Gala laureatów Jazz Top

20.02.2020

Gala laureatów ankiety Jazz Top magazynu Jazz Forum 19 marca na festiwalu Szczecin Jazz!

19 marca 2020 roku w Filharmonii w Szczecinie zaprezentują się laureaci aż 10 kategorii najnowszej ankiety czytelników JAZZ FORUM za rok 2019. Na jednej scenie jednego wieczoru spotkają się faworyci naszej sceny jazzowej w niecodziennych konfiguracjach. To jedyne takie, niepowtarzalne wydarzenie w Polsce.

KUP BILET

Podwójny laureat Maciej Obara, zwycięzca kategorii Saksofonu Altowego (sensacyjny triumf w konkursie BMW Jazz Welt Award w Monachium!) będący również autorem Albumu Roku – Maciej Obara Quartet "Three Crowns” (ECM), wystąpi w projekcie specjalnym z pianistką Kasią Pietrzko, która zdobyła najwięcej głosów w klasyfikacji Nowej Nadziei dwukrotnie – indywidualnie jako Muzyk, i zespołowo – Kasia Pietrzko Trio. Na scenie dołączą do nich Dorota Miśkiewicz, zwyciężczyni kategorii Wokalistka oraz pierwsza gitara jazzowa Rzeczpospolitej –  Marek Napiórkowski.

Kwartet najlepszego skrzypka Adama Bałdycha, którego płyta "Sacrum Profanum” (ACT Music) uplasowała się na drugim miejscu w kategorii Albumu Roku, zaprezentuje się na scenie wraz z nowo koronowanym królem kategorii Instrumenty Różne, wirtuozem harmonijki ustnej Kacprem Smolińskim.

W finale galowego wieczoru zalśni konstelacja EABS, która objęła prymat wśród Zespołów Elektrycznych. Do wrocławskiego zespołu dołączą gościnnie w roli specjalnych gwiazd amerykański trębacz Keyon Harrold i nasz saksofonista Sylwester Ostrowski – współsprawcy Koncertu Roku, za jaki czytelnicy JAZZ FORUM uznali odbywające się rok temu w szczecińskiej Arenie Netto wielkie show Erykah Badu & Culture Revolution .

19 marca czeka nas w Szczecinie jazztopowa uczta!

Zapraszamy!

KUP BILET

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE