„Focus on Szczecin” Szczecin Philharmonic Big Band meets Freddie Hendrix

25.02.2020

Muzyczne spotkanie gwiazd nowojorskiej sceny jazzowej trębacza Freddie Hendrixa wspieranego przez pianistkę Miki Hayama ze szczecińskim Big Bandem.

Freddie Hendrix przez ostatnie dwie dekady stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych trębaczy jazzowych na świecie. Jego skala i technika gry na trąbce, umiejętności improwizacji, kompozycji oraz aranżacji muzycznych sprawiły, iż artysta ten ma na swoim koncie współpracę z wieloma wykonawcami, od Count Basie Orchestra i The Christian McBride Big Band, przez Billy Harper Quintet, Milt Jackson band na gwiazdach światowego show-biznesu kończąc: Arethę Franklin, Stevie Wonder i Alicia Keys.

Pianistka Miki Hayama, pochodząca z Kioto, Japonia, od blisko dwudziestu lat mieszka w NYC, USA stanowiąc ważny element nowojorskiej sceny jazzowej. Wszechstronnie wykształcona (fortepian klasyczny na uniwersytecie muzycznym w Osaka, Japonia) ma na swoim koncie współpracę z takimi tuzami światowego jazzu jak Kenny Garrett, Ralph Peterson, Vincent Herring czy Cindy Blackman- Santana.

Szczecin Philharmonic Big Band powstał jesienią 2017 roku z inicjatywy Igora Puszkara, puzonisty basowego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im.Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Tworzą go muzycy tej Orkiestry oraz czołowi instrumentaliści ze Szczecina. Aranżerem i dyrygentem jest szczecinianin, muzyk młodego pokolenia, Jakub Kraszewski. Big Band wykonuje szeroki i różnorodny repertuar muzyki jazzowej i rozrywkowej.

"Focus on Szczecin”
Szczecin Philharmonic Big Band
meets Freddie Hendrix
Filharmonia Szczecin - foyer
23.03.2020 g.19.00
KUP BILET
 

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE