oldtimery. Do Szczecina wpłynęła flota około 30 wyjątkowych jednostek m.in. z Polski, Niemiec, Holandii, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii oraz Rosji.

Uroczystości związane z przybyciem Żaglowców na regaty w Szczecinie odbywały się na torze wodnym Szczecin-Świnoujście. Każda jednostka na wysokości stacji pilotów została przywitana salutem banderowym. Jednocześnie odegrał został hymn bandery danego żaglowca.

Podczas Regat Bałtyckich, ulicami naszego miasta przeszła barwna i widowiskowa parada załóg jednostek, które cumowały w Szczecinie.

Nie zabrakło również wyjątkowych pokazów iluminacyjnych. Po zapadnięciu zmroku, w piątek i sobotę Wały Chrobrego i Łasztownię rozpromieniło niezwykłe wydarzenie – "Pokaz światło i dźwięk”. Dodatkowo niebo nad Wałami Chrobrego rozświetlił pokaz fajerwerków.Widok jednostek mieniących się w barwach sztucznych ogni zapiera dech w piersiach. Warto było zobaczyć to na własne oczy.

Jednostki wypływające ze Szczecina po zakończeniu regat żegnane były także salutem banderowym.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE