Festiwal Dobrego Życia

28.05.2020

Festiwal Dobrego Życia w Szczecinie… ostrożnie wychodzimy w miasto

Festiwal Dobrego Życia to wydarzenie, którego jeszcze w Szczecinie nie było!  -  Pomysł narodził się w pierwszych dniach pandemii, kiedy zastanawialiśmy się jak będziemy wracać do normalnego życia. Wówczas, pomyśleliśmy, że warto będzie ten moment powracania w jakiś sposób uczcić. Wiedzieliśmy także, że przedsiębiorczość, z której jako miasto słyniemy, będzie potrzebowała naszego wsparcia. Wsparcia  mieszkańców Szczecina.  Tak powstał pomysł na Festiwal Dobrego Życia, który jeśli się Wam spodoba będzie mógł mieć swoją kontynuację i kolejne edycje w przyszłości – mówi Piotr Krzystek Prezydent Szczecina.

Festiwal Dobrego Życia – o co chodzi? 

W centrum miasta przez 24 dni działać będą m.in. stoiska handlowe, ogródki gastronomiczne oraz strefa chilloutu z muzyką i leżakami. W ramach tego wydarzenia otwieramy miasto dla przedsiębiorców, gastronomików, artystów i mieszkańców.

Główną przestrzenią aktywności będzie centrum miasta, ale ideą projektu jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty przedsiębiorców lokalnych w całym mieście. Wszystko to jednak z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

W ramach wydarzenia mieszkańcy będą mogli wziąć udział m.in. w spacerach miejskich, a także.posłuchać.ulicznych.artystów.  Przedsięwzięcie realizują Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin i jednostki miejskie.
 

Plan:

05-28 czerwca - Pasaże handlowe w Alei Kwiatowej i na Pl. Orła Białego
(W obu miejscach na odwiedzających będą czekać strefy sprzedażowe z limitowaną liczbą osób, domki jarmarkowe w zwiększonych, bezpiecznych odległościach, strefy gastronomiczne z limitowaną liczbą osób oraz strefy chilloutu z muzyką i leżakami)

13-14 czerwca - Występy artystów ulicznych
(Artyści pojawią się w przestrzeni miejskiej, kilka punktów Szczecina ożyje dzięki występom ulicznym lokalnych muzyków)

13-14 czerwca -  Spacery miejskie
(Mieszkańcy Szczecina będą mieli okazje zwiedzać swoje miasto biorąc udział w spacerach związanych z historią miasta, architekturą, mało znanymi ciekawostkami czy podróżami kulinarnymi)

13-14 czerwca - Szczeciński Weekend Otwarty
(Wydarzenie, do udziału w którym zapraszamy lokalnych przedsiębiorców, którzy prezentować będą swoją ofertę oraz zaproponują dodatkowe atrakcje)

05-28 czerwca - Floating Market
(W drewnianych domkach swoją małą filię będą miały szczecińskie restauracje i puby. Dla odwiedzających przygotowane zostaną miejsca siedzące. Floating Market umieszczony będzie na skwerze wieńczącym Łasztownię, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowoczesna Kultura)

Szczegóły wydarzenia dostępne na fanpage'u:
https://www.facebook.com/FestiwalDobregoZycia

Festiwal Dobrego Życia odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i  zgodnie z narzuconymi przez organy państwowe normami, w tym m.in. unikania gromadzenia się zbyt dużej ilości osób, dezynfekcja pomieszczeń, stołów itp.

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE