16. Festiwal Młodych Talentów 2022. Ruszyły zgłoszenia!

23.05.2022

Do 20 czerwca czekamy na zgłoszenia do konkursu muzycznego Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia 2022.  Po raz szesnasty muzyczne talenty spotkają się w Szczecinie. Na uczestników czekają nowości. Zwycięzcę poznamy w październiku.

Przesłuchania konkursowe odbędą się 30. września 2022 r. w Szczecinie. Weźmie w nich udział maksymalnie 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, 1. października, podczas koncertu finałowego. 

Zakwalifikowanych do finału poznamy online 1 sierpnia 2022 r. na profilu Szczecińskiej Agencji Artystycznej na Facebooku, wyniki zostaną także opublikowane na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl., 

I tu mamy festiwalowe nowości

Finaliści będę mieli za zadanie przygotować własną aranżację utworu Heleny Majdaniec. Piosenka zostanie wylosowana dla każdego z nich, z puli 10 utworów Majdaniec. I ten utwór usłyszymy podczas przesłuchań konkursowych i finału FMT.

A sam finał odbędzie się w zmodernizowanym Teatrze Letnim.

Zgłoszenia: festiwalmlodychtalentow.pl

Nagrody w Konkursie 

Na zdobywcę Grand Prix czeka wydanie cyfrowe singla przez wytwórnię Kayax w ramach projektu "My Name Is New” oraz związane z nim działania promocyjne i PR. 

Nagroda finansowa w wysokości 5 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix oraz po 2,5 tys. zł dla pozostałych dwóch wyróżnionych wykonawców.

Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. 

Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości – co też odróżnia FMT od innych konkursów i castingów, w których akceptuje się covery. 

Wielu z dotychczasowych uczestników festiwalu zgodnie stwierdziło, że szczeciński festiwal charakteryzuje się wyjątkową atmosferą.

Dyrektorem artystycznym FMT i przewodniczącą jury jest Katarzyna Nosowska.

Przez 15. dotychczasowych edycji do festiwalowego konkursu zgłosiło się blisko 4 000 wykonawców z całego kraju. 

Młodych Talentów 2022. Jak się zgłosić?

Szczegółowe informacje o konkursie i festiwalu znajdują się na stronie www.festiwalmlodychtalentow.pl

Nabór do konkursu trwa do 20. czerwca 2022.

Tak było podczas gali FMT 2021:

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE