Jazz na niedzielę

27.02.2020

Zapraszamy w niedzielę, 15 marca na koncert psalmów i pieśni starego testamentu pt "Dobrze być razem - זה טוב להיות ביחד”. W kościele Świętej Trójcy przy ul. Energetyków 8 wystąpi Magda Zawartko. Wstęp wolny. Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

Projekt "Dobrze być razem” to muzyczna podróż na wschód, oparta na melodiach psalmów i treściach Starego Testamentu. W twórczości Magdaleny Zawartko inspiracje muzyką wschodu można było usłyszeć  już na płycie Leć Głosie, na której znalazł się m.in psalm Hine ma tov uma naim. Podczas koncertu usłyszymy pieśni śpiewane głównie w języku hebrajskim, melancholijne melodie, melizmatyczne improwizacje.

Magdalena Zawartko- głos

Robert Jarmużek- piano

Grzegorz Piasecki- kontrabas

Patryk Zakrzewski- perkusja

Magdalena Zawartko- wokalistka, improwizatorka, rozmiłowana w muzyce etnicznej. Nie lubi klasyfikować swojego głosu, eksperymentuje z jego brzmieniem i odkrywa nowe kolory czerpiąc inspiracje dzięki dalekim podróżom. Swobodne posługiwanie się improwizacją sprawia, że może wyrażać siebie na wiele sposobów. Daje jej to wolność i nieraz zaskakuje. Swoją przygodę z muzyką jazzową zaczynała od jazzu tradycyjnego występując z zespołem Sami Swoi i Big Bandem Aleksandra Mazura. Z czasem odnalazła własna drogę i skoncentrowała się na muzyce etno jazzowej. Jej autorski projekt Zawartko/Piasecki "Leć głosie" łączący muzykę etniczną z jazzową improwizacją reprezentował Europejską Stolicę Kultury w wielu krajach Europy i został uhonorowany Nagrodą Gazety Wyborczej WARTO 2016.

"Dobrze być razem - זה טוב להיות ביחד” Koncert psalmów i pieśni starego testamentu

Kościół Świętej Trójcy, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczecinie

ul. Energetyków 8, Szczecin

15 marca br., niedziela

godz.15.00 (wstęp wolny)

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE