Rozmowy w tramwaju: Tulia [WIDEO]

06.11.2018

Gościem kolejnego odcinka "Rozmów w tramwaju" był szczeciński zespół Tulia, który stał się jednym z największych tegorocznych objawień polskiej muzyki. Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie premier grupa zdobyła dwie główne nagrody: jury i publiczności. Dodatkowe wyróżnienie przyznano za nowatorskie podejście do rodzimej twórczości ludowej.

Zespół Tulia tworzą Tulia Biczak, Patrycja Nowicka, Dominika Siepka i Joanna Sinkiewicz. Muzyczne początki zespołu znaczone były niekonwencjonalnymi wersjami coverów, z których "Enjoy the silence" Depeche Mode oraz "Nieznajomy" Dawida Podsiadło zostały zauważone i skomplementowane przez samych ich twórców. Pozytywny odbiór zachęcił panie do nagrania debiutanckiej płyty, na której oprócz coverów znalazły się także autorskie utwory. Dopełnieniem twórczości Tulii są piękne teledyski, w których wokalistki występują w surowej i nostalgicznej scenerii polskiej wsi.

O drogi do sukcesu Tulii wypytywał dziś w tramwaju Robert Grabowski, a już 11 listopada zespół w pełnej krasie będzie można usłyszeć i zobaczyć na pl. Szarych Szeregów podczas radosnego świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy!

Teledysk do utworu Tulii "Jeszcze cię nie ma":

Zobacz też inne "Rozmowy w tramwaju": Sylwester Ostrowski, Paulina Przybysz, Piotr Metz.

Partnerami programu są Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego oraz Tramwaje Szczecińskie.

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE