Jazz w ambasadzie Stanów Zjednoczonych

08.11.2018

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w rezydencji ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie odbędzie się dziś wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Dla ambasador Georgette Mosbacher i zaproszonych gości zagrają znamienici artyści jazzowi, w tym szczecinianin i dyrektor artystyczny festiwalu Szczecin Jazz – Sylwester Ostrowski.

W pierwszej części koncertu wystąpi Sylwester Ostrowski i The Jazz Brigade, w którego skład wchodzą Freddie Hendrix, Miki Hayama, Essiet Okon Essiet i Eric Allen. Gośćmi specjalnymi występu będą Darius Brubeck, Deborah Brown i Dorota Miśkiewicz.

Drugą część koncertu uświetni występ Darius Brubeck Quartet, z Dariusem Brubeckiem, Dave O’Higginsem, Mattem Ridleyem i Wesley Gibbensem w składzie.

W programie koncertu nie zabraknie odwołań do wyjątkowego jubileuszu oraz do relacji polsko-amerykańskich. Usłyszymy m.in. utwory "Brigade" inspirowany tradycyjną pieśnią "My Pierwsza Brygada”, "Revolution" inspirowane muzyką Fryderyka Chopina czy balladę Krzysztofa Komedy "Nie jest źle" w wykonaniu Doroty Miśkiewicz.

Także sam udział Dariusa Brubecka w koncercie ma niezwykle ciekawą genezę – w 1958 r. jego ojciec, wybitny pianista Dave Brubeck, wraz ze swoim kwartetem wyruszył na trasę koncertową po Polsce. To była pierwsza wizyta amerykańskiego zespołu w naszym kraju, dokonując tym samym kulturalnego wyłomu w żelaznej kurtynie. W trasie Dave’owi towarzyszyło wówczas dwóch synów, w tym właśnie Darius, a pierwszym miastem w koncertowym programie był... Szczecin!

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE