Jazz Forum Showcase Talents

19.02.2020

Wybrańcy Jazz Forum, "Młode Lwy", nowe pokolenie polskiego jazzu.

Tak często określane są zespoły i muzycy Tomasz Chyła Quintet i ZK Collaboration Adama Zagórskiego i Macieja Kądzieli. Artyści mieli okazje zaprezentować się już w Szczecinie podczas ubiegłorocznego Jazz Forum Showcase i zjednawszy sobie uznanie publiczności oraz zaproszonych delegatów "zdobyli" również zaproszenie na tegoroczną edycje Szczecin Jazz.

Tomasz Chyła Quintet to zespół wywodzący się z gdańskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Występowali na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie. W ankiecie czytelników przeprowadzonej przez miesięcznik Jazz Forum – Jazz Top 2018, Tomasz Chyła wraz z zespołem otrzymali wyróżnienie za album "Circlesongs". Są również zdobywcami pierwszego miejsca w ankiecie Jazz Forum w kategorii: Nowa Nadzieja – Zespół.

ZK Collaboration
Perkusista Adam Zagórski i saksofonista Maciej Kądziela znają się od wielu lat. Jednak postanowili połączyć siły dopie ro w roku 2016 we wspólnym projekcie ZK Collaboration. Skład zespołu uzupełniają dwaj muzycy z absolutnego topu młodej polskiej sceny – pianista Mateusz Gawęda i basista Damian Kostka.

SZCZECIN JAZZ 2020 - JAZZ FORUM SHOWCASE TALENTS: TOMASZ CHYŁA QUINTET ZK COLABORATION
Piątek, 13.03.2020 godzina - 19:00
Studio Koncertowe S-1 Radia Szczecin
KUP BILET

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE