„Focus on Szczecin” The Beat Freaks - „Stay Calm”

03.02.2020

 

Zapraszamy na koncert Szczecińskiej grupy The Beat Freaks do nowo otwartego klubu jazzowego w Szczecinie.

The Beat Freaks powstał w 2014 roku w Szczecinie. Ma na swoim koncie debiutancki album "Leon” oraz muzykę do filmu "Zamoyski”. Muzycy połączyli swoje doświadczenia zdobyte w różnych formacjach muzycznych by wspólnie wypracować własny muzyczny sposób wyrazu. W październiku 2019 ukazał się drugi album "Stay Calm”, na którym znalazło się 13 autorskich kompozycji. I to właśnie utwory z tej płyty, usłyszymy podczas koncertu w Jazzment Klubie 22 marca o godz. 20.00

Gdy na przełomie XVIII i XIX w. pojawiały się pierwsze wzmianki o maszynie różnicowej nikt nie sądził, że prawie 200 lat później zafascynuje ona czterech młodych artystów ze Szczecina, którzy czerpać będą inspiracje z bogatego nurtu kultury Steampunk. Postępowe wizje rodem z epoki rozwoju maszyny parowej i techniki połączone z muzyczną wrażliwością i liryką tworzą mieszankę tyleż zaskakującą co porywającą. Rytm będący podstawą egzystencji stał się punktem wyjścia do świata melodyjnych opowieści i nieograniczonych improwizacji, do którego zapraszają muzycy The Beat Freaks.

Płyta "Leon” znalazła się w Top Ten 2016 wg dziennikarzy PolishJazzBlogspot, a w zestawieniu czytelników Jazz Forum 2018, zespół The Beat Freaks znalazł się pierwszej dziesiątce jazzowych zespołów elektrycznych oraz w kategorii "Zespół - Nowa Nadzieja”.

"Focus on Szczecin” 

The Beat Freaks - "Stay Calm” 

Jazzment Klub 

22.03.2020 

KUP BILET

Tomasz Licak - saksofon tenorowy
Michał Starkiewicz - gitara

Paweł Grzesiuk - kontrabass
Radek Wośko - perkusja

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE