Drugi dzień Pyromagic 2016 i… ślub!

13.08.2016

Drugi dzień Pyromagic 2016 i… ślub!

Zapraszamy do wzięcia udziału w drugim dniu Festiwalu Sztucznych Ogni. Sobotniego wieczora niebo rozbłyśnie fajerwerkami ze Szwecji i z Polski. Wczorajsze pokazy przyciągnęły na Wały Chrobrego ok. 60 tysięcy widzów! Dziś nie może być gorzej!

Sobota to drugi dzień zmagań strażaków z całego świata w ramach zawodów Firefighter Combat Challenge. W programie starty sztafetowe i starty tandemów. Część najbardziej widowiskowa – finał biegu sztafetowego – rozpocznie się o godz. 17.30 i potrwa do godz. 18.00. Bezpośrednio po niej nastąpi ogłoszenie wyników i dekoracja zawodników. Podobnie jak w piątek, także dzisiaj strażacy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych.

Odprawą skiperów w Starej Rzeźni na Łasztowni (godz. 11.00) rozpoczną się regaty samotników i załóg dwuosobowych Baltic Polonez Cup Race. W godz. 13.00 – 15.30 na Odrze, wzdłuż Wałów Chrobrego, widzowie oglądać będą mogli tzw. wyścigi krótkie, które są jedynie przedsmakiem tego, co będzie działo się na pełnym morzu. Już o godz. 16.00, ponownie w Starej Rzeźni, odbędzie się spotkanie z legendarnym kpt. Krzysztofem Baranowskim, podczas którego nastąpi projekcja filmu "Sztorm”.

Chyba po raz pierwszy w historii festiwalu na jego terenie odbędzie się… ceremonia ślubna. W Porcie Jachtowym na Wyspie Grodzkiej ten jeden z najważniejszych momentów w życiu przeżyją zawodnik dzisiejszych Regat Poloneza ze swoją partnerką. Ślub zaplanowano na godz. 17.00.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym jest turniej piłki ręcznej kobiet Baltica Summer Cup, który już od godz. 10.00 w hali Azoty Arena. W turnieju, trwającym dzisiaj i jutro, udział wezmą zespoły z Mińska, Niemiec, Lubina i – oczywiście – Szczecina. Gospodyniami turnieju są zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin, które będą broniły ubiegłorocznego tytułu.

Wracając z hali widowiskowo-sportowej w rejon Wałów Chrobrego stać się możemy świadkami niezwykłego wydarzenia, które pierwszy raz zagości w Szczecinie, a w tak szerokiej skali nie było dotąd realizowane w Polsce. Mowa o Water Show Szczecin! Otwarcie imprezy o godzinie 15.00 a już 10 minut później pokazowy turniej flyboardingu. Wszystko to oczywiście na Odrze, w pobliżu Trasy Zamkowej. W programie pojedynki smoczych łodzi, pokazy akrobacji na skuterach wodnych i to, na co wszyscy niecierpliwie czekają – high diving, a więc skoki do Odry z wieży ustawionej na północnym przęśle Trasy Zamkowej (wysokość do nawet 27 metrów). Finał akrobatycznych skoków w wykonaniu najlepszych zawodników z całego świata w godz. 19.40 – 20.00.

Wieczorem na scenie vis-a-vis Wałów Chrobrego znowu zaprezentują nam się mistrzowie muzyki elektronicznej / folkowej / tanecznej i ich miksów. W programie dzisiejszej odsłony festiwalu Szczecin Music Live występy Diego Cichy Don & Bro Bro Sound i United Flavour.

Na koniec gwóźdź programu, czyli kolejne spektakularne pokazy pirotechniczne Pyromagic 2016. Swoje możliwości zaprezentuje nam ostania drużyna konkursowa – firma Goteborg Fireworks Factory ze Szwecji oraz gospodarz festiwalu, firma SUREX, która dla szczecinian i turystów przygotowała specjalny pokaz pozakonkursowy. Fajerwerki wystrzelą w niebo w godz. 22.30 22.45 (Szwecja) i 23.15 – 23.30 (Surex, PL).

Od godziny 10.00 do 1.00 w nocy czynne będą place zabaw dla dzieci, odbywać się będą konkursy i zabawy marynistyczne. W tym czasie odwiedzić można także stoiska Jarmarku pod Gwiazdami itawerny piwne sponsora imprezy.

Po zakończeniu festiwalu szczecinianie będą mogli wrócić do swoich domów komunikacją miejską. Na potrzeby imprezy ZDiTM uruchomi dodatkowe kursy na liniach tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 oraz na liniach autobusowych 53, 55, 65, 71, 73, 75, 81, 96, 107, 887, A i B. Szczegółowe rozkłady na stronie internetowej ZDiTM.

Także oficjalny przewoźnik imprezy – Przewozy Regionalne – zadecydował o podstawieniu dodatkowych pociągów do Stargardu, Goleniowa i Gryfina. Ponadto jeszcze dzisiaj w pociągach REGIO honorowane będą bilety okresowe ZDiTM (w granicach administracyjnych Szczecina).

Szczegółowy program: www.fajerwerki.szczecin.eu

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE