Chodź! Pomaluj żeglarski świat

21.06.2017

Przygotowujemy się do radosnego święta żeglarskiego, jakim jest finał regat, poprzez plastyczne warsztaty - a jak wiadomo najmilej latem je przeżyć na Różance.

Celem jest wczucie się w atmosferę finału regat, poznanie charakterystycznych symboli portowego Szczecina i morskiego dziedzictwa miasta. W tym celu Szczecińska Agencja Artystyczna przygotowała pakiet materiałów plastycznych: kolorowanki prezentujące portowe symbole Szczecina, planszę morskich przygód, origami.

Zapraszamy 24 czerwca do Różanego Ogrodu Sztuki. Tam odbędą się warsztaty plastyczne. Dzieci będą bawiły się barwami. Ich zadaniem będzie ożywić kolorami, na co dzień szarego sternika z pl. Grunwaldzkiego. A jakie kolory będą miały dźwigozaury, Dar Młodzieży, w jakich barwach będzie dzielnie chodził Jan Wyszak? Możliwości są nieograniczone, wszystko w naszych rękach. Ale to nie koniec. 8 lipca czeka nas nie lada zadanie! Stworzenie wielkoformatowej kolorowanki. A 22 lipca, Różanka stanie się wielką stocznią origami, w której powstaną cudne papierowe statki. Uczestnicy 3 regatowych warsztatów plastycznych dostaną upominki w postaci pięknych zeszytów szkolnych w oprawie morskiej, na pewno przydadzą się po wakacjach. Tak więc wszystkie ręce na pokład! Ahoj przygodo!

 

Materiały do pobrania
kolorowanka Morski Szczecin
Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE