Festyn "Szczecin Przyjazny Rodzinie”

12.08.2016

Festyn "Szczecin Przyjazny Rodzinie”

W sobotę 27 sierpnia w Ogrodzie Różanym odbędzie się festyn familijny promujący program "Szczecin Przyjazny Rodzinie”. Na dzieci, rodziców i seniorów czekają atrakcje pozwalające radośnie spędzić wolny czas.

Program "Szczecin Przyjazny Rodzinie” funkcjonuje od sierpnia 2012 roku. Od początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Szczecina. W ramach programu funkcjonują dwie karty uprawniające od otrzymania różnorodnych zniżek: Szczecińska Karta Rodzinna i Szczecińska Karta Seniora. Co roku organizowany jest też doroczny, popularyzujący ideę programu, festyn rodzinny.

Dla uczestników tegorocznego festynu przygotowano różnorodne atrakcje: koncerty i występy na dwóch scenach, animacje i zabawy dla dzieci, warsztaty plastyczne i teatralne, konkursy z nagrodami. W punkcie informacyjnym programu "Szczecin Przyjazny Rodzinie” będzie można uzyskać przydatne informacje nt. Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Szczecińskiej Karty Seniora i Bonu Opiekuńczego oraz otrzymać sympatyczne upominki. A to wszystko w cieszącym się wśród Szczecinian dużą popularnością Ogrodzie Różanym.

Spośród poszczególnych wydarzeń festynu polecamy szczególnie spektakl muzyczny "Urodziny - czyli wehikuł czasu”, stanowiący sentymentalną muzyczną podróż w lata 60-, 70- i 80-te minionego wieku oraz hit tego sezonu – potańcówkę pod chmurką, do której przygrywać będzie żywiołowo zespół Klezmafour. Warto też będzie wziąć udział w rodzinnych konkursach z wiedzy o programie "Szczecin Przyjazny Rodzinie”, które zawsze budzą wiele emocji.

Program Festynu "Szczecin Przyjazny Rodzinie”

Ogród Różany, sobota 27 sierpnia, godz. 11:00 – 21:00

Polana

11:00-14:00 Blok działań twórczych i animacji:

Warsztaty teatralne – "Rola maski w teatrze starożytnym": nauka tworzenia autorskich masek, które zostaną wykorzystane w prezentacji krótkich etiud.

Warsztaty plastyczne – tworzenie kolorowych mandali na kamieniach, czyli obrazów na planie koła i owalnych formach.

Warsztaty muzyczne - "Szczeciński bigbeat": wycieczka w czasy narodzin polskiego rock'n'rolla. Warsztaty poprowadzi Wojciech Rapa, muzyk legendarnej grupy Czerwono-Czarni.

...oraz inne atrakcyjne zabawy dla najmłodszych!

Na Polanie funkcjonować będą także następujące stoiska:

- Punkt informacyjny programu "Szczecin Przyjazny Rodzinie”

Prezentacje multimedialne Oddziału Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Głuchych - prezentacja strony internetowej projektu "Głusi w przestrzeni publicznej II” realizowanego w partnerstwie z Urzędem Miasta i Technoparkiem Pomerania oraz efekt prac innowacyjnych projektu muzycznego z udziałem osób Głuchych pod nazwą "Migiem na Majka”.

Scena na Polanie

13:00-14:00 Spektakl interaktywny pt. "Przygody Krawca Niteczki” oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego, realizowany przez grupę teatralną Wiolę i Janusza Janiszewskich.

14:00-15:00 Występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych: Szkoła Tańca SZYK, grupa "Samba para Surdos", Studio Animacji Artystycznej Spektrum

19:00-21:00 Potańcówka na zakończenie lata - koncert zespołu Klezmafour oraz największe przeboje wszech czasów.

...oraz familijne konkursy z nagrodami programu "Szczecin Przyjazny Rodzinie”.

Scena Główna

12:00-13:00 Spektakl muzyczny pt. "Urodziny - czyli wehikuł czasu" - wesoła muzyczna podróż w lata 60-, 70- i 80-te XX wieku. Ciekawy scenariusz, scenografia i autentyczne rekwizyty przenoszą widzów o pół wieku wstecz. W programie ponad 20 najpopularniejszych piosenek i utworów z tamtych lat. Wszystkie utwory wykonywane zostaną z towarzyszeniem tria akordeonowego "Srebrzyści Akordeoniści”.

15:00-16:00 Recital Ewy Kabsy z tłumaczeniem na język migowy.

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE